Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz ..(5th Ed. )  (Okunma sayısı 51177 defa)

Barbar139

• E-Posta
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Raptors_(Chapter)#.TyEcCKU2-So

Bir süre araştırdıktan sonra boyayacağım Marine'leri Raptor yapmaya karar verdim. Tam düşündüğüm konsept, ambush uzmanları, hafif kamuflaj da uyar... Değil mi?

Kahverengimsi boyayayım diyorum, yeşil dry brush ile çok hafif camo düşünüyorum.
"If you're going through hell, keep going."

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Abi öncelikle bu resimdeki adam kamulajlı değil, savaştan çıkmış durumda. SM'ler kamufulaj yapmaz, hakaret olarak görürler. Bu raptor filan sonradan olma, fan made fantazilere hiç aldırma.

İlla kamufulaj diyorsan bile senin dediğim gibi asla ama asla yapma bence. Farkındaysan bu Raptor denen arkadaşlarda ole alacalı bulacalı kamufulaj yapmıyorlar (çok şükür o kadarını yapmamışlar). Yaptıkları savaşacakları çevreye en uygun renkte power armor kullanmak.

Atıyorum, senin birliğin Jungle warrior tadında olacaksa böle açık olmayan bir yeşil renge boyayabilirsin. Yok savaş alanı haline gelmiş bir şehir ise böle koyu giri bir renk yapabilirsin.

Ama kahverengi üstü yeşil sakın ha!

Tabii, yaparsan yaparsın ama her gördüğümde laf ederim bilmiş ol. ;)

Ruhi

• E-Posta
Codex Umut...  ;D

Bence sırtına kutsal sayıp tv anteni takanı da vardır, yanında maviye boyadığı, sıfırdan üretmek için 10 yıl uğraştığı Joe adındaki bionic köpeği dolaştıranı da. Space Marine yav işte. Kafası güzel.

NOT: Ciddi bu Burak'ın sinirli Bulldog'lar gider hani.

NOT 2: Herhalde onlara bakarak almışsındır ya, hoş malzemeler var Raptorlar için Forgeworld'de. Ayrıca bu adamlar birkaç Imperial Armoury kitabında geçiyor.
« Son Düzenleme: Ocak 26, 2012, 02:04:34 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
Tabii, yaparsan yaparsın ama her gördüğümde laf ederim bilmiş ol. ;)

Et abi canın sağolsun  :D

Alıntı
The Raptors are also known to actively embrace unorthodox tactics and actively seek unique solutions such as warzone specific camouflage patterns, infiltration, complex manoeuvre, guerrilla warfare and the use of ad hoc scratch units to fulfill particular missions.

Alıntı
They have a remarkably grim determination to survive, and one of the Chapter's hallmarks is the ability to adapt to changing circumstances and respond swiftly to the fortunes (or misfortunes) of war. This has tempered their character with a general disregard and suspicion of the mere trappings of honour and glory, favouring results by any means necessary. When faced with insurmountable odds, the Raptors manifests the ability to bend rather than break, and to change their tactics and withdraw to fight again where more prideful Chapters would perhaps chosen to stand and die. The Raptors value the art of concealment, and utilise secrecy and surprise as paramount weapons in their arsenal.

demişler, bilmiyorum...

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
Bildiğin kamuflaj yapan marineler bunlar.Gör bak Umut ne hereticleri barındırıyorsunuz bünyenizde.Close Combattan çekinen marine mi olur!!!

Barbar139

• E-Posta
Chapter Master çok iyi, "gereksiz telsiz konuşmalarından hoşlanmayan, zaten genellikle kimseyle konuşmayan bir tip" fln diyolar, herifin lakabı "Grim", o da LK günlerimi hatırlatıp beni ayrıca çekti :)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
@ Ruhi, Kafirlik yapma ;D!

@ Can, Xeno xeno konuşma! ;)

@ Batu, Kardeşim bak milletin ağzı daha ortada hiçbir şey yokken açıldı bile, torba değil ki büzelim. Aman deyim bizi rezil etme, gel vazgeç bu sevdadan! Biz primatmıyız ki kamulaj yapıp saklanalım! Bak aşağıdaki lafı iyi bellemeden marine olunmaz, İmparator'un lafıdır yabana atma!

AND THEY SHALL KNOW NO FEAR!

