Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz ..(5th Ed. )  (Okunma sayısı 48721 defa)

stalth

• E-Posta
Ynt: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz herşey
« Yanıtla #15 : Temmuz 06, 2011, 02:06:26 ÖÖ »
Gelelim GK'daki duruma. Bence;

5'li squad yane 5 force weapon, assault 15 atak 10 hit 7 W oldu. Karşıda 3 tane chaos marine Obli adam var. W'u alan oyuncu hangi obliye W'ları nasıl dağıtacağına karar veriyor, 2  tanesine 2 W 1 tanesine 3W vermek zorunda. Obliler 5+ invullarını atıyorlar ve geriye 1'er W'lu 2 obli kalıyor. İşte bu durumda bu 2'si için de insta kill için Ld atabilirsin çünkü elinde 5 tane force weapon var. Yane maks 5 insta kill kasabilirsin.

Abi ordu kitabı net tek bir test atılır tutarsa ondan sonra verilen tüm unsaved woundlar insta death olur diyor(Codex: Grey Knights, sayfa 54);

« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2011, 02:12:59 ÖÖ Gönderen: stalth »

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Temmuz 06, 2011, 08:41:24 ÖÖ »
Yaw, yazdıktan sonra düşündüm zaten 5'ten fazla insta kill atacağın durumun yaşanma olasılığı milyonda 1'dir.

Oha bu arada!

Olm, bu kadar açık yazdıysa niye soruyonki. :)

stalth

• E-Posta
« Yanıtla #17 : Temmuz 06, 2011, 09:02:54 ÖÖ »
Yaw, yazdıktan sonra düşündüm zaten 5'ten fazla insta kill atacağın durumun yaşanma olasılığı milyonda 1'dir.

Oha bu arada!

Olm, bu kadar açık yazdıysa niye soruyonki. :)

Sorarken kitabın doğru dürüst upload edilmemiş bir versiyonu vardı da bazı sayfalar yoktu, yarımdı, okunmuyordu... Öyle işte, doğru dürüstünü bulunca yazdım zaten buldum diye.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Ağustos 03, 2011, 08:35:46 ÖÖ »
Transport vehicle'daki fire point'ten ateş ettiğiniz araç open topped olmuyor. En azından ben böyle bir kuralı hiçbir yerde bulamadım.

Ekte ilgili kısım mevcut, hani bu kadar temel birşey geçse geçse burada geçer zaten.

Vehicle bölümünde shooting from vehicles, open topped vehicles gibi az çok ilgili olabilecek yerlere de baktım böyle bir kural bulamadım.

Sanırım 4th ed akılda kalan bir kural, ben 4th hiç görmediğimdem hiç böyle bir kural okumadım tabii. :)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #19 : Ağustos 03, 2011, 01:07:37 ÖS »
Dün akşam kraterlerin cover save'i kaçtır gibisinden bir muhabbet oldu. Baktım 4+'mış. Ekte ilgili tablo var, aklımızın bir köşesinde bulunsun diye ekliyorum.

Edit: bu tabloyu baz aldığımızda ağaçlık alanlarda 4+ cover vermekte.

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Ağustos 03, 2011, 01:20:31 ÖS »
Ağaçlık alanlar gibi area terrainlerin arkasında bulunan adamlara ağaçların arasından ateş ederseniz karşı taraf +4 cover save alıyormuş. Dün akşam kafama takılan bir soru da buydu.

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Ağustos 04, 2011, 12:01:35 ÖÖ »
casualtylerin cover save verdiğini bilmiyordum bunca zaman ölenleri masadan kaldırmakla yanlış yapıyormuşuz belli ki eyvallah umut paylaştığın iyi olmuş aslında yazıcı teknolojisine giriş izni olan subaylarımız bu tarz tabloları bastırsalar süper olur asarız duvara takıldıkça bakarız silah summaryleridir tank hull kurallarıdır görev tablosudur insanın ezberinden uçan şeyler kitap karıştırmaya çalıştıkça vakit kaybettiriyor

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
« Yanıtla #22 : Ağustos 04, 2011, 01:23:46 ÖÖ »
Ben casualty cover save verir ibaresi göremedim :/
I am Alpharius

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #23 : Ağustos 04, 2011, 04:03:52 ÖÖ »
çok pardon ya olay tamamen benim crops ile corps arasındaki farkı ayamamamdan kaynaklı
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2011, 04:07:18 ÖÖ Gönderen: İsmayil »

Sulcalen

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Ağustos 09, 2011, 12:01:55 ÖS »
Benim soracağım bir soru var. Deceiver ın karşıdaki üniteye morale veya pinning check attıran bir yeteneği var, bunu shooting de kullanıyor. Geçen yaptığımız maçta umut bu tarz yetenekleri bir üniteye assault u başka bir üniteye yapamayacağımı söyledi. Ama bana assault a gireceğin adamı kaçırmak yani kendinden uzaklaştırmak mantıklı gelmedi, adamın başka ranged saldırısı da yok. İlla bu tarz psyker olayları kullandığın üniteye mi charge etmek zorundasın? Neee diyonuss?

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #25 : Ağustos 09, 2011, 12:37:10 ÖS »
shoot eden kişi/kişiler assault fazında shoot ettikleri ünitelere saldırmak zorunda, eğer deciever'ın bu numarası psychic shooting atak diye geçiyorsa aynı kurala tabi

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Ağustos 09, 2011, 01:31:22 ÖS »
aynen öyle shoot ettiği kişiye saldırmak zorunda. Shootun tarzı ne olursa olsun psyhicde olsa.

Bu durumun tek özel yanı eğer bir araca shoot edersen ve patlarsa içinden adamlar çıkarsa. onlarada saldırabiliyorsun. Ve hatta sen shoot ettin patlatamadın fakat bir başka üniten patlattı. önceden shoot edip patlatamamışda olsan saldırabiliyosun içinden çıkanlara. yeri gelmişken söyliyim dedim :)

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #27 : Ağustos 09, 2011, 01:34:35 ÖS »
Benimki kuraldan ziyade usul sorusu olacak

Şimdi haliyle elimdeki modellerle 1000-1500 gibi büyük maçlara çıkamayacağım ama İstanbul'dan döndüğümde hepsi boyalı olacak ve maç yapabileceğim

Kaç puanlık roster'lar hazırlanır küçük maçlar için? 500? 600? 750? Yani tabi hepsi hazırlanır da nedir bunun usulü?

WH fantasy 1000'den başlar mesela, FoW için 600'dür vs..
"If you're going through hell, keep going."

Rhonanthor

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #28 : Ağustos 09, 2011, 02:32:40 ÖS »
400+ yeterli.

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : Ağustos 09, 2011, 03:12:58 ÖS »
whfb'deki 1000 puan 40K da 750 puana denk geliyor aslında ama zorunlu olan 1 HQ ve 2 Troops'u tamamlayabildiğin her puanda standart 40K kurallarıyla maç yapabilirsin.örnek vermek gerekirse; bir Space Marines ordusu upgradeler olmadan librarian x1(100 pts.) scout squad x2(150 pts.) olmak üzere total 250 pts. ile sahaya çıkabilir.bu durum bir IG veya Orks oyuncusu için çok daha az puana gerçekleştirilebilirken bir tyranid oyuncusu için..ahahahahahahahahaha sinirlerim bozuldu çok pardon..