Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2019 - Kasım Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 4024 defa)

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
2019 - Kasım Ayı İstatistikleri
« : Kasım 10, 2019, 07:55:44 ÖS »
8 Kasım Cuma
Necrons (Mustafa) vs Tau (İbrahim)
2000pts ITC - Cut to the Heart & Vanguard Strike
40K GÜZ LİGİ 3.HAFTA MAÇI
30-13 Tau Wins !

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
Ynt: 2019 - Kasım Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Kasım 10, 2019, 07:56:47 ÖS »
9 Kasım Cumartesi
Necrons (Mustafa) vs Space Wolves (Caner)
2000pts ITC - Seize Ground & Frontline Assault
40K GÜZ LİGİ 1.HAFTA MAÇI
21-19 Wolves Win !

« Son Düzenleme: Aralık 27, 2019, 12:23:43 ÖÖ Gönderen: Mustafa »

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Kasım 10, 2019, 07:58:41 ÖS »
10 Kasım Pazar
Necrons (Mustafa) vs Adeptus Astartes (Umut)
2000pts ITC - Nexus Control & Dawn of War
40K GÜZ LİGİ 2.HAFTA MAÇI
25-18 Astertes Wins !

« Son Düzenleme: Aralık 27, 2019, 12:23:48 ÖÖ Gönderen: Mustafa »

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Kasım 13, 2019, 01:52:10 ÖS »
12 Kasım 2019
WH40k Yükselme Ligi C Grubu Maçı
Seize Ground
Front-line Assault
Burak (AdMech-SW-GK) vs Serkan (Cadians-Knight): 39-6

Hem dizilim hem de görevin bana uygun olduğu bir oyun oldu. Zarf dizilimi nedeniyle wulfenleri extra birkaç inç ileri deploy edebildim. Seize Ground sayesinde de objektif sayısının fazla (ve ortada) olması sebebiyle, zaten ileri atılacak birliklerimin aynı zamanda hold etmesi de söz konusu oldu.

drop sayımın az olmasından dolayı avantajlıydım ve oyuna ben başladım. NDKler, kendi taraflarındaki objlere oturmuş IG trooplara ölüm kusarken wulfenler klasik olarak ileri atıldı; ancak runepriest hiç psychic power yapamayınca wulfenlere -1 to hit verecek stratagemi kullanamadık. Oyun boyunca hiç power yapamadı zaten bebe. skitariiler de kah obj basma kah bir iki sıkçak pozisyonlarda oturdular. NDKlerden biri gate ile Serkan'ın sol kanadına çökmüştü ordaki mortarların bir kısmını aldı. razorback bu maçta hayatının işini yaparak daha ilk turda (hunter-killer desteği ile) bi basiliski gümletti.

serkanın ilk turu verimsizdi. bence iki tane büyük hata yaptı: birincisi knighti sahanın ortasına sürmesiydi. diğeri de görevleri arasında olmamasına rağmen razorbacke takmasıydı. Overlapping fields of fire bile razorbacke kullanıp nerdeyse tüm tank atışlarını ona yaptı. Şansa 2wo ile kaldı ama patlasa da killden başka bir puan olmayacaktı. mortarlar ve kalan basilisk sadece iki wulfen öldürebilince ibre tamamen bana döndü.

ikinci tur tam bir katliamdı. Bu turda 5 grup IG, ve 2 mortar ekibi sahadan silindi. Tüm wulfenler bir yere assault etti, bi ekip zaten knighte dalmıştı. NDKler de IG troop ve mortarları hedef aldı. knighte 17 wound verebildik; ama kingslayer puanını fullemeye yetti, nightin de efektifliği olduça azaldı. serkanın solundaki NDK de kalan basiliske assult edip kombata kitledi. O NDK, knight atışından epey hasar alıp 3W düştüğü için efektifliği azalmıştı. Dolayısıyla ordaki CC epey uzun sürdü (basiliskin fallback yapçak yeri olmadığı için); ancak bu sayede erken behind enemy lines puanları toplamayı başardım.

serkan kendi turunda knight ile fallback yaptı ve son atımlık barutlarını kullandı. pask, 2 tank commander, yaralı knight ellerinden geleni yaptılar; ancak hem şanssızlık hem de yine razorbacki patlatmaya çalışma ısrarından dolayı çok verimli geçmedi. bu tur bir grup wulfen kaybettim ki o da marked for death olarak seçilmemiş olandı.

oyunun bundan sonrası yokuş aşağı gitti. ben 5 objektife oturmuştum. tüm tanklar ve knight ya assault yedi ya da ağır ateş altında gümledi. Bu turda Serkan nihayet razorbacki gümletti ama :)

4. turda serkanın sağ tarafındaki karakter öbeğine ve mortarlara girdik. epey kill aldık. açgözlülükten, tek wo kalmış wulfen ile tanka assault ettim, overwatch ile öldüm. Hem kill 1+ hem de marked for death puanı verdim; ancak serkan zaten kendi turunda, 3w kalmış NDKyi son tankı ile patlatınca çok üzülmedim. Bu tur Serkan'ın en çok puan aldığı tur oldu aynı zamanda (3 pts: Kill 1+, 2x Marked for Death).

5. turda masada sadece tank commander ve company comm vardı. Son turda kill 1+ ve kill more puanlarını alamayacağım için sadece tankı öldürüp sırayı Serkan'a verdim. O da cesur commander ile yakınındaki enginseer'e assault etti; ancak kill alamadı.

Son turda enginseer, company commanderin cesaretini tadir ederek fallback yaptı ve NDKnin işi bitirmesini izledi. EMPEROR KNOWS HIS NAME.

MoM: Razorback. Sadece Basilisk öldürmüş olsa da 3 tur o kadar ateş çekti ki diğer trooplara yaşam hakkı verdi.
MaloM: Ben... Bonusun player turnden sonra bakıldığını unuttum. 2. roundda da obj basıp 1 puan daha alabilirdim. 40 YAPAR!

Eyw Serkan...
War, war never changes...