Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Warhammer 40k hakkında bilmek istediğiniz ama sormaya korktuğunuz ..(5th Ed. )  (Okunma sayısı 52429 defa)

stalth

• E-Posta
Evet, böyle bir başlık ihtiyacı doğdu gibi? Neyse..

Sorum şudur;

force weapon'lar power weapon gibi çalışıp bi de wound verdiğinde psy-test geçersen kaç wound'u olduğuna bakmaksızın alıcıyı (wound alan arkadaş yani) öldürmekte. Şimdi sorunum şurda birbirnin aynı bir grup çok wound'lu arkadaş (misal orck mobları) böyle durumlarda tüm atakları tek tek yapıp bir kerede öldürebildim mi diye bakmam mı gerekiyor yoksa tüm atakların ardından tek wound'u kalmış biri olursa sadece onun içim mi test atıcam?

Edit Ruhi: 6th Edition olduktan sonra bunun miladı dolduğu için başlığı arşive taşıdım ve yenisini açtım.
« Son Düzenleme: Ekim 03, 2012, 05:10:17 ÖS Gönderen: anchorite »

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
Öncelikle o turn psychic power limitini doldurmamış olman gerekiyor, nitekim bu bir psychic attack.

Ataklarından herhangi biriyle wound verdiğin zaman (ki power weapon zaten, illa verirsin) force weapon'ı açıyorum diyorsun, Ld'i tutturursan adam wound miktarına bakmaksızın ölüyor.

Ne güzel oyuncakları var milletin be.

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
Ben yanlış anlamadıysam, baran multiple woundlu ünitelerle savaşırken(nob gibi) her birine bir wound verdikten sonra psy test atıp wound verdiklerinin hepsini öldürebilirmi diye soruyo ;D
I am Alpharius

stalth

• E-Posta
Ben yanlış anlamadıysam, baran multiple woundlu ünitelerle savaşırken(nob gibi) her birine bir wound verdikten sonra psy test atıp wound verdiklerinin hepsini öldürebilirmi diye soruyo ;D

evet, ya çünkü bi de tüm ünite için tek bi test atılıyor hani, herkes aktive edebiliyor force weapon'ı aynı turda

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
abi bilmiyorum ama öyle değildir. tek model içindir force weapon başına diye düşünüyorum :) öbür türlü 'oha' olur ;D
I am Alpharius

stalth

• E-Posta
abi bilmiyorum ama öyle değildir. tek model içindir force weapon başına diye düşünüyorum :) öbür türlü 'oha' olur ;D

öğrendim, tutarsa tüm birlik insta kill atıveriyor, her atak hani :) oha evet haklısın

Blind

• For The Emperor
    • E-Posta
ne yani her atağı farklı düşmana verip sonra psychic forceu açınca woundlayan bütün ataklar insta death mi yapıyo :O
I am Alpharius

stalth

• E-Posta
ilk woundu verince atmak istersen atıyosun test'i, tutarsa o fazda ki tüm woundlar insta death oluyo

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
çook acımasızmış... hatta bir kaç ooooo daha koyayım... Bu en çok bizim canımızı acıtacak, çünkü son kitapta instadeath dokunulmazlığımız kaldırılıp, yerine fazladan 1er wound verilmişti :( Lascannon spam gibi şeylerden zaten çekiyorduk, birde şimdi tüm üniteyi tek seferde kaybetmek çıktı başımıza... neyse bizde daha çok Shadows in the Warp yaratıkla çıkarız ne yapalım... En azından instadeath vurabilmek için 3d6 da 10un altında atmanız gerekir... Bir de tekrar kontrol etmekte fayda var ama yanlış hatırlamıyorsam shooting yaptığın round force weapon aktive edemiyorsun... ikincisi aksi belirtilmedikçe her round sadece 1 psychic güc kullanabiliyorsun ... bu özellikle prufierler için önemli hem 4+ ya 1wound, vereyim hem force weaponla adam keseyim diyemiyorlar sanırsam... :D Neyse biz en gelişmiş organizmayız elbet bunun da üstesinden gelecek şekilde evrimleşiriz ;D ;D ;D

