Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Yeni kış sezonu yeni heyecan!  (Okunma sayısı 15732 defa)

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
Ynt: Yeni kış sezonu yeni heyecan!
« Yanıtla #30 : Kasım 01, 2011, 04:45:38 ÖS »
lig veyea kumpanya olabilir, ikiside patlama ihtimali olan şeyler tabi. Bu kumpanya olayında son yaptığımız semih abi nin hazırladığı olay güzeldi esneklik olunca sürdürülebilir oluyo ama işin heyecanının kaçmaması açısından da bişeyler eklemek lazım.

Hem konulu maç iyidir! :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #31 : Kasım 02, 2011, 02:32:13 ÖS »
ÖNERİ:

ONLINE CAMPAIGN GİBİM LİG

GENEL
- Lig'de 2 takım yer alır; bu takımlar order ve destruction.
- Takımlara Kule Sakinleri üyesi olan ve WHFB ordusuna sahip herkes oyuncu olarak katılabilir.
- Takımlarda oyuncu sayısı sınırlaması yoktur.
- Kural kitabında order listesinde yer alan ordular order takımında, destruction listesinde yer alan ordular destruction takımında yer almak zorundadır. Kural kitabında belirtilen tarafsız ordular istedikleri takımda yer alabilirler.

MAÇ NASIL YAPILIR?
- Order takımından herhangibir oyuncu
- Destruction takımından herhangibir oyuncu ile
- İstediği zaman
- Standart WHFB maç kuralları ile
- Karşılıklı anlaşılan bir puanda
Maç yapabilir.

SAHA VE FİKSTÜR
- Maçları Kule'de yapmak zorunludur.
- Lig haftalık olarak düzenlenir.
- Lig haftası Pazar saat 08:00'de başlar ertesi Cumartesi Saat 19:00 'da biter.
- Lig 1 ay sonunda tamamlanır. (4-5 hafta)

PUANLAMA
- Yenildin mi 0
- Beraberlikde 1
- Yendin mi 2
- Sahadan sildin mi 3

Not: 3 puanlık ligde her an herşey olabilir! ;)

HAKEM
- Yok.

KUPA
- Her hafta takımların toplam puanları belirlenir. Yapılan maçlarda kazanılan puanlar alt alta yazılıp toplanır yane. ;)
- Önceki haftalarda kazanılan puanlar son haftanın puanına etki etmez.
- Cumartesi akşamı karşılıklık anlaşılarak belirlenecek bir bara toplu halde gidilir. O hafta daha az puan toplamış takımın oyuncuları diğer takımın oyuncularına 1'er bira ısmarlar.
- Haftalık puanlar lig sonunda alt alta toplanır, daha çok puan toplayan ligi kazanır.
- Lig sonunda karşılıklık anlaşılarak belirlenecek bir bara toplu halde gidilir. Kaybeden takım oyuncuları kazanan takımın oyuncularının içtiği biraların parasını öder.
- Puanlar eşit olursa herkes birasını kendi içer arkadaş ;)

ÖRNEK UYGULAMA.

ORDER TAKIMI
Baran
Burak
Batuhan

Destruction TAKIMI
Semih
Levent
Özgün
Veysel

İlk hafta bu pazar başlar, lig 3 aralık cumartesi biter.

Baran, Burak ve Batuhan'dan herhangibiri; Semih, Levent, Özgün ve Veysel'den herhangibiri ile lig haftası dahilinde ve Kule'de lig maçı yapabilir. Yapılan maçın sonucunu foruma yazarlar, kazandıkları puan o takımın hafatalık puanına eklenir.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #32 : Kasım 02, 2011, 02:48:28 ÖS »
kalabalık takım daha çok içiyor yok yok yok....
Biraz daha sınırlı olsa daha iyi olur. çok relaks bir aktivite bize uymuyor gibi bence.

