Modelcilik Ve Boyama > Sorular Ve Öneriler

Boya Kondisyonları

(1/1)

Mustafa:
Minyatürlerimizi boyamakta kullandığımız citadel, vallejo gibi markaların su bazlı boyaların saklama ömürleri nedir?
Zamanla boyayı oluşturan pigment ve yüzey aktifliğini sağlayan yardımcı malzemeler vs. bozulur mu.
3 yıldan daha yaşlı boyalarım var hala patır patır çalışıyorlar bir sorun yaşamadım, ama yine de merak ediyorum.
Belki de güneş görmeden oda sıcaklığında kapalı yerde, alet kutusunda sakladığım içini iyi korunmuşlardır.

burock:

--- Alıntı yapılan: Mustafa - Temmuz 22, 2019, 07:06:14 ÖS ---Belki de güneş görmeden oda sıcaklığında kapalı yerde, alet kutusunda sakladığım içini iyi korunmuşlardır.

--- Alıntı sonu ---

this ^

bizimki gibi nemli ve sicak sehirlerde, su bazli olan akriliklerin kendini kaybetmemesi pek mumkun degil. o yuzden saklama kosullarini iyilestirebildigimiz kadar iyilestirmekte fayda var.

gunes gormemesi kesin, mumkunse buzdolabina felan koymanin ise yaradigini da okumustum ben denemedim ama.

Mustafa:

--- Alıntı yapılan: burock - Temmuz 22, 2019, 08:42:11 ÖS ---

--- Alıntı yapılan: Mustafa - Temmuz 22, 2019, 07:06:14 ÖS ---Belki de güneş görmeden oda sıcaklığında kapalı yerde, alet kutusunda sakladığım içini iyi korunmuşlardır.

--- Alıntı sonu ---

this ^

bizimki gibi nemli ve sicak sehirlerde, su bazli olan akriliklerin kendini kaybetmemesi pek mumkun degil. o yuzden saklama kosullarini iyilestirebildigimiz kadar iyilestirmekte fayda var.

gunes gormemesi kesin, mumkunse buzdolabina felan koymanin ise yaradigini da okumustum ben denemedim ama.

--- Alıntı sonu ---

Eyvallah abi, İzmir gerçekten castle of decay, Nurgle gezegeni gibi. Dışarı ne koysan bozuluyor. Aynı şekilde saklamaya devam edip arada bir çalkalamaya devam ediyim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git