Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ocak 2023  (Okunma sayısı 1360 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ocak 2023
« : Ocak 18, 2023, 10:11:58 ÖS »
Daemons (Khornebudak) - Vampire Counts (Yakov the Lesser)
Friendly
18 Ocak 2023
2000pts Pitch Battle
Daemons victory

ilk defa daemon oynadigim oyunda yakov the lesser in celebrity ordusu ile karsi karsiya geldim.

demon tarafi khorne agirlikliydi: daemon prince khornebudak liderliginde 2 birlik bloodletter ve hounds, pink horror buyu destegiyle sahadaydi. ucusan 2 birlik de fury.

vampir tarafi nispeten elitti. grave guard ve black knight ustu varghulf derken tarpit birim biraz azdi.

oyunun ilk turlari taktik hamlelerle gecti. sag kanadimdaki black knightlari once  khornebudak ile haraslayip, sonra da bi grup fury ile chafflayarak oyun disinda biraktim. sol kanadimda ise, mirza biraz erken davranarak kopeklerini kopeklerime feda etti. burada fast cav ozelligini biraz daha kullanabilirdi. ustune, fazla ileri cikmis varghulf, extra d6 ile sarj eden bloodletterlere yakalaninca sol tarafi aldim dedim. ancak, toz olan varghulf uzerinden overrun ederken 1-1 atan bloodletterler iskeletlere flank verince iş uzadi.

yakov ve tayfasinin buyuleri de pek is yapmadi acikcasi ama tarpitler yeteri kadar buyuk olmadigi icin birlikler eridi. son olarak 4. turda baslayan combatta, icinde blender yakov un oldugu grave guardlar, onden pink horror, arkadan bloodletterlar arasinda kaldi. yakov challengeler ile elinden geleni yapsa da yeterince 5+ ile combat resolutionu koruduk. 5.1.in close combati sonunda yakov inince biraktik.

yillar sonra rank and file oynamak cok guzeldi, tesekkurler mirza. yanniz modelleri buyuk basmisim ona canim sikildi biraz, neyse...
War, war never changes...