Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2019 - Temmuz Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 3574 defa)

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
2019 - Temmuz Ayı İstatistikleri
« : Temmuz 12, 2019, 06:48:44 ÖS »
9 Temmuz Salı
Space Marines&Imperial Guard (Mustafa) vs Space Marines&Imperial Guard&Imperial Knights (Sercan)
2000pts ITC
40k Yaz Ligi 2.maç
28-27 Sercan Wins !

Buradan tekrar teşekkürler aşırı keyifli bir maç oldu.

Aynı factionların iki farklı yorumu olarak sahada karşılaştık. Benim ordumda 2 Leman Russ, 1 Manticore, 1 Basilisk, 1 Chimera var olup IG'nin zırhlı birliklerini kullanıyordum. Az miktarda piyade ile de sahada kalabalık oluşturup objektif basarım veya rahatsız ederim karşı tarafı diye onları zaten en öne piyade dalgası(?) şeklinde yerleştirdim. Space Marines'den ise 1 Dreadnought ile sabit atış gücü, sniper tüfekli 2 scout squad ile taciz ederim karakter avlarım diye onları masanın iki ayrı kanadında yerleştirdim. Bir Devastator squad gecekondu misali bir binanın içine yerleştiler. Vanguard veteranları ve 2 hq mu ise bir yerleri basarım yada basmaya geleni basarız diye deep strike'da 3.tura kadar beklettim, ki zaten 3.turda da oyuna sokmazsanız rezerve bıraktığınız birimleriniz ölmüş sayılıyor.

Karşı tarafta hunharca miktarda düz ig piyadesi, mortar takımı, komiserler vardı. Bir de bu yeni kutulardan setlerden çıkan cafcaflı zırhları olan bir takım marineler(marine etmek?) vardı. Bir de vindicare assassin tüm tehlikesiyle boy gösteriyordu. Ama benim için en büyük tehlike tabiiki de Imperial Knight idi. Daha önce hiç knight olan bir orduya karşı oynamamıştım zaten ben oyunu bıraktığımda knight yoktu çıkarmışlar hep yeni oyuncak. Neyse oyuna ben başladım ilk turda Her şeyimi Knight'ın üstüne kustum ve 3 Wound bıraktım kendisini yanılmıyorsam 26 Woundluk devasa havuzundan. O yüzden oyunun kalanını daha sakin daha rahat geçirdim ki kafa kafaya gittik ilk 3 turda. Sonra oyun benim tarafa doğru çözülmeye başladı fakat bu yine de 1 skor farkla kaybetmemize engel olamadı.

Benim için çok iyi bir tecrübe oldu oynadığım listeyi tanımak ve onu efektif bir şekilde kullanmak açısından zira bilmediğim iki ordunun kombine olduğu bu listeyi ilk maçımda hiç iyi kullanamamıştım.

Sercan abiye ileriki maçlarında başarılar diliyorum 40k yaz ligi tüm hızıyla devam ediyor.

Sercan abinin kendi yazdığı raporu da buraya bırakayım farklı bir açıdan da okuma şansınız olsun maçı:

"Walla ilk tur başa baş gittk karşılıklı adamlar aldık. Zaten ig ler karşılıklı dizilip birbirine sıktı. Arada vindicare pek birşey yapamadı, fakat ilk turn den knight 3 wounda inince işler değişti. İkici turn e knight yaklaşıp charge ile düşman sahasına girmişti. Patlayınca da, etrafta ne varsa kaboom diye götürüp bir anda psyker ve company commander i alarak devleşerek öldü. Bu arada karşılıklı atışmalar devam etti. Ben piyadelerle sıkıştırdım ama üçüncü turn de hb falan kalmadığından tanklar cok sıkıştırsada karşılıklı atışlarda maç belirlendi. Bu arasa warlordum ig ye charge a kalkarlen melta overcharge ına öldü ve efsaneleşti o ig command squad. Man of the match: ig command meltası, en mal of the match ise bana göre vindicare idi. @Mustafa E. cok teşekkür ederim maç için"
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2019, 04:15:13 ÖÖ Gönderen: Mustafa »

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
Ynt: 2019 - Temmuz Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2019, 04:31:28 ÖÖ »
17 Temmuz Çarşamba
Space Marines&Imperial Guard (Mustafa) vs Space Marines -Crimson Fists- (Yaşar)
2000pts ITC
40k Yaz Ligi 3.Maç
41-6 Yaşar Wins !

Öncelikle yıllardır maç yapmadığım, özlemimin eye of terror'u aştığı Yaşar abimi tebrik ediyor başarılarının devamını.. yok şaka şaka çok iyi dövdün zar attığın bileğinin hakkıyla kazandın, maç için teşekkürler.

İstatistiği girmeden önce şöyle bir düşündüm, 40k ya henüz yeni başladığımda yaptığım maçlar hariç bu kadar sağlam dayak yememiştim. Oyunu 6'ya kadar oynadık da ben aslında 4.turda falan table oldum, zira masanın en köşesine yerleştirdiğim bir manticore'um kalmıştı. Rakibin ona ulaşıp patlatması 2 tur sürdü.

Neyse efendim oyun hakkında önceden bir plan yapmayıp, rakip roster'ı incelemeyip -bu lafı sevmesem de- taktik maktik yok bam bam bam modunda başladım maça. Yaşar abinin çok iyi, dengeli bir ordu listesi var. Moda'nın aksine hareket ediyor ve kendi modasını yaratıyor, cesur kreasyonuyla vogue türkiye bayilerde.... Adamın listesinde Imperial Knight yok. Cafcaflı acayip makineler veya uçaklar yok. Aslında tam old school marine ordusu. Teması blitzkrieg hem de nasıl ama yani.. 25 tane falan primaris marine ile güzel bir orta mesafe shooting koyuyor masaya. Bir miktar storm shield lı ve yanına yancısını almış ikili bikerlar ordunun 2 yumruğundan birini oluşturuyor. Diğer yumruk ise ismini bilmediğim ama bu real life iron man suitleri gibi havada durup ateş eden primaris modelleri. Onlar da deep-strike ile tam istemediğiniz yerlerden sizi üzmeye vakıf oluyorlar. Objektife oturup fire support vermelik scout squadlar mevcut her eve lazım onlar zaten bende de mevcut. Ve asıl MVP ye geldik.. Vindicare Assassin. Bu meret çok acayip işler yapıyor ve assassin kelimesinin hakkını sonuna kadar veriyor. Eğer bir characteriniz varsa ve Vindicare'nin görüş alanı içindeyse onu ölmüş sayabilirsiniz. Bay bay. 6+ FNP li Warlord'um kendisine dayanamadı malesef zarları da ortalama attım gayet.

Kısacası Yaşar abinin turnuva listesiyle karşılaşırsanız aşağı yukarı başınıza bunlar gelecek. Çok başarılı dengeli bir ordu, güçler ayrılığı ilkesi va..BLAM! Ordunun vurucu gücü kesinlikle tek birim/üniteye yüklenmemiş. Kitaplarda okuduğumuz marine orduları gibi, inanılmaz bir disiplin ve baskı kurarak rakibe saldırıyor.

Ben ise bu kadar agresif bir orduya karşı defansif değil de agresif bir deployment yaptığım ve süreci iyi kontrol edemediğim(?) için maçı ağır bir yenilgiyle kapattım.

40K YAZ LİGİ KALDIĞI YERDEN TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR !
« Son Düzenleme: Kasım 16, 2019, 02:10:42 ÖÖ Gönderen: Mustafa »

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 24, 2019, 03:28:29 ÖS »
23 Temmuz Salı
Space Marines-Space Wolf (Salih) & Space Orks (Özgün)
2000pts ITC
40k Yaz Ligi 3.maç
35 - 15 Orks Win

Vay baya olmuş buraya yazmayalı anılarım canlandı. Boy boy Mantarken Ork olduk dimi hey gidi günler.

Terrain: Dengeli bir yerleşim yapmaya çalıştım 4 bina köşeler ortada iki tane bastion saha solda içine atlana bilecek çukurlar. birazda barikat o da dekor olsun diye.

Deployment: Tarafı Salih seçtiğinden dizilmeye biz başladık. Sağ ve Sol kanatlara heavy weaponları dağıttık. sol tarafa 30 boyz ve weirdboy; Sağ tarafa da deffkillayı koyduk. Orta yada stompayı ve yancısı Big Mek. Salih ise sağ kanadı 3 costudes 3 grup Ranger 2 tech priest 3 wolf koydu sol taraf bjorn normal marine , Assassin ve ıntercessor yerleştirdi. bi infiltratorda ordataki objektifin soluna doğru yerleşti. wulfen, 2 priest ve longfangler yukarı attı. Deploydan sonra biz warlord trait kullanarak stompa deffkill ve Big Mek(warlord) sol çekerek costudeslerden uzaklaştık.

