Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2019 - Ekim Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 3399 defa)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
2019 - Ekim Ayı İstatistikleri
« : Ekim 04, 2019, 01:09:25 ÖS »
03 Ekim Perşembe
Space Wolf (Salih) & Space Orks (Özgün)
2000pts ITC
Friendly
25 -22 Space Wolf Win

Aslında Çok güzel bir gündü Cadia'da Warbossun Yeni istediği Battle wagonla Cadia guardlarının üstünden geçip aracın arazi modunu deniyoduk. Yeni battle wagon ve Trukklarla etrafta gezirken diğer kankam Big mekte yeni icat ettiği Çorba isimli silahı ile grechingleri öğüterek denemeler yapıyodu (bence ismi çok havalı ) kalan Cadia savunmasını parçalıyordu. Tam geri dönelim dedik yeteri kadar deneme yaptık.  barikatlarımıza dönerken neydi orkun adı torkutu dedi ki bizim barikatlardan mavi ışıklar gördüm two Five dedi. 5 kişi bizi ne yapacak 5 ten çok değil lotz değil yani  malasef öyle değilmiş hepsi 5 kişilik Uzay kurtları ile doluymuş barikatlar tahminim gizli olan 5 kadar sayabildiğimiz gerçeğini öğrenmişler :P . Biz Cadia barikatlarında gezerken bizim Barikatları ele geçirmişler. Neyse dedik alalım şu barikatları çalıştırdık motorları.

Salihle ITC yeni kurallara Giriş dersi gibi bi maç yaptık. Dizilim diklemesine ve ortada ok başına dönen bir dizilim yaptık. Masayıda son yapılan ITC terrain göre yerleştirdik. Ben masayı öyle çok sevmediği daha öncede belirtmiştim ama deploy farklı gelmesi masaya anlam kattı. Sağ olsun Salih beni kırmadı Hikaye içinde biraz barikat atınca fena olmadı masa. Deployda herşeyi koyuyon sonra karşısı koysun ilk sen başlarısın geldi.

Daha önce brigade denememiştim. bol Cp fena değil ama çok var diyede baya hızlı harcanıyor. bu konuda çalışmak lazım. 2 tur da hepsini gömdük.

Listeler deneme olunca doğal olarak daha eğlenceli oluyor gibi geliyor. Salih ordusu Shoot Ağırlıklı (34 tane plasma var dı benim sayıdığım tabi bu silah sayısı bunlardan bazıları rapid bazıları D3) Yakarız bu gezegeni diye geziyolar. herolar ve bi kaç marinde gelen bileni göğüsleyelim modunda. Benim liste ortaya karışık 5 araç 4 dü transport hepsinde close combat gereçleri ilk turnden araçlarla dalalım idi. arkayada biraz heavy ama etkileri düşük. Yani aslında Salih ordusu bana tersti bide ben 3 tane kritik hata yapınca acımadılar.

ilk turn menziller yetmeyince 5 tane aracı saklamaya çalıştık ama olmadı. kesin küçültmemiz lazım araçları olmuyor incik boncuk takıyolar bizimkiler her yerden görünüyoruz maalesef :) (1. hata). shootta aham şaham bişey olmadı bi unite aldık. 

Salih 1 turnde çok şık iki büyü ile baya pysker cevresindekileri korumaya aldı. shoota iki turkk patlattı.

2. turn artık dalma zamanı dedik. da jump attık arakaya, önden kalan kuvvetlerle daldık. 2 tane helikopteri indik. Shootta bi şey yapamadık çalışmadı silahlar. combattaki en büyük hatam battle wagonla Thunder hammera girmek oldu. sonuç konserve açıcağı (2.hata).

2. turn Salih benim atağı göğüsledi sonrada sektirdi tabi artık biraz kayıp vermişti ki yukardaki heavyleri indi masaya ortalık ateş göz yaşı salya sümük.

3. turn kalan kuvetlerle heavylere odaklandık. biri dışında nerdeyse hepsini ya yok ettik ya çok zayıflattık. ama burda oyun sonunda kiritik olucak 3. helikopteri inmeyi unutttum.(3. hata) tabi bizim shootumuzu hafife alındığını Hisseden Çakma heavy cilerim efsane oynadılar bu el.

