Genel > Arşiv

Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz ..(5th Ed. )

(1/39) > >>

stalth:
Evet, böyle bir başlık ihtiyacı doğdu gibi? Neyse..

Sorum şudur;

force weapon'lar power weapon gibi çalışıp bi de wound verdiğinde psy-test geçersen kaç wound'u olduğuna bakmaksızın alıcıyı (wound alan arkadaş yani) öldürmekte. Şimdi sorunum şurda birbirnin aynı bir grup çok wound'lu arkadaş (misal orck mobları) böyle durumlarda tüm atakları tek tek yapıp bir kerede öldürebildim mi diye bakmam mı gerekiyor yoksa tüm atakların ardından tek wound'u kalmış biri olursa sadece onun içim mi test atıcam?

Edit Ruhi: 6th Edition olduktan sonra bunun miladı dolduğu için başlığı arşive taşıdım ve yenisini açtım.

mereghost:
Öncelikle o turn psychic power limitini doldurmamış olman gerekiyor, nitekim bu bir psychic attack.

Ataklarından herhangi biriyle wound verdiğin zaman (ki power weapon zaten, illa verirsin) force weapon'ı açıyorum diyorsun, Ld'i tutturursan adam wound miktarına bakmaksızın ölüyor.

Ne güzel oyuncakları var milletin be.

Blind:
Ben yanlış anlamadıysam, baran multiple woundlu ünitelerle savaşırken(nob gibi) her birine bir wound verdikten sonra psy test atıp wound verdiklerinin hepsini öldürebilirmi diye soruyo ;D

stalth:

--- Alıntı yapılan: Blind - Mayıs 03, 2011, 06:25:05 ÖÖ ---Ben yanlış anlamadıysam, baran multiple woundlu ünitelerle savaşırken(nob gibi) her birine bir wound verdikten sonra psy test atıp wound verdiklerinin hepsini öldürebilirmi diye soruyo ;D

--- Alıntı sonu ---

evet, ya çünkü bi de tüm ünite için tek bi test atılıyor hani, herkes aktive edebiliyor force weapon'ı aynı turda

Blind:
abi bilmiyorum ama öyle değildir. tek model içindir force weapon başına diye düşünüyorum :) öbür türlü 'oha' olur ;D

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git