Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: (Bell of Lost Souls Makalesi) Um, Can We Back Off the Grey Knights...  (Okunma sayısı 4786 defa)

Ruhi

• E-Posta
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: (Bell of Lost Souls Makalesi) Um, Can We Back Off the Grey Knights...
« Yanıtla #1 : Eylül 22, 2011, 01:22:10 ÖS »
Yorumlar kısmı daha iyiymiş.24 inç mesafeyi Long Range diye tanımlayan zavallılar var da baya katıla katıla okudum.

Hakkaten günün birinde yurtdışına çıkarsam ilk yapacağım şey GW mekanına gitmek olacak,nasıl oynuyor bu adamlar,neler yapıyorlar böyle.

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2011, 01:52:59 ÖS »
24" menzilli bir silah karşı tarafa ilk round'da vurabiliyor, taşıyan adamın da rakipten uzak kalma gibi bir endişesi yok. Bu yüzden uzun menzil sayılabilir. GK, mesela Tau gibi, güvenli bir yerden ateş etmek zorunda değil.

GK, IG ya da SW gibi absürd listelere sahip bir ordu değil; bence biraz da herkesin force weapon taşıması yüzünden ayaklandı insanlar. Yenilmez düşmez bayılmaz bir ordu da değil. Sadece biraz garip işte, tankların psychic power'ı falan var.

Bir de haklılar lan, Draigo wing acayip ucuz.

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2011, 02:39:48 ÖS »
Bence en büyük problem o power weaponlar zaten...Hani oyunda böyle tümü power weapon taşıyan bir Eldar Banshee birde Tyranid Bone Sword Warrior grubu var... (kaldı ki tyraid bone warrior'un tanesi 50+ puan ve 4+ AS sahibi S8+ ile instadeath yiyorlar, Banseelerin ise s3 o sebeple o power weaponlar MEQ ordulara karşı, rakibe Doom atılmadıkça işleri zor)... Millet Marine oynamaya alışmış... bir anda ne ben 3+ AS'imi atamıyacakmıyım ? dediklerinde oh çok güçlü olmuşlar diyorlar... Bu arada 24" gayet uzun bir menzil (hani tau ve iparatorluk topçularını saymazsan)... Açıkçası tüm Tyranid ordusunda bundan daha uzun menzilli sadece 2 silah var... Ayrıca bu 24" menzilli silahı taşıyan adamların 2+ AS, 3+ Inv.Save'i olunca bu menzil gerçekten uzun bir menzil oluyor ;) hani adam öne çıkarsam ölebilirim kaygısından da uzak.. ayrıca uygun power kullanılarak, S5 power atak yapmaları gerçekten korkunç... Hani prufier takımları (IG gibin uzun menzilli atış gücüne sahip olmayan) Horde orduların canını çook yakabiliyorlar... Elbette oynayıp öğrenmek lazım... Bununla birlikte her codex ile daha güçlü ordu çıkarıp, daha fazla model satmak isteyen GW den dengeli kural çıkarmasını beklemek de pek mümkün değil ;)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Eylül 22, 2011, 03:01:47 ÖS »
Ben öyle her kitap daha iyi argümanına tam katılmıyorum. Grey Knightların bayağa iyi olmasının tek nedeni de muhtemelen oldukça kolay oynanması. Yoksa, hala shooting'de çok feci ölüyorlar. Close Combat'ı bilmiyorum, ama combat spec counter assult bazı ünitelerin hiç acımayacağını düşünüyorum hemen hemen tüm GK ünitelerine.

NOT: Ben hala Nurgle Marine'lerin oyundaki, Orclar ve bizim normal çocuklarla oyundaki (puan/iş babında) en iyi piyadeler olduğunu düşünüyorum.

NOT 2: GK feci SM öldürüyor olabilir, cidden bilmiyorum.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Eylül 22, 2011, 10:24:45 ÖS »
yeni codexin kuvveti su götürmez ama doğru yoğunlaştırılmış ateş karşısında hala çözülebilecek bir ordu..yeni codexle GKnın asıl olarak kaybettiği şeyin ruhu olduğnu düşünüyorum.yanlarında canla başla hayatta kalmaya çalışan imperial guard askerleri varken bence daha havalıydılar, herbiri bir judge dredd bir robocop gibiydi.şimdi masada önüne geleni sopalayan bi grup parlak civataya benziyolar..