Barbar139

• E-Posta
Umut abi yüreğine inmesin sen bakma istersen

Gelecekte şu rhinolardan göreceksiniz

http://www.ifelix.co.uk/games/images/img100/sf1004.jpg

;D ;D ;D

Tamam canım Emperor adına da dövüşürüz, onda sıkıntı yok da kabak gibi neden ortada duralım...

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
chapter renkleri ve machine spirit arasında bağlantılı bir hikaye vardı tam olarak hatırlamadığım chapter'ın rengi ne ise ona boyanmayınca çalışmayacağını falan düşünüyorlardı galiba..öyle öyle hadiseler işte ayrıca 10 kişilik marine squadını saklayabiliyorsa chapter masterın adı david copperfield olmalı  8) bu arada power rangerstan hallice zırhları kamuflajla boyarken bol şans alternatif konsept olarak imperial stormtrooperları öneririm

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Umut abi yüreğine inmesin sen bakma istersen

Gelecekte şu rhinolardan göreceksiniz

http://www.ifelix.co.uk/games/images/img100/sf1004.jpg

;D ;D ;D

HAYIIIIR! ;D

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
Merakımdan soruyorum Terminatörleri de kamufle etmek gibi bir çabanız var mı? Veyahut kamufle Dreadnought,kamufle Land Raider gibi?

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Merakımdan soruyorum Terminatörleri de kamufle etmek gibi bir çabanız var mı? Veyahut kamufle Dreadnought,kamufle Land Raider gibi?

;D ;D ;D

Space marine'im, 2,5 metereyim, hayvan gibi power armorım var, bastığım yerden ses getiriyorum ama kamufleyim... :P ;D

Şimdi, eğer fluff ağırlıklı bir ordu yapacaksan competetive player olmaya kasmayacan. Atıyorum full scout army yapan adamlar var, competetive değil belki ama Kule'de iş yapar, hem de istediğin gibi kamufle konseptine süper uyar.

Ya da troop choice olarak scout ağırlıklı gisersin, scoutları kamufle boyarsın, gerisini aynı renklerle ama kamuflaj formatında boyamazsın. Yeşile boyarsın kahverengi toprağa bulanma efekti yaparsın kamulaf gibi durur mesela.

Pancake edition'da outflank, scout, infiltrate kuralları çok daha iyi olmuş, bu nedenle scout kullanmak taktiksel olarak çok avantaj getiriyor. Move through cover'da çok daha etkili olmuş, ayrıca sniper silahlar directed hit yaptığından gerçekten karater/special weapon vb. snipelayabileceğin hale gelmiş. Yani 6th ed beklenip competetive scout ağırlıklı army de zorlanabilir. ;)

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Batuhan bence boyuyacam diye hiç kasma, boş baseler koy ve bu marinelerin hepsinde Termoptic kamuflaj var bu sebeple göremiyorsunuz de... :)

Bu arada adamın zevkine ne karışıyorsunuz ki ? adam kendi chapterini kurar biz kamuflajsız çıkmayız abi der... Böylece marine vs marine savaş yaparkende fluf sebebiniz olur... Ultra marines(Umut) böyle power armor mu olur diyip saldırabilir misal ;D ;D ;D

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Yaw, biz kendiliğimizden karışmadık ki Abi. Kendi sordu, fikrimizi söylüyoruz.

Dünyada yanlızca kaliteciler bir şeye olmaz dedikten sonra çekip giderler. Devam eden postlarda yine kendi fikrimizce olmaz dediğimizin şeyin olabilecek alternatiflerini sunuyoruz. ;)

EDIT:

Bu arada adamın zevkine ne karışıyorsunuz ki ? adam kendi chapterini kurar biz kamuflajsız çıkmayız abi der... Böylece marine vs marine savaş yaparkende fluf sebebiniz olur... Ultra marines(Umut) böyle power armor mu olur diyip saldırabilir misal ;D ;D ;D

O savaş Ultramarines vs. Renegade Marines olur abi, space marine olarak kabul görmez bizden. Hani bunu de ekleyim dedim. ;) ;D
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2012, 12:45:40 ÖS Gönderen: Antimodes »

Deeyo

• E-Posta

AND THEY SHALL KNOW NO FEAR!

Camophobia

yani kamuflaj korkusu var bazı marinelerde...
dey layt com and me wan go hom...