Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Görev Raporları  (Okunma sayısı 865 defa)

Kerberos HQ(?)

• YK GM
  • Primum intrare, novissime cadere.
    • E-Posta
Görev Raporları
« : Mart 27, 2022, 02:57:18 ÖÖ »
Komutanlara iletmek istediğiniz raporları buradan paylaşabilirsiniz.

Kerberos HQ(?)

• YK GM
    • E-Posta
Ynt: Görev Raporları
« Yanıtla #1 : Nisan 10, 2022, 09:49:04 ÖS »
Karargah alt kısımda, elzem çok sayıda yüksek seviye malzeme ve erzak bulunsa da üzülerek bildiririm ki, görev sırasında  Onbaşı "Alman" Dietrich hayatını kaybetmiştir.

Alt kısımdaki kilitli bölmenin birkaç hafta öncesine kadar bir silah araştırma merkezi olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Bölgede yaşayan hiçbir X-Com ajanına raslanmamıştır. Xenobioloji uzmanlarımızın çok daha iyi anlatabileceği ancak benim fazlasıyla büyümüş savaş için yaratıldığı tahmin edilebilecek bir uzaylı böceği olarak atlandırdığımız yaratıklar ile karşılaştık.

Bu yürümek için pratik olmayan ancak sivri mızraksı ayakları olan yaratıklar ile çatıştık. Farklı deliklerden sığabilen düşmanın kanat saldırısı sırasında, ön safta kalan Onbaşı Dietrich maalesef bu yaratıkların liderleri/alfası/kovan kraliçesi denebilecek bir yaratık ile çatışırken hayatını kaybetti.

Daha sonra bölge temizlendi ve ilk incelemeye göre şöyle ekipmana rastlandı:

- İyi miktarda konserve gıda
- Bir tür nano keskinlikte kılıç
- İki adet lazer tüfeği
- Birkaç zırh
- (Tahminen)İnsan yapımı plasma vari taşınabilen ağır yüksek enerji silahı

Ayrıca;
- 5m kadar yüksekliğinde askeri tek veya çift pilot ile yönetilebilen bir mech

Bölgenin bu yaratıklar tarafından kullanıldığı için çok ciddi bir temizliğe ihtiyacı olduğunu belirtmek isterim.

Onbaşının ölümü sonucu demokratik olarak seçilmiş geçici komutan

Bahram Saidov

Kerberos HQ(?)

• YK GM
    • E-Posta
Ynt: Görev Raporları
« Yanıtla #2 : Nisan 13, 2022, 06:32:34 ÖS »
Onbaşı Bolat telsiz ile üsse rapor gönderiyor

Canaan HOHWEM üzerinde çalışırken ortaya çıkan bir aksilik sonucu aracın içerisinde bulunan nükleer reaktör patlama riski altına girdi ancak acil bir müdehale ile birlikte çalışarak güvenli hale getirdik ve aracın savunma sistemlerini aşmayı başardık. Bunun ardından operasyon ekibini toplayarak telsiz sinyallerini dinlemeye başladık. Kısa bir süre sonra sivillerden gelen çağrıların arasında mors alfabesi ile yollanılan ve X-COM birliklerine iletilen bir sinyal yakaladık.

Sinyali takip ederek olası bir bölge buldum, lakin bu bölge halen daha devam eden çatışmaların olduğu bölgeye yakın olduğundan yeni bulunan ekipmanımızı da değerlendirerek olabildiğince gizli ilerlemeyi uygun gördüm. Keskin nişancımız "Kızıl" da sağolsun herhangi bir sorun ile karşılaşmadan bölgeye yaklaştık. Bölgenin oldukça açık bir park alanı olması sebebiyle doğrudan giriş yapmak yerine etrafını gözlemeyi uygun gördüm. Kuzey sınırına doğru yaklaştığımızda bir Advent kuvvetini gözcümüz tespit etti. Sayıca üstün ve yanlarında Muton olma ihtimalini sezdiğimizden geri çekilmeyi emrettim. Patrol alanlarından çıktığımıza kanaat getirdiğimde drone ile uzaktan bölgeyi incelemeye karar verdim ancak drone görüldü ve kısa süre sonra ateş alarak düştü. Şehirde etrafımızın sarılmasını engellemek için takımı açıklığa doğru yönlendirdim. Bu sırada Ivan gizlenmiş bir tank turretinin hareket ettiğini görünce bağırarak yerimizi düşmana belli etti. Üzerimize advent güçleri tarafından ateş açılınca bir sis bombası ile kaçışımızı kapatarak takımı gördüğümüz Turret'e doğru yönlendirdim, bu bizi advent askerlerinden korusa bile arkamızdan gelen üç Muton'u yavaşlatmaya yardımcı olmadı. Bu sırada Turret mutonlardan bir tanesini kafasından vurarak etkisiz hale getirdi. Destek olduğunu düşündüğümüz Turret'e olabildiğince yaklaşıp Mutonları ensemizde hissedene kadar koştuktan sonra takımıma ateş emri verdim. Bu sırada bir tanesi Power Sword olmak üzere iki yakın dövüş silahı kullanan X-COM ekipmanına sahip bir kadın bize katıldı. Takımımın cesareti ve üstün becerisi sayesinde kalan iki Muton'u hızlıca etkisiz hale getirdik. Bu sırada kalkan sis duvarının ardından görünen 11 advent biriminin de 6 tanesini etkisiz hale getirdikten sonra kalanlar çekilmeye başladı. Ben ve "Kızıl" yaralı olduğumuzdan yerimizi korumaya karar verdik.

Gizemli destekçimiz kendini Yüzbaşı Jane Kelly olarak tanıttı. Anlaşılan bu sinyali Advent güçlerini tuzağa çekmek için kullanıyormuş. Leviathan protokolünden haberdar, bunun yanında sizi de tanıyor Yüzbaşı. Bölge hakkında ciddi bilgi birikimine sahip olduğu anlaşılıyor. Şu an kendisiyle birlikteyiz. Yaralarımızla ilgilenip buradaki diğer X-COM ekibine ulaştıktan sonra en kısa zamanda üsse geri döneceğiz.

-Onbaşı Bolat