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Eylül 22, 2011, 10:54:52 ÖS »
Close Combat'ı bilmiyorum, ama combat spec counter assult bazı ünitelerin hiç acımayacağını düşünüyorum hemen hemen tüm GK ünitelerine.
Hani Paladinler için konuşuyorum Ws5, S5 power weapon, 2 Atak, 2+AS, 5+Invulsave, 4+ınvul CC save... I4 ile atak yapıyorlar... Bu arkadaşları çözümü bence spc. counter assault ünitelerindense, zibilyon tane wound verebilecek (IG shooting, Tyranid Hormagaunt rush gibi) ünitelerde... Prufier ünitesi olayın rengini hormagauntlar için değiştiriyor çünkü saldıran hormagauntlardan 2/3ü gibi bir kısmını daha close combat başlamadan kaybediyorsun... Bu arada genel olarak codexlere bakarsan bakınız Space Wolves, Blood Angels, Grey Knights, hep dha önceki orduları karşılayacak özel bir şeyler geliyor... hani bu yazıdada bahsediliyor Tyranidi saymazsan geriy kalan neredeyse tüm yeni codexlerde bu power crap söz konusu (Yanlış anlaşılmasın, Tyranidler bir önceki edisyondaki kitaplarına göre acayip iyileştiler ancak hala turnuva ordusu olarak görülmüyorlar...) Tabi bir de oynayan adamlara sormak lazım... bir avuç adamla nasıl objectif tutulur bu güzel soru :)

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : Eylül 23, 2011, 01:12:48 ÖÖ »
24'' açıkçası eldar için benim tabirimle "dalmadan önce mermi yediğin o ufak,ölümcül aralık."

Eğer mesafe oynuyorsan elinin altındaki silahların 36''+ olması lazım ki adam tek flat'out ile burnunun dibine giremesin.O sebepten dolayı aslında 24'' gayet de firefight mesafesi olarak duruyor.Ama dediğiniz doğrudur belki,benim kafam MEQ'ya yatmıyor sonuçta.

Eninde sonunda marine indirmek ya zibilyon tane atışa ya da az olması gerekenden daha fazla sayıda kaliteli atışa mal olan bir şey.Sonuçta anti tank silahları ne o 2+ savei ne de o 4+FNP'yi attırıyor.

Bu arada CC konusunda:IN 6 S4(5) power weapon ile kapışmanın delilik olduğunu savunuyorum.Tabii bunu aşan nadir üniteler elbette vardır (bansheeler,wychler) ama bu adamlara lazım olan şey güvenli mesafede durup bam bam sıkmaktır.Elbet o 1-2 gelecektir.

Not 1:Şu orduda bir defa istediği her yere ışınlanan adamlarla cover save ignore ettirenler hakkaten çok ayıp kimseler.

Not 2:Yahu tyranid'in şu 10-20 tane sıkan gatling benzeri uzvu yok mu?

Not 3:Bunu yazarken aklıma geldi de Gauss silahlar ne iş yapar yahu bunlara karşı.

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : Eylül 23, 2011, 10:15:17 ÖÖ »
Alıntı
Not 3:Bunu yazarken aklıma geldi de Gauss silahlar ne iş yapar yahu bunlara karşı.

T değerine bakmazsızın 6 da wound verirler ama save attırmama gibi bir durum yok, inv saveler vs aynen geçerli yani. Sadece pariahların warscythe lar hiç (!) bir save attırmadığından dolayı iş yapabilir ama +3 save 1 w en fazla 10 adet pariahla bu dayılara CC a girinceye kadar nasıl yaklaşılır bilmiyorum, yeni kodekse inş.

Alıntı

Abi gatling uzuv falan diyince aklıma garip garip şeyler geliyor (belaltı ağırlıklı olarak), bu tamamen benim terbiyesizliğim olabilir  ;D

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Eylül 23, 2011, 10:28:21 ÖÖ »

Heavy Devourer;
18" Bs3 S6 AP- 6 shoot(Bundan 2 adet alabiliyorsun)
6 hit, 5 wound, 1.6 Ölü (FNP varsa 0.8 ölü)

Fleshborer hive;
12" Bs3 S4 AP5 20 shoot
10 hit, 5 wound 1.6 Ölü (FNP varsa 0.8 ölü)

Menzillerine dikkatini çekerim  hadi diyelim menzile girdin,yine de bir iş yapmaz ;)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #10 : Eylül 23, 2011, 10:29:14 ÖÖ »
Abi gatling uzuv falan diyince aklıma garip garip şeyler geliyor (belaltı ağırlıklı olarak), bu tamamen benim terbiyesizliğim olabilir  ;D

Leventciğim çook anime izliyorsun çoook... ;D ;D ;D

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #11 : Eylül 23, 2011, 11:07:48 ÖÖ »

Evrimin utanılacak bir yanı yok