Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ravenloft [Ruhi GM]  (Okunma sayısı 2564 defa)

Dwolvin

• Ziyaretçi
Ravenloft [Ruhi GM]
« : Kasım 10, 2011, 09:53:38 ÖS »
Durdum. Hava fazla soğuk değildi ama yanımdaki arkadaşım üşüyordu. Onun bu soğuktaki çığlıklarına cevap verebilecek tek kişi o sırada gölgelerden çıkarak bize doğru yaklaştı. Kısa saçlı, boyu fazla uzun olmayan hafif topluca bir adamdı. Üzerindeki pahalı gömleği ve kravatıyla önemli birisi olduğunu belli ediyordu.

Bize yardım edip etmeyeceğinden emin olmasam da, bir tepki vermeden gelişini izledim. İsmini söylediğimde arkadaşımın gözleri kocaman oldu, ağzından iki kelime döküldü; "Gerçekten mi?". Karşımızdaki kişinin o olduğundan emin olduktan sonra bir rahatlama iniltisi koyverdi ancak başına geleceklerden haberi yoktu. Ben ise emin olamamış bir halde, bunu hiç bir karşılık almadan neden yaptığını düşündüm. Bunu ona soramadan önce bana hazırlanmam gerektiğini, yoldaşlarımı çağırmamı söyledi. Sonra Ravenloft'un karanlık dehlizlerindeki en büyük korkumuz ve yine en büyük yol gösterimiz olan kişi hafif bir kahkaha attı ve şunları ekledi;

"There is no random encounter in Ravenloft only death."

vace

• Üye
  • My will be done!
Ynt: Ravenloft [Ruhi GM]
« Yanıtla #1 : Kasım 10, 2011, 10:44:26 ÖS »
Ne zaman olacak? Sıklık? Me wants...
Tomb Kings
2189+

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 11, 2011, 08:43:36 ÖÖ »
Yakup, bu gerçekten yeni.

Hani sürekli her gördüğünde söylemeyle başlayıp, sonra e-posta rahatsızlıklarına giden oyun istiyoruz mesajların, bu Ravenloft hikayesiyle cidden yeni bir boyut kazanmış abi. Heh.

Gömleğimin ve -hafif- kelimesinin hatırına, birazda Ravenloft oynamayalı 7-8 yıl belki daha fazla olması durumuyla OK diyebilirim(Ayrıca Veysel ile oynamak da büyük keyif olur). Ancak büyükçe bir sorunum var. Aslında iki tane sorunum var. Zaman ve Mekan.

Zaman:
Bana uygun zamanlar şunlardır:

- Haftaiçleri 1 Akşam(Cuma falan olursa hoş olabilir mesala) saat 19.00 - 23.15 arası (Evet 23.15 çünkü diğer türlü keyfi çıkmıyor. Ve evet 19.00 çünkü cidden zaman kalmıyor diğer türlü.)

- İki haftada bir Pazar günleri. İstenilen saatler arası olur. Ama şöyle günü mahvetmeyecek; 10.30-14.30 falan süper olur.

Mekan:

- Kule zor. Haftaiçleri oynayacaksak az zor, olabilir. Hani saat 22.00'dan sonra en azından kimse kalmaz. Haftasonları ise mümkünsüz (evet böyle bir kelime olmadığını biliyorum). Yanlış anlaşılmasın ortamı karartalım, mumlar, müzik, atmosfer falan demiyorum. Ben beceremem öyle şeyleri zaten. Çene yeterli olmalıdır diye düşünüyorum. Atmosfer geyiğini olunca kendimi salak ve gülünç hissettiriyor bir taraftan da.

Uyarı:

- Ben Ravenloft oynatabilirmiyim emin değilim. Denedim geçmişte ama yıllar önceydi. Takılırız muhakkak, ve birkaç oyun keyifli zaman geçiririz. Ama havayı tuttururmuyuz bilmiyorum. Ciddi oyuncu dedication'ına ve desteğine ihtiyaç duyabilirim.

- En fazla 3-4 oyuncu. Daha önce konuştuğumuz isimler olsun. Veysel istiyorsa hemen gelebilir (Telefon ile vs. konuşuruz olaya tamam denirse)

- Ben 2 haftada bir'den yana değilim, ama durum onu gerektirirse olur.

-------------
Yazdım, gitti.

Edit: Türkçeleştirme çabası. Heh.
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2011, 10:21:13 ÖÖ Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #3 : Kasım 11, 2011, 11:06:07 ÖÖ »
Bana Pazar günü uymaz... Hafta içi bir akşam Kule bana uygundur. 19:00'da da orda olurum 23:15'e kadar da kalırım. ;D
Tomb Kings
2189+

Dwolvin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 11, 2011, 12:29:20 ÖS »
Perşembe daha hoş sanki cumadan ziyade. Cumaları ben ölü gibi oluyorum çünkü hani drafttı falan derken. Ayrıca bu hareketimin ödüllendirileceğini biliyordum. Evet yeni bir boyut kazandırdım insanlardan zorla bir şey isteme kavramına.