3. turn Salih tabi  heroları önümüze gelen beş tekme diye başladılar. Karşı tarafta hiç bi unitemiz kalmadı.

Bundan sonra savaştan çok taktik hamlelerle geçti bir birine o kadar uzak kalınca uniteler görmek için koşmalar vs.

Çok eğlenceli bi maç oldu.

Hüzünlü Anlar:

Thunder Hammerın vuruşları ile Battle vagonın içindekilerin kulaklarının sağır olması.

Weird boyun yine kendini da jump edip gittiği yerde plazmalarla yakılması. Yine adam Plazma ile öldü; galiba seviyor yanmayı. Batsın bu dünya (müslüm arka fonda)

Assasian bütün oyun durdu durdu. Son turn Arkadaki big meke D6 woundda 5 atıp tek attı.

Sevinçli Anlarımız:

Her rokkit attışı galiba çok seviyorum gerçekten bende bu arada 24 tane vardı keyifle attım.

Süper bi oyundu Teşekkürler Salih.
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2019, 01:14:06 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
Ynt: 2019 - Ekim Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Ekim 08, 2019, 05:30:13 ÖÖ »
Yakarsa dünyayı garipler yakar abi  weirdboy ondan gidiyor hep ;D ;D
Battlewagon içindeki kanı kaynayan Ork gençlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz tomb world olarak.
Ayrıyeten eline sağlık abi , keyifle okudum vallahi.
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2019, 05:31:56 ÖÖ Gönderen: Mustafa »

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 23, 2019, 10:26:24 ÖÖ »
22 Ekim Salı
AdMech-GK-SW (Burak) & Ultramarines (Sercan)
2000pts ITC
Yükselme Ligi grup maçı
27 - 26 soup win

simdi oyunla ilgili yazilcak cok sey var. bi kere fuk your codex arkadaslar. hem yuru hem penaltisiz sik hem cift sik, e illa ki reroll aura felan... 3 modelden 6d6+36 s4 ap-1 atis gelmesini normal karsilayan bunye bana ters geliyor.

neyse, oyunun birinci turunda benim cehaletimden dolayi, repulsorlar redeploy olup benim warlord NDK gumletince oyuna 6 0 yenik basladim. bu cehaletim olmasaw warlordu uzayda birakip teleport ederdim

turun devaminda, sercanin listesinin ibonun acikladigindan farkli olmasindan dolayi bi araba D2 bolterleri yiyen diger bir NDKnın da keyfi kacti.

benim turumda iki wulfen grubu eliminatorlari parcaladi. arkaya ucan bir NDK hem tiguriusu aldi hem de epey bi troop temizledik. bu turda, butcher's billden dolayi cok fazla ekip oldurmemeye calismam enteresandi. ilk defa bu oyunda secondaryleri yannis sectigimi dusundum. oldskuul yerine gangbusters, butcher yerine de headhunter alsaymisim oyunu rahat kazanirmisim. ayrica yine bu turda razorback efsane atis dizisine basladi. repulsorlardan birini 2 kere woundlayip 2 wound verdi. oyunun sonuna kadar da hep hit edip hic wo veremedi. son 3 round hep tek kalmis aggressora sikmama ragmen...

2. turda cilgin aggresorlara bi wulfen ekibini verdik. warlod kaybimdan dolayi skorda geri oldugum icin yarali NDKyi feda edip aggressorlarin kanadina ucurdum. burdaki aktivite sayesinde 3 puan daha topladim. arka cenahtaki NDK ile de behind puanlari topladim

sercan sag kanadinda kumelendigi ve ben oraya NDK indirdigim icin sercan 2 round  boyunca hold 1 yapamadi, orda hold more kill more hold 1 ve behindlar sayesinde puan olarak yetisip one gecince agressorlarin menzilinden uzak takilmaya basladim.