Oyun başında asıl korkum olan dizilim gelmediği için destek gelemeden sol tarafı yok etmeye karar verdim. hani ben göbekte stompaya doğru koşan wulfenler kurtlar herolar ve costudesler bekliyordum. direk düz bi hatta bana koşsalar durdurmayacağıma emindim.

1. Turn (Orks)

Move da Stompayı sol kenarın ortasına kadar yürüttük yanlız Big Mek bugün hamburgeri fazla kaçırdığın yetişemeyince bi harabenin arkasına yaslanıp uyumaya karar verdi. deff killada ortadaki inflitrater eden marinelere yanaştı. sonra da jumpla +1 attak verdiğimiz 30 orku bjorn yanına gönderdik (salih deploy zone ortası). Sağ taraftaki 2 grup lootas da bişey göremediklerin den binanı alt katına inip objektiv üzerende kamp yapmaya başladılar. Dakka Dakka Dakka toz duman çökünce infiltrator yok olmuş Bjorn 2 rokkit yemiş bi kurt ölmüştü bi kaçta ranger kanlar içinde idi. Sonra bjorn 30 ork daldık. Bjorn bize vuramadan kırdık ordan Space marine ve ıntercessor yapıştık.

1. Turn (Space Wolf)

Costudesler Sağdaki benim objektive yanaştılar Kurtlardan kalan ikisi Sol kanada yardıma koşmaya başladılar. assassin biraz binada geri çekildi. ama uyuyan big mek göremediğinden acısını diğer shotta gunlı big mekten çıkardı ama son wound alamadı . biraz daha ork pistol atışı ile close combatta vuruldu. close combat sonucunda biraz daha ork öldü ama Salih space marinelerini kaybetti.

2. Turn (Orks)

Burda bi hatta yaptık sağ taraftaki kamptaki 2 lootas da üst kata çıkmak yerine birini çıkardık. sonucu ikisininde ölümü olacaktı. stompa biraz daha ortaya doğru yaklaştı. deff kill wartrukk Salih'in sağ objektifini tutmaya gitti. da jumpla big mek stompanın yanına gönderdik ama bi daha haber alamıcaz kendisinden bu turn sonunda maalesef. DakKa Dakka Dakka toz duman wolflar ortadan kalktı assassin öldü ama giderken shokkgunlu big meki de yanına aldı götürdü. costudeslerden birinin motoruna 2 wound verdik. close combatta sonunda ıntercessor hakkı rahmetine ulaştı.

2. Turn (Space wolf)

Beklenen an stompanın arkasına wulfen ve 2 priest zart diye indiler. long fanglerde Salih Deployment zonenın ortasına stompa menziline yerleştiler costudesler geyik muhabbetin sıkılmış olmalılar ki 3e ayrılıp biri orta objektife basmaya diğeri biraz geriden bastion arkasına geçti Warlord costudes ise orklarımızın ocağına incir ağacı dikeceği benim sağ taraftaki objektifime iniş yaptı. Rangerlar ortaya doğru yollanmaya başladı. büyü fazında ne kadar wierd boy deny etmeye çalışsa da iki smite da yiyen big mek yediğin bozuk hamburgerlerin Space Wolf Priestleri tarafından güçlendirmesi nedeni ile ortaya çıkan gaz patlaması ile feci şekilde patlayarak can verdi. Sağ kanatta Warlord costudes tarayarak bi lootas yok etti. Stompa 8 wound yedi plasmalardan.  close combatta wulfen charge etti ama sonuç olarak bi wulfen overwatchta ölüp charge tutturamadılar. warlord costudes diğer grup lootasıda sildi.