Örnek
2 takım
biri 4 biri 5 kişilik

Haftada 3 maç, Maç puanı 2500 isteyen eşli yapar maçını isteyen tek tek. BRB senaryoları
Rosterlar sabit değil. Ama BRB'ye uymak durumunda eşli maçlar içinde öyle!

Alıntı

PUANLAMA
- Yenildin mi 0
- Beraberlikde 1
- Yendin mi 2
- Sahadan sildin mi 3

Not: 3 puanlık ligde her an herşey olabilir! Göz kırpan

4 Hafta sonunda en fazla puanı olan taraf kazanır. Thank you captain obvious!
En fazla puan toplayan kazanan takım ve kaybeden takım oyuncularının gösteri maçıyla Seri kapanır.
Not: Rapor zorunlu...
dey layt com and me wan go hom...

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #33 : Kasım 02, 2011, 03:12:48 ÖS »
Umutun yazdığını çok beğendim, hem hef cumartesi akşamı içerek lige istenilen heyecanı sağlarız bence :)

Ve hatta acayip nası kestim o doombull u muhabbeti döner bira eşliğinde :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #34 : Kasım 02, 2011, 03:42:20 ÖS »
ulen doom bulumla ne uğraşıyon kesmesin kelleni senin tamam ben oynarım ama 19 kasımm dan sonra 1 ay kadar suriyede olcam :( ama yine de yazın beni 2 hafta felan birazsız kalmayayayım
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #35 : Kasım 03, 2011, 11:56:17 ÖÖ »
Deniz Ogrelerle gelmek istiyor, puan belli değil. Bir de forumda bu kısımları göremiyormuş...

Oğulcan'a da haber ettim, o da en kısa zamanda foruma üye olacak ve campaigne katılacak.
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2011, 11:57:50 ÖÖ Gönderen: Barbar139 »
"If you're going through hell, keep going."

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #36 : Kasım 03, 2011, 06:47:33 ÖS »
Lig düzenliyecem, orası kesin peki Burak'ın dediği kurallara ne dersiniz?

Alıntı
Rules changes:
- Characters will get "look out sir" versus the following spells that automatically kill models or automatically remove an entire regiment: Dwellers Below, Final Transmutation, Dreaded 13th, Infernal Gateway 11-12 effect. Normal requirements for lookout sir apply.

General Restrictions:
2400 Points.
No Special or Named Characters.
Army used can be any of the currently published GW Army books. Chaos Dwarves and DoW are gone.
A maximum of 3 identical core choices may be taken (regardless of equipment and other upgrades)
A maximum of 5 warmachines may be taken per army
Max. 45 models with missile weapons with a range of 20”+ (not incl. war machines, characters and chariots).
Unit sizes of are limited as follows:
- Non-infantry units (including monstrous infantry): Maximum 16 models/unit
- Infantry costing 5 points or less: Maximum 50 models/unit
- Infantry costing 6-9 points: Maximum 40 models/unit
- Infantry costing 10 points or more: Maximum 30 models/unit

Magic Restrictions:
- Apart from Winds of magic and Channeling, an army may only generate 2 PD/DD per magic phase.
- You may have units/abilities that actually would generate more than 2 extra dice, but any excess dice are lost
- Some magic items/abilities count as generating dice toward this limit.
- “Count as” items/abilities may never exceed a cumulative 2PD/DD per phase. This means that if you take the power scroll, you may not take any other items that “count as adding PD/DD”
- All modifers are applied from the army list and will not change during the game.

Item restrictions:
- Power Scroll counts as generating 2 PD and 2 DD each magic phase
- Each Loremaster ability counts as generating 1 PD each magic phase
- Anything item that auto-dispels a spell counts as generating 1 DD each magic phase.
- Folding Fortress is not allowed