4.turda obj tutmak icin kendi deployunun ortasina gelen repulsoru durdurmak icin her seyle sarj ettim. gene acemilik... repulsor oto patlayip 3w kalmis ndk, rpriest, wpriest her seyi oldurdu. puanlar gene dengeye gelir gibi oldu.

oyunun bundan sonrasi benim agressorlardan kacmam, behind, hold ve oldskull ile puan toplama calismam, sercanin da her seyi oldurmesi ile gecti. oyun sonunda masada benden sadece 2 enginseer kalmisti. biri rakip deploymentte behind ve linebreaker aldi biri de kendi sagimdaki obj basip hold 1 aldi.

mom: ultra techmarine. sercanin zayif oldugu kanatta obj basmak icin yaptigi intihar gorevinde wulfen assaultundan sag kurtuldu. olmeden once, o tur ve sonraki turda total 3 wulfen oldurdu.

mal of the match : razorbackin 2 wo gecirip totalde 2 w vermesi ve oyun boyunca baska faaliyetinin olmamasi

acemilikler: redeploy ve auto explode strategemlerini bilmemem. arti, wulfen leaderlerde sshi olmadiginin dikkatimden kacmasi. sona o bebeleri biraktim el aliskanligi 4+ armor save ile telef oldular bosa...
War, war never changes...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 29, 2019, 01:05:53 ÖÖ »
28 Ekim Pazartesi
Ta'u (İbrahim) vs. Codex SM Soup (Umut)
2000pts ITC
Yükselme Ligi B grubu ilk hafta maçı
16 - 31 Codex SM victory

Öncelikle kendimi tanıyarak başladım, geçen seneki lig listesinden iyi kötü biliyordum Ruhi'nin modelleri, Kule'ye uğrayıp bir derleyip toplayınca kullanabileceğim modeller belli olmuştu. Uçak ve land raider çıkınca 2000 puan toplamak için zaten eldeki tüm modelleri masaya koymam gerekiyordu. Goonhammar ve nick navanati raven guard yazılarını da okuduktan sonra taktik kafamda şekillenmişti.

White scar battaliondaki 2 scout ve 1 tactical ile alan kapatacak. Biker captain, jp libby, veteran biker ve Contemptor dread ilen kenardan gelebiliyordum. WS startagem ilen istediğiniz her şey masa kenarından gelebilmekte. Üstüne WS libby'nin +2 charge ve no overwatch veren güçleri ilen charge zarına 3d6 at en düşüğü çıkar staratagemi ile kombolayınca geldiğim gibi çarpma şansım da çok yüksek oluyordu.

Raven guard successor vanguard detachmentın başındaki chaplaine move un sonunda masadan kalk düşmanın 9" ine in tratini ve charge a +2 al gücünü aldım. 3 ünite elit için assault centirion, terminator squad, vanguard veteranlar vardı elimde. Düşmanın 9" ine in startagemi ilen centirion ve termiler jp li vanguardlarla beraber inecek, chaplainin 6" e +2 charge gücünü açıp hemen arkalarına sıçrayacaktı. Seçtiğin üniteye tüm vangaurd üniteleri rerollu charge etsin startagemi ile kombolayınca Raven guard tarafı için de geldiği gibi çarpma durumunu çözmüş oluyordum. Raven guard successor chapter traitleri olarak +3" range ve bolter atışında 1 ler reroll alarak shootu da maksimize ettim.

Olayın karşıya basma kısmı 2. roundda in ve 7 ye rerollu charge et şeklinde çözülmüştü. Şu anki metada inip anında çarpıp kitlemeden charge ordusu oynamak neredeyse mümkün olmadığından ben de eldeki tek çözüme yönelip +2 ve rerollu charge üstüne kurdum işin bu tarafını. Geriye arkayı tutmak kalmıştı;

Iron hands successor battalionda lascannon lı 3 tane tactical squad, startagem ile char yaptığın 2 lascannon 1 missile ven dread aldım. Ordu traitleri olarak master artasian ve stealty aldım. Master artasian shoot da 1 hit ve 1 wound roll reroll ettiriyor, HQ ya aldığım captain aura ile ven dread +2 1 ler reroll ve 1 atış reroll to wound, tacticallarda ki lascannonlar da reroll to hit reroll to wound ateş edeceklerdi. Bu sayede hem arkayı tutacak hem de geriden çok sağlam ateş desteği verecek bir ekip yapmış oldum.

İşin ikinci adımında rakibi ve sahayı tanımak kalmıştı. İbo'nun deployment zone nundaki ruine yerleşeceğini biliyordum. Kenardaki ünitelerim gelene kadar dayanacak şekilde yerleşmem şarttı. Karşı köşeye deploy oldum ve kafamı hiç çıkarmadım, hem range dışı kaldım hemde LoS vermedim. İbo'nun kenardan gelecek ünitelerimin korkusundan sevgi tepesini dağıtmayacağını tahmin ediyordum. Lig öncesi deneme maçlarında troopları chaff olarak kullanmış ve başarılı olmuştu, bana da aynı taktiği yapacağını umuyordum. Tahminlerim tuttu ve 2.2 de maç gerçek anlamda başladı.

White scar Biker captain, veteranlar ve libbyi ibonun konuşlandığı ruinün karşı tarafından masa kenarından soktum. Ne yazık ki bu tarafı troop ilen chafflamamıştı, sadece dronelara charge edebiliyordum ve 6" over watch alanından ötürü bu da çok riskliydi. Ben de tepenin arkasına sakladım HQ ları bikerların arasına yerleştirdim. Biker veteranlar ölecekti ama HQ lar sağ kaldı mı o kanadı çözdüm demekti.

Raven gaurd 3 elit ünitemi merkezde chaff olarak ileri çıkmış olan troop un karşına 9" e indim, hemen yanlarına chaplain +2 charge aurası ilen zıpladı. Tau Troopunu staratagem ilen rerollu charge targetı olarak seçtim. Termiler rerollu 7 ye charge edemedi ama centirion ve raven guard indikleri gibi çarptılar. Arkada lascannoları ruin tepesine çıkardım ve ven dread ile beraber başladım rerollu ateş kusmaya. Fight fazında atak yapmadım, Ta'u troop ataklarını yaptı 1 vangauard veteran aldı ama 2 modeli kitlemiştim ve tau troop fall back yapamayacaktı. ibo 3.1 inde de masada shoot edecek düzgün bir hedef bulamayacaktı.

Yoğun bolter ateşi ile droneları azaltarak yoluma devam ettim. İndiğim gibi charge edip kitlediğim troopu ibonun roundunda yok edip consolidate ile ilerledim. İbo maçtaki tek hatasını bu rounda yaptı, centirion ve vanguarların önüne chaff sürdü, halbuki geriye riptideların 6" over watch ölüm alanına çekilmeliydi. Bana 2. kez charge edip sıçrayacak hedefler vermiş oldu. 3.2 sinde shootla droneları iyicene azalttım, vanguard veteranlar ve centrionlar tekrar charge edip tekrar kitlediler. Biker captain ve libby veteranları öldürmek için 6" over watch alanından açılmış tek başına duran riptide a charge ettiler, libby captaina no over watch verdiğinden direkt çarptık.

4.1 de ibo merkezden gelen raven guard gücüne combata kitli olduklarından ateş edemiyordu. Biker captain master of snares warlord trait ilen cc de olduğu riptide a fall back yapamazsın dedi ve o tarafı da shoota kapadı. Bu hareket ile maçın sonucu belli olmuş odu. 4.2 de combattan çıkan assault gücüm centirionların yoğun ateş gücü ile masada drone bırakmadı, sonrasında hem arkadan rerollu sıkan lascannonlar hem de thunder hammer ve siege drill dayağı ilen riptideları masadan kaldırıp konuyu kapadık.

Eywallah ibo, maçta shoot ettirmeyerek seni fena baydım ama sen de insan gibi ateş etmiyon ki arkadaş, 1 round izin versem maçı alıyorsun, e ben de mecbur etkin shoot fazını 0 round da tutmak zorunda kaldım, sori.  :)

Selamlar, öpücükler  ;)