3. Turn (Ork);

İşler biraz sıkıntıya girmişti Warboss telsizden nerde benim kar Motorumun parçaları diye bas bas bağırıyordu daha bi costudes bile patlatmamış-tık. alan kontrolü Salihte idi. move da Stompanın içindeki 20 orku wierdboyun yakınlarına gönderdik. Sol kanadı basan orklar yeni gelen wulfenlerin rokkit menziline girdi. weirdboyda 20 orklara doğru koştu. deffkillada wulfen yaklaştı. Psykikte Smite wolf priest attık. 20 orkuda sağ kanada da jump edip salihin Warlordunun 9 inçine gönderdik. Dakka Dakka Dakka artık warbossta çok kızgın olduğundan 2 cp ye stompaya +5 +6 da atak generate etsin dedik  herkez de gördüğüne sıksın sonuç olarak bu fazda long fang ve 2 priest havaya uçtu. wulfenler 2 kişi kaldılar ama kötü bişey oldu stompanın büyük mitralyözünün mermi haznesine bi gretching kaçtı onu kurtarmaya çalışan bir başkası da dalınca sonuç olarak silah bozuldu. wulfenlere stompa ve defkilla charge ettim 2. hata bu oldu. stompa bastı ikisinede direk öldü ama Salihin maç öncesinde beni uyarmasına rağmen ölürken yaptıkları ataklarla az kalsın deffkilla öldürüyolardı 2 woundla ölümden kaçtık. warlord costudese charge ettik ama 1 wound verebildik.

3. turn (Space Wolf)

Costudesler biri sol kanatta kalan son lootasları indirmek için yaklaştı diğeri orta objektifi tutmaya başladı warlord costudeste fall back yapıp daha çok orku telef etmeye devam etti rangerlar hala koşuyordu. lootaslar öldü sonuç olarak 20 kişilik ork warlordun bolterları  ile dahada azaldı. Rangerlarda bi iki ork vurdular.

4. turn (Orks)

Artık Costudesler menzilde olduğundan lootasları öldürene  deffkilla ve weirdboy ile yaklaştım. Stompa ile orta objektifteki costudese ağır adımlarla ilerledik. Soldaki orklarda hem objektivi tutup hemde merkezdeki costudesin rokkit menziline girdiler. Dakka Dakka Dakka dedik ve ilk costudesi patlattık orta objektivdeki costudeside yaraladık. close combatta stompa ile costudese daldık stompa costudes hiç bişey yapamadı. gittikçe azalan sağdaki ork boyzlarda warlorda daldı ve inanılmaz şekilde 4 wound verdiler.

4. Turn (Space Wolf)

Space marine rangerları biraz daha yaklaştı. costudes fall back etmedi. ama warlord costudes yine fallback diyerek biraz daha orku bolterlama planları içindeydi. ateşler sonunda Sağ daki orklar artık 3 kişi idiler. stompa close combatta dayağını yemeğe devam etti.

5. turn (Orks)

Titan olmamızı yararını görüp fallback ettik stompa ile ve rangerların yanına gittik. deffkilla ortadaki objektice gidip costudes merhaba dedi. weirdboy yeter dedi objektivin başında garip garip şözler söyleyerek yuvarlaklar çizmeye başladı. Dakka Dakka Dakka son costudeste zar zor aldık. bi ranger gurubunu buharlaştırdık. close combatta bi ranger grubu aldık diğerine stompa ile yanaştık. sağda kalan 3 ork overwatchla hakkı rahmetine ulaştı.

5. turn (Space wolf)

Son bi puan için warlord Orta objektive ucup deffkillaya charge etti malasef killjet ateşleri içinde overwatchta son iki wounduna da kaybetti. close combata olan son grup rangerda stompa tarafından yok edildi.

6. turn (Orks).

Bu turn de sadece bonus için objektif tutuyor mu diye deffkillanın advence menzilene baktık tuttu. stompa ile son kalan 2 teck-priest dakka dakka dakka yaptık ikisi de öldü.

Güzel bi Maç oldu Teşekkürler Salih. Benim açımdan neredeyse hiç bişey teklemedi. bi iki şey bozuldu yada kafamızı warpa bi kaç kez sokmuş olmamız dışında her şey planladığım şekilde gerçekleşti.

Unutuğum Yada yanlış Hatırladığım hamleler varsa Salih Abi Düzeltirsen sevinirim.

Tekrardan Çok Teşekkür ederim Maç için Salih

Warboss'un istediği Kar Motoru;

« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2019, 03:39:37 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Mustafa

• Forum Enthusiast
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 01, 2019, 12:24:52 ÖÖ »
30 Temmuz Salı
Space Marines&Imperial Guard (Mustafa) vs Space Orks (Özgün)
2000pts ITC
Friendly
Orks Win

Maçın raporu burada http://kulesakinleri.org/main/index.php?topic=5094.msg37674#msg37674

« Son Düzenleme: Kasım 16, 2019, 02:13:43 ÖÖ Gönderen: Mustafa »