Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2019 - Temmuz Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 13 defa)

Mustafa

• There is no escape from Chaos
    • E-Posta
2019 - Temmuz Ayı İstatistikleri
« : Temmuz 12, 2019, 06:48:44 ÖS »
9 Temmuz Salı
Space Marines&Imperial Guard (Mustafa) vs Space Marines&Imperial Guard&Imperial Knights (Sercan)
2000pts ITC
40k Yaz Ligi 2.maç
28-27 Sercan Wins !

Buradan tekrar teşekkürler aşırı keyifli bir maç oldu.

Aynı factionların iki farklı yorumu olarak sahada karşılaştık. Benim ordumda 2 Leman Russ, 1 Manticore, 1 Basilisk, 1 Chimera var olup IG'nin zırhlı birliklerini kullanıyordum. Az miktarda piyade ile de sahada kalabalık oluşturup objektif basarım veya rahatsız ederim karşı tarafı diye onları zaten en öne piyade dalgası(?) şeklinde yerleştirdim. Space Marines'den ise 1 Dreadnought ile sabit atış gücü, sniper tüfekli 2 scout squad ile taciz ederim karakter avlarım diye onları masanın iki ayrı kanadında yerleştirdim. Bir Devastator squad gecekondu misali bir binanın içine yerleştiler. Vanguard veteranları ve 2 hq mu ise bir yerleri basarım yada basmaya geleni basarız diye deep strike'da 3.tura kadar beklettim, ki zaten 3.turda da oyuna sokmazsanız rezerve bıraktığınız birimleriniz ölmüş sayılıyor.

Karşı tarafta hunharca miktarda düz ig piyadesi, mortar takımı, komiserler vardı. Bir de bu yeni kutulardan setlerden çıkan cafcaflı zırhları olan bir takım marineler(marine etmek?) vardı. Bir de vindicare assassin tüm tehlikesiyle boy gösteriyordu. Ama benim için en büyük tehlike tabiiki de Imperial Knight idi. Daha önce hiç knight olan bir orduya karşı oynamamıştım zaten ben oyunu bıraktığımda knight yoktu çıkarmışlar hep yeni oyuncak. Neyse oyuna ben başladım ilk turda Her şeyimi Knight'ın üstüne kustum ve 3 Wound bıraktım kendisini yanılmıyorsam 26 Woundluk devasa havuzundan. O yüzden oyunun kalanını daha sakin daha rahat geçirdim ki kafa kafaya gittik ilk 3 turda. Sonra oyun benim tarafa doğru çözülmeye başladı fakat bu yine de 1 skor farkla kaybetmemize engel olamadı.

Benim için çok iyi bir tecrübe oldu oynadığım listeyi tanımak ve onu efektif bir şekilde kullanmak açısından zira bilmediğim iki ordunun kombine olduğu bu listeyi ilk maçımda hiç iyi kullanamamıştım.

Sercan abiye ileriki maçlarında başarılar diliyorum 40k yaz ligi tüm hızıyla devam ediyor.

Sercan abinin kendi yazdığı raporu da buraya bırakayım farklı bir açıdan da okuma şansınız olsun maçı:

"Walla ilk tur başa baş gittk karşılıklı adamlar aldık. Zaten ig ler karşılıklı dizilip birbirine sıktı. Arada vindicare pek birşey yapamadı, fakat ilk turn den knight 3 wounda inince işler değişti. İkici turn e knight yaklaşıp charge ile düşman sahasına girmişti. Patlayınca da, etrafta ne varsa kaboom diye götürüp bir anda psyker ve company commander i alarak devleşerek öldü. Bu arada karşılıklı atışmalar devam etti. Ben piyadelerle sıkıştırdım ama üçüncü turn de hb falan kalmadığından tanklar cok sıkıştırsada karşılıklı atışlarda maç belirlendi. Bu arasa warlordum ig ye charge a kalkarlen melta overcharge ına öldü ve efsaneleşti o ig command squad. Man of the match: ig command meltası, en mal of the match ise bana göre vindicare idi. @Mustafa E. cok teşekkür ederim maç için"
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2019, 07:56:01 ÖS Gönderen: Mustafa »
VETERAN:
-Blood Angels
-Grey Knights
-Eldar
-Space Marines

COMING SOON:
-CHAOS DAEMONS
-CHAOS SPACE MARINES
-CHAOS KNIGHTS