Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Infinity İstatistikleri  (Okunma sayısı 13239 defa)

sargon

• E-Posta
Ynt: Infinity İstatistikleri
« Yanıtla #15 : Temmuz 05, 2013, 04:14:43 ÖS »
Dayak yiyerek maç kazandım.

Alkım ne crit attın be hacı. 5d20 de 2 crit ikisinin de 1'den crit olması...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #16 : Temmuz 05, 2013, 04:17:16 ÖS »
ata sporu cirit...
War, war never changes...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : Temmuz 05, 2013, 04:46:39 ÖS »
5 d20'de zarın ikisinde 1 gelme ihtimali 0,021434375
böyle scientific critlerim mat lab'da yaptım hesabı
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2013, 05:07:23 ÖS Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : Temmuz 19, 2013, 11:58:40 ÖÖ »
18 Temmuz Perşembe

Burak Ariadna - Alkım Nomad Bakunin sektörel
200 pts
Ariadna wins.
ilk yerleşerek ve Bol infiltrationlı adam kullanarak tamamen kamo bir ordu yapmış Burak'ın deploymentını kitledim. Ancak Fazla aç gözlülük yapınca Bran açıkta deploy oldu. Bundan dolayı da bir adam götürse de yanında kolay öldü.  Sas komandosu Morlockla CC'ye girse de HMG'li moira ikisini de tarayarak öldürdü. işler başta benim için iyi başlamıştı. Burak kendi turunda sağ kanatta çok sağlam yere paraşütlü hmg'li abiyi indirdi o tarafta kontrol yapabilcek fazla ünitem yoktu. az biraz şanslı zarlarla link grubu azaltmayı başarınca retreate girdim, görev retreate girme olunca burak da triangulate ve mapping görevlerinin iki zor olanını Bu abiyle başarınca kazandı.
Eğlenceli anlar. Morlockla CC'ye giren SAS'ı kritle, morlocuku'da başa bir kurşunla öte dünyaya gönderdik.  Diğer kanattaki morlock chain rifle'la Light flame throwerlı abiye sıktı o da morlocka birisi zincirle parçalandı diğeri yandı bitti kül oldu.

Neden kaybettim. Orta alanı İnfiltratiion+kamo+ mayın ile kontrol ettim Burak kanatlara yöneldi. Sol kanadı HMG'li ablayla kontrol etsem de diğer kanadı kontrol edecek adamım yoktu. Link gruba Granade Launcher vermiştim. Oysa Spitfire gibi orta mesafede link grup bonusuyla iyi olan bir alet sağ tarafın kontrolünü sağlayabilirdi.

burock

• E-Posta
« Yanıtla #19 : Temmuz 19, 2013, 12:09:54 ÖS »
ben de tam fotoları ayıklıyordum... alkımın dediği gibi ben ful camo + infiltrationlu bir listeyle gelmiştim; ama ilk yerleşen alkım olunca, onun infiltratorları benim ekibe hiç yer bırakmadı. Gerçi alkım da bu infiltratorlardan çok verim alamadı, hatta kendi dikkatini dağıttı, o ayrı.

genel olarak iki taraf da oyun başındaki planını uygulamaya koymayı başaramadı. ben 2 forward observer 2 de grenade launcherli camo adamlarla önce hüplet, sonra gümlet stratejisini uygulamayı planlamıştım. linked teamden kurtulmak için en kolay yol olarak bunu görmüştüm; ancak düzgün infiltrate edemeyince gatto oldum.

planlar suya düşünce imdada zar yetişir. aslında oyuna iyi başlayan alkımdı. sadece branı kaybetti; ama benden 3 adam öldürerek (2si crit) orderlerimi ciddi derecede azalttı. bu nedenle paraşütlü bebeyi daha ilk roundda getirmek ve koştura koştura mapping+triangulate yapmak mecburiyetinde kaldım. bundan sonraki roundda ise crit sırası bendeydi. önceki roundda yediğim 2 criti bala göte iade edince alkım retreate girdi, tam gatto oldu.

bu arada bizden sonra, bol critli bir semih-deniz maçı oldu. siz de ekleyin oyundan notları abiler müsait olunca.

yaşasın infinity akşamı!

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #20 : Temmuz 19, 2013, 07:07:27 ÖS »
Denizin "Teton"larına karşı, Benim "Allahın Kılıcı" ekibim karşılaştı... yer seçimini Denize bırakıp, ilk başlamayı seçtim... böyle olunca Deniz kendi HMGli link grubunu iyi bir pozisyona yerleştirme fırsatı yakalamış oldu.. Benim Spitfire ve 3 mine layer Muyib Link'im alanın ortasına yanında bir dr. nasmat'ı ile yerleşti, HMG ve dr. lu Ghulham ekibi, üst katlarda görece iyi bir konumda pozisyon alırken benim ekibin kahramanı Assasin Lasiq sol kanadımdaki yüksek bir binaya tırmandı... Benim HMG Denizin Link ekibinden sadece birini (combi riflelı abla) görüyordu ve onu indirdi... daha sonra HMG'ye açtığımız Spitfire atışının sağlığımıza ne derece zararlı olduğunu fark ettim... Allahtan DR Nasmat sayesinde Spitfire kullanan muyib'imi iyileştirdi... muyiblerden biri hareket edince saklandığı TO kamuflajdan çıkan bir sniper muyip'imi indirdi ve nasmat ne kadar uğraşsa da Onu kurtaramadı... Düşen mücahit'in intikamını almak için HMG'li Ghulham TOli arkadaşa ateş açtı ve benim düşük zarlarım ilk defa iş yaptı -6 hit modifer ile sniper arkadaşı parça pinçik ettik (2 wound)... Sonra oyunun kahramanı Lasiq bir üst kata çıktı... kendisini gören HMG linkindeki diğer eleman ile Face to Face atışıtı ve önce onu indirdi, sonra yeniden pozisyon alıp  ardından HMG'li arkadaşı indirdi... ve prone pozisyona indi... ilk tur bittiğinde 1 muyib kaybetmiş ama haçlılardan 4 tanesini indirmeyi başarmıştım... Oyun benim için çok iyi başlamıştı... Sonra Deniz bana doğru yaklaşmaya devam etti... 2. roundda ayağa kalkan sniper önce arkada açıkta duran töton amcayı viral mermi manyaa yaptı (her ne kadar bu adamların BTS -6 da olsa iki defa Armour save atmak zorunda kalmaları (viral mermi) sonucnu verdi... daha sonra öndeki tetona  sniper rifle'ın tüm şarjörünü boşaltmak ve bu arada karşılık olarak Panzer faust atışı yemek kaydıyla 4-5 order harcıyarak onu'da indirmiş oldu... bu aşamada Deniz oyundan çekildi... Çok uzun amandır Infinity oynamıyordum.... ve çok daha uzun zamandır Infinity 'de oyun kazanmıyordum.... Başta Deniz olmak üzere, gecