Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Sonçıkış Mahalleleri-Tanıtım  (Okunma sayısı 1780 defa)

birbiyomühendis

• Aidatları ödeyin.
  • BAŞKANI SEVİN.
    • BAŞKANI SEVİN.
    • E-Posta
Sonçıkış Mahalleleri-Tanıtım
« : Eylül 15, 2018, 12:23:08 ÖÖ »
Kanlıkaya:
-Yoğunlukla çiftçiler kalıyor.
-Kanlıkaya, su kuyularından faydalanamayan 3 mahalleden birisi. Dolayısıyla kuzeyde 30-40 dakika yürüme mesafesindeki nehirden düzenli su taşınıyor. İsteyen kendi suyunu kendi getiriyor. Ayrıca az bi paraya su taşıyan su hamalları da mevcut.
-Kasabanın en tehlikeli mahallesi burası. Yerel bir otorite varsa bile burada varlığı pek hissedilmiyor.
Kanlıkayadaki Oluşumlar ve Kişiler
Muhtar: Salamon.
"Aracıların aradan çıkmasının vakti geldi. Çiftçilerin ezilmesine daha fazla müsaade etmeyecek adil insanlara her zaman ihtiyacımız var."

İrikarga:
-Burada çoğunlukla balıkçılar yaşıyor.
-Kaprisli Denizatı Hanı el değiştirdiğinden beri mahalle iyiye gidiyor.
Oluşumlar ve Kişiler
Muhtar: Alcock.
"Mahallemizin tek eksiği su. Yukarı mahalledeki serserilerin su taşıyan çalışkan komşularımıza saldırılarına engel olabilsek keşke. "

Darlık
-Kendi Militia gücüne sahip tek mahalle.
-15 ila 20 kişilik bu gençlerin oluşturduğu grup, başta Kanlıkaya'daki olmak üzere her türlü yankesiciden mahalle halkını koruyor.
Oluşumlar ve Kişiler
Muhtar:Folkes.
"Ben yalaka değilim. Yerbüken su ihtiyacımızı gideriyor, bizimle suyunu paylaşıyor. Hem Sapanlar Çetesini ben kurmadım mı? Hepsi sizin için kıymetli komşularım."

Fısıltı
-Dilencilerin ve evsizlerin mekanı. Yıkık ve dökük, çatısı bile olmayan evlerin olduğu mahalle.
-Kadersizlerin haraç kesmediği tek bölge burası.
Oluşumlar ve Kişiler
Muhtar: Yok.
"Bir dilenci ya da hasta kimden ne isteyebilir ki? Yalnızca belki bir bakır?"

Yerbüken
-Ticaret firmalarının ofisleri burada.
-Mahalle depo ve ambar kaynıyor, onlarca ardiye var.
-Yük indirip bindirmeler çok sık yapılıyor.
Oluşumlar ve Kişiler
-Kasabadaki eli zanaate yakın kişiler, bu mahallede yaşayan kasabanın en zengin ve ileri gelen tüccarları tarafından alınıp, usta-çırak ilişkisi ile meslek öğretiliyor.
Muhtar: Davos.
"Kasabamızın ortaya çıkmamış yeteneklerini günışığı ile yıkayıp, topluma hizmet veren bireyler oluşturmamızda bizlere destek olduğunuz için teşekkürler."

Arpacılar
-Valilik memurları ve bürokratların kaldığı bölge.
-Gerçekten düzenin gözlenebildiği belki tek yer.
Oluşumlar ve Kişiler
Muhtar: Colliene.
"Suratımın şekli sizi aldatmasın, ben sizin içinizden birisiyim. Diğer mahalleler gibi sonradan bu kasabaya gelmedim. Emin olun, burayı en çok biz seviyoruz. Bunu da en iyi ben biliyorum."

Kuytukuyu
-Sandal sahipleri ve kürekçilerin en çok bulunduğu bölge.
-Sıklıkla altın toplamaya gidilip geliniyor. Haliyle altın sarrafları da burada gün içerisinde.
Oluşumlar ve Kişiler
Muhtar: Tywin.
"Bana bir Goblin kafası getirin, adalara bedava gidip gelin.
Bana bir düzine Goblin kafası getirin, sizi adaya ben götüreyim."

Acısu
-Gerçekten kumarın ibadet olduğu ve hemen herkesin tam anlamıyla dindar olduğu bir mahalle.
-Kasabaya giren birisinin ilk gördüğü mahalle burası.
Oluşumlar ve Kişiler
Muhtar: Ward.
"Eskiden beni kumarbaz bilirdiniz ama sonunda ulu Tanrıça'nın varlığına nail oldum. Küçük yaşımdan beri hiçbir zaman dininden şaşmamış birisi olarak söylüyorum, bir sonraki kervanda 3 at olacak. 5 altın koyuyorum. Evet? Arttıran?"

Nazikbey
-Kadersizlerin mahallesi.
-Derya Neşesi Hanı büyük bir han, kasabanın her tarafından buraya gelen giden oluyor.
Oluşumlar ve Kişiler
Muhtar: Jo.
"Kadersizler düşmanınız değil. Onlar sizi koruyor. Bakın Kanlıkaya'ya? Öyle mi olalım? Thalmir'e dua edin."
BAŞKANI SEVİN.