Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2019 - Eylül Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 3878 defa)

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
2019 - Eylül Ayı İstatistikleri
« : Eylül 06, 2019, 11:22:38 ÖÖ »
Space Marines&Imperial Guard (Mustafa) vs Blood Angels&Imperial Knights (Evren)
2000pts ITC
40k yaz ligi
Blood Angels win

« Son Düzenleme: Kasım 16, 2019, 02:34:13 ÖÖ Gönderen: Mustafa »

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Ynt: 2019 - Eylül Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2019, 03:33:50 ÖS »
05.09.2019 Perşembe
Pure Space Wolf (Caner) ve Space Orks (Özgün)
Yaymalı Kış Ligi
Space Ork Wins (27-21)

Gruptaki ikinci Kurt savaşımıza çıkıyorduk. komando boyzlardan aldığımız bilgilere göre Diğer Space Wolf (Salih) savaşını kazanmamız bu Kurtları çok sinirlendirmiş. Bilenmişler resmen bize komandoların deyişi her yer Plazma her yer lascannon herkez de suratlar ciddi ve kararlı.

Savaş alanını Space Wolflar belirledi. ama nereden saldıracağımızı biz seçtik. Big mek plasmaların lascannonlardan warbossa ne tür makinalar yapacağı hayalini kurarken kimin nereye yerleştirdiğini dikkat etmemiş. Sonuç Olarak Lootas ve Attak shottgun 2 tur hiç kimseye sıkamadılar  kimseyi görmedik sonuçta :) (Caner Dizilimde ki 2-3 inçlik iki hatası olmasa sonuç orka nasıl dayak atılır ders 101 oldurdu.)

Maç Başladı ilk turn ben aldım. ama pek bişey görememek Space wolfların ana ünitelerinin reserve de olması baya sıkıntı çıkardı. aslında burada 2. Cp caner bi cover da olsun starategem bassa benim 2 puan eksik almama neden ola bilirdi. neyse yine bal aktığı için paçalarımızdan pek iyi olmayan shoot fazından sonra da jump la tanışan yeni wolfların üç ünitesine birden 30 orkla charge ettik (açısını çok fena çıkardılar sonra). long fanglari yok ettik bi infantry gururbundan 1 kişi kaldı. diğer ekibe attağımız yetmedi.  tabi kötü dediğim shoota bi robotu aldık.

Sıra Caner'de idi 30 orkumun yanına Bjorn gönderdi. Merhaba derken bizden 6 kişi öldü sonra adetten dir dedi el sıkışalım bi 5 kişi daha öldü. baktık her tokalaşmadan 5 er 5 er ölüyoz kaçalım dedik ama diğer tur bi daha sevgisini gösteren bjorn 30 kişilik ork ekibinin hepsini yok etti. Gerçi arada geri kalan orkları kurtarmak için da jump attım ama beceremedim. ilk defa çalışmayan bi de jump atmış oldum. gerçi warp iki tarafa da gülmedi bu maçta Caner de Bi türlü Smitelarını yapamadı.

Aslında Caneri tuzağa düşürmek istemiştim hani stompayla uğraşsın diye ama Caner'in planları farklı imiş benim az modelim olmasından yararlanarak 2 turn hedef bulamayan heavy supportum içine oturdu hellblsterlarla ve şu uçan adamlarla. Burda atış önceliğini wierdboya vermese diye düşünmedim değil. Yani şöyle değim 10 tane hellblaster Weird boy sıktılar sonuç olarak yanlış hatırlamıyorsam ilk salvadon 18 wound yedi diğer 10 atışı attırmadım. Wierdboy buharlaştı.

Tuzağıma düşmeyen Caner bide 30 kişilik Boyzundan ocağına incir ağacı dikince. Biraz kızdık iyi bir ateş bölümü ve azda şansın yardımı ile 5 ünite birden kaldırdık. Çoğu yaralı idi. ama bi savaş alanı temizlenmiş oldu.

Diğer turnler de benim yetersiz advence zarlarım stompa ile gaza girip boşu boşuna kaportada hellblaster delikleri açtırmamız; Canerim şık bi kaç yerleşme numarası bana baya bi puana mal oldu en son bide bonus almak için ileri sürdüğüm Deffkilla ma Thunder Thunder Thunder  sesleri ile iki heronun verdiğ 18 wound ile patlaması ile bi 3 puana da mal oldu. Çok zevkli bi maçtı

Caner cidden dediği gibi Salih öcünü almak için çok çabaladı 6. turn'ün sonunu kadar oynadık. Çok eğlenceli Bir maçtı Teşekkürler Caner.

Caner ile oynadığım daha önceki maçlara nazaran Caner Küçük Hatalar dışında iyi oynadı. (Belki weirdboyu af etmeliydin Caner Ne yaptı sana bi iki Da jump etti diye ölüm mangası sahnesi yapılmaz ki adama :) ) bu ona oyunu bile getire bilirdi.

Her neyse savaş anıları buraya kadar tabi baya plasma ve Lasconnan topladık sonuç olarak onlardan çok güzel bir Kurt Kafası şeklinden dondurma çıkartan bi makina yaptık Warboss yine çok mutlu başımızın ettini yemiyor. (Big mek Althar)

MaloM: Bütün Karakterlerim Hiç bir bi iş yapmadı. Attack Shock gun hiç ateş bile etmedi. Big Mek geride kaldı field bi veremedi Stompaya. Deffkilla bi advence atamadı sonda da Thunder hammer maması oldu. Wierdboy ne diyim o artık çok uzaklarda :P

Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword