Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Oyun Talepleri  (Okunma sayısı 2024 defa)

Ruhi

• E-Posta
Oyun Talepleri
« : Aralık 08, 2017, 01:28:48 ÖS »
Selamlar,

Açtığımız oyunlar genellikle lider oyuncularımızın talepleri, devam eden hikayeler ve hikaye anlatıcıların paylaşmak istediği hikaye örgüleri üzerinden açılmakta. Diğer taraftan bu maalesef bazı karakterlerin gelişmesi veya parçası olmak istediği oyunları bulmasına engel olabiliyor. Bizler de oyunları haliyle kimlerin katılacağından tam emin olmadığımız için, herkese uygun tasarlıyoruz. Bazen de oyunculara duyurmadan direk hikayeyi kendi arasında anlaşmış bir grup ile oynadığımız da oluyor.

Ancak eğer sizlerin karakteriniz için oyun talebi var ise lütfen, GM'lere mesaj atmaktan çekinmeyin. Atacağınız mesajlar şu bilgileri içermeli.

Ne Yapmak İstiyorsunuz?
Hangi Günler Size Uygun?
Sizin Karakterden Başka Hangi Tür Karakterler Yer Alabilir-Tek Kişilik Oyun Çok Özel Bir Durum?

Sizden Beklenti Örneklerimiz Şunlar Değil:
- Yakınlarda bir ogre varmış, onu öldürmeye gitmek istiyoruz. (Uygun değil çünkü Ogrenin olduğuna dair hiçbir bilgi, söylenti, ya da geçmiş oyun olmadı)
- Benim ailemden birisinin çok büyük mirası var ama zengin teyzem kendine almış tamamını, benimle paylaşmıyor. Onu ikna etmek istiyorum. (Uygun değil çünkü karakter geçmişinizi henüz atmamıştınız, biz zengin bir teyzeniz olduğu konusunda tamam dememiştik ve size parayı paylaşmadığına dair bir olay örgüsü yaratmak daha çok bizim işimiz)
- Kızılca Dağar'da üç wyvern varmış. Onları ehlileştirmek için yumurtalarını alacağız. (Uygun değil çünkü Wyvern olduğunu bilmemiz söz konusu değil.)
- Gün boyu yollarda dolaşmak istiyorum (Uygun değil çünkü oyun gibi değil ayrıca tek kişilik oyun açmak için çok iyi nedenler olmalı)

Şöyle Örnekler İse Gayet Uygun:
- Benim karakterim gizliden gizliye bir dolandırıcı. Ayrıca arkadaşı olan oyun için şu karakter var. Şehirde dolandırıcılık yapmak istiyoruz. Pazar yerini, tavernaları dolaşacağız.
- Mankur diye bir yaratık vardı. Söylentileri yayılmıştı. Onun peşinden gitmek eğlenceli olacaktır.
- Fakir fukara insanlar vardı Büyücü Tepesi Mahallesi'nde. Onların sorunlarını dinleyeceğim, mümkünse hastalıklarını iyileştirmek istiyorum.
- Benim şöyle bir karakter geçmişim var. İlginizi çekebilir.

NOT: Haliyle gelen her talebi değerlendirmemiz söz konusu olmayabilir. Ayrıca biz de bu tür oyunlar konusunda çok tecrübeli olmadığımızdan beklenilen kadar heyecanlı geçmeyebilir. Ancak beraber öğreneceğiz ve elimizden geldiği kadar da talepleri değerlendireceğiz. Ne kadar çok bilgi içeren mesaj atarsanız da o kadar iyi olur bizim için tabi.

Teşekkürler,
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2017, 01:34:51 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain