Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Heat in Helios VII Maç Sonuçları  (Okunma sayısı 1480 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: Heat in Helios VII Maç Sonuçları
« Yanıtla #15 : Eylül 02, 2021, 01:44:30 ÖS »
1 Eylül 2021 Çarşamba

Efe - Burak
Senaryo: Starport Raid
Sonuç: 2 loot - 3 loot

Kayıplar/Kayıp Sonucu:
Burak: Hacker captured
Efe: Chiseler, Runner captured. Gunner ransomed.

Oyun Özeti:

Deniz'in işi çıkması sebebiynen efe ile başbaşa, romantik bir oyun akşamı geçirdik. kâh pide, kâh profiterol derken bir baktık... neyse...

Senaryoya göre, oyun alanında 4 adet uzay gemisi mevcuttu. tur başında atılan zara göre ya bu gemilerden bir kalkıp çevresindekilere zarar veriyor, ya da bir ihtimal starportu uzay kordanları basıyordu. En kıl kural ise, tayfanın ancak karşı tarafın deploy zonundan oyunu terketme zorunluluğuydu. kavimler göçü 101. Son olarak, oyun bittiğinde alanda kalan figür varsa, bunlar uzay korsanları tarafından derdest edilmiş sayılıyor ve onları geri almak için 40cr fidye ödenmesi gerekiyordu.

3 kişi oynamaya hazırlık yaptığım için acaba her zamanki kare alan yerine hex oyun alanı mı yapsam diye düşünüyordum. efe de ok verince 2 kişi hex alanda oynadık. Bence gayet de güzel oldu. Sonraki oyunlar için aklımızda bulunsun.

Oyun başladığında hedefim 3 loot idi. Bunların sadece birisi data olduğundan, droneleri ve bir hackeri gözden çıkarıp onlara tamamen harass vazifesi verdim. ekipler genel olarak saat yönünde hareket edip birbirlerini büyük oranda avoid ederek çıkışa yönelmek amacıyla hareket etti. iki kişi olunca da pek engelle karşılaşmadılar. benim harasserlerimden hacker, efenin trooperi tarafından teklenince pek harasslama olmadı. benzer şekilde, efenin benim yolumda bıraktığı gunner de, dark energy ve carbine atışı kombosu ile yatınca olay sadece hareket etmesi muhtemel gemilerden kaçma ve sahaya giren piratelerden xp toplama şekline döndü. tabi burda esas faktör, efenin 2 loot ile memnun olması idi. öyle olunca ben de 3 loot ile hakka yürüdüm.

efe, sahada kalan 3 adamından (chiseler, runner gunner) sadece gunner için korsanlara fidye ödedi. ben ise teröristle pazarlık olmaz düsturu ile fidye vermedim... çünkü adamın yenisi 20cr :)

XP konusunda da verimli bir oyun oldu. sahadan çıkmayı başaran her figür 5xp (cap yok) ederinde olunca, zaten 40-50 xp ordan geldi. ben 315xp ile caplandim, efe de ya 240 ya da 260xp aldı.

Yaz bitti, gelin artık oyunlara pls.

Pek mücadele içeren bir oyun olmadığı için x of the Match kısımlarına yazacak bir şey bulamadım. Belki Efe'nin aklına gelir.

MoM: -
MaloM: -
ZaroM: -
War, war never changes...