Barbar139

• E-Posta
yep biraz soru da benden,

şimdi, kural kitabının ve codexin tamamını okumadım, o yüzden belki bir yerlerde anlatıyordur ben es geçmişimdir, ama biraz biraz bakındım bulamadım, sorayım dedim

army builder, 5 troop başına 1 özel silah almama izin veriyor. bu durum tüm ordular için mi böyle? sadece dark eldar için mi? codex'te mi anlatılır bu işler?

bir de generallere istenildiği kadar özel ekipman verilebiliyor mu? puan sınırlaması fln yok mu? zira göremedim öyle birşey army builder da sorun çıkarmıyor gibi, gerçi o kadar puanı özel ekipmana yatırmak mantıklı olmayabilir ama, sorayım dedim yine de
"If you're going through hell, keep going."

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
AB büyük ihtimalle doğru gösteriyordur.

Special weapon seçenekleri ordudan orduya değişiyor. Codex marine'leri de, mesela, 5 marine'de 1 special weapon alıyorlar.

Adamı dilediğince şişirebilirsin; ama fantasy'deki gibi inanılmaz etkili olmuyor hq seçenekleri.

İsmayil

• Misafir
    • E-Posta
force weapon özelliği o turn kullanmadığın her psychic power'ın için bir kez kullanılan bir atak yoksa runepriest'e verip saga of warriorborn'u her turn dünya force atak yapmaya başlarsın önünü alamazsın falan filan, force atak bi kombat manevrası sadece taktiğin kendisi değil..

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Batu,

AB son versiyonlarında ben henüz hiç hata görmedim. (Evet farklı orduların rosterlarını da yapıyorum arada ;))

Special weapon olayı Codex'de anlatılıyor, ünite listelerinin olduğu son bölümde. Örneğin tactical squad'ı 10'a tamanlarsan 1 heavy 1'de special weapon alma seçeneği çıkıyor bizde, 9 kişi oldumu nanay. Bu neden kritik? 9 marine + hero rhino'ya biniyor, 10 marine + hero binemiyor. ;)

Herolar fantasy gibi etkili değil ama fantasy gibi öldümü deli victory point de vermiyor çünkü VP sistemi yok. :)

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
Force weap bölümü ekte. Aslen ekstra bir psychic power'ın oluyor, 2 power kullanabilen biri shooting de birini kullanıp assault'da force weapon yapabilir.

Vurucu nokta verdiğin W'lardan sadece 1'i bu şekilde çalışıyor.

Örneğin, 5 atak 4 hit 3 w ve invuldan sonra geriye 2 W kaldı. Bu kalan W'lardan sadece 1'ini insta kill yapabiliyon, 2 farklı adam vuduysan sadece bir insta kill yer yane.

Gelelim GK'daki duruma. Bence;

5'li squad yane 5 force weapon, assault 15 atak 10 hit 7 W oldu. Karşıda 3 tane chaos marine Obli adam var. W'u alan oyuncu hangi obliye W'ları nasıl dağıtacağına karar veriyor, 2  tanesine 2 W 1 tanesine 3W vermek zorunda. Obliler 5+ invullarını atıyorlar ve geriye 1'er W'lu 2 obli kalıyor. İşte bu durumda bu 2'si için de insta kill için Ld atabilirsin çünkü elinde 5 tane force weapon var. Yane maks 5 insta kill kasabilirsin.

Aranel

• E-Posta
yep biraz soru da benden,

şimdi, kural kitabının ve codexin tamamını okumadım, o yüzden belki bir yerlerde anlatıyordur ben es geçmişimdir, ama biraz biraz bakındım bulamadım, sorayım dedim

army builder, 5 troop başına 1 özel silah almama izin veriyor. bu durum tüm ordular için mi böyle? sadece dark eldar için mi? codex'te mi anlatılır bu işler?

bir de generallere istenildiği kadar özel ekipman verilebiliyor mu? puan sınırlaması fln yok mu? zira göremedim öyle birşey army builder da sorun çıkarmıyor gibi, gerçi o kadar puanı özel ekipmana yatırmak mantıklı olmayabilir ama, sorayım dedim yine de

Bu tarz şeyler genelde kitabın sonuna doğru, üniteleri upgradeleri ve puanlarıyla beraber anlatan bölümde oluyo.