Army Specific Restrictions:
Beastmen: No Restrictions
Bretts: Trebuchet is a 0-1 choice
Dark Elves: Hydra is a 0-1 choice. Max. 35 repeater Crossbows in the army
Dwarves: Each spellbreaker/spelleater rune counts as "one item". Anvil of doom counts as warmachine; Grudge Throwers are a 0-2 choice; Max +4 dispel dice instead of +2
DOC: Flamers are a 0-1 choice. Siren Song may only be taken once
Empire: Steam Tank counts as 2 warmachines; Tank, Rocket battery and Engineers are a 0-1 choice
High Elves: Book of Hoeth counts as generating +2PD and +2 DD; Shard and Crystal as +1DD/phase
Lizards: Salamanders are a 0-1 Choice; Terradons, Chameleon Skinks and Stegadons (any kind) are 0-2 choices; Beclaming Cogitations counts as generating +1 PD and +2DD/phase, Cupped hands as +2PD/phase.
Ogres: No Restrictions
O&G: No Restrictions
Skaven: Hell Pit Abomination is a 0-1 choice; Gutter runners are a 0-2 choice; Engineers are a 0-3 choice
Vampires: Wraiths and Varghulf are 0-1 choices
TK: No restrictions
WE: Wand of Wych Elm counts as generating +1 DD/phase
Warriors of Chaos: Hellcannon is a 0-1 choice. Infernal Puppet counts as generating +1 PD and +2DD /phase; Tendrils of Tzeench and Conjoined Homunculus both count as generating +1 PD/Phase.

2400 olabilir... Amerika'da benim gördüğüm 2250 falan oluyor sanırım. Neyse diğer kurallar için görüşünüz?
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2011, 07:58:14 ÖS Gönderen: vace »
Tomb Kings
2189+

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #37 : Kasım 03, 2011, 07:43:38 ÖS »
2250 de yaptım biara maçlarımı hani oluyomu diye değişik bı puan ama dengeli yani güzel olabilir
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #38 : Kasım 04, 2011, 08:33:57 ÖÖ »
Bunlar Avrupa Turnuva kuralları... Bence daha sonrası için de, bir yerlerden başlamak denilebilir... Hani gün olur da Avrupa Turnuvalarına katılırız belki :) gönül istiyor ama...

Kısacası kurallar bana uyar...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #39 : Kasım 04, 2011, 09:05:31 ÖÖ »
Bence güzel kurallar

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #40 : Kasım 04, 2011, 09:30:53 ÖÖ »
Bunlar Avrupa Turnuva kuralları... Bence daha sonrası için de, bir yerlerden başlamak denilebilir... Hani gün olur da Avrupa Turnuvalarına katılırız belki :) gönül istiyor ama...

Kısacası kurallar bana uyar...

e abi, nerdeyse gidicektik geçen haziranda yunanistandaki ETC turnuvasına. hatta kasımda g.kıbrısta oldu, ona da gidemedik.

seneye illa bi uğramak lazım derim ben ;)
War, war never changes...

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #41 : Kasım 04, 2011, 09:44:04 ÖÖ »
Bana büyü kısmı biraz olumsuz geldi, DD ve PD kısıtlaması.
CoS mesela D3 getiriyor, 5-6 atarsam yalan mı olacak 1 zar? Zaten pahalı alet :)
Neyse herkes için problem yoksa fark etmez, hatta ben biraz araştırayım başka turnuva kurallarını da...
Tomb Kings
2189+

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #42 : Kasım 04, 2011, 02:39:24 ÖS »
Ben sevmedim kuralları. zaten genel olarak ekstra kurallara olumsuz bakıyorum ama bu kuralları hiç sevmedim. Kuralların bi yarısı bizim için geçersiz, o kadar cheese oyuncumuz olmadığı için, diğer yarısını da rahatsız edici buluyorum..

Puanla ilgili bi sorun yok.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #43 : Kasım 04, 2011, 02:54:28 ÖS »
yahu olabildiğince cheese çıkalım bu seferde ne olacak? sonra cheeseler gelip bizi yiyor.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #44 : Kasım 04, 2011, 03:10:47 ÖS »
yahu olabildiğince cheese çıkalım bu seferde ne olacak? sonra cheeseler gelip bizi yiyor.

Bu kurallarla cheese zor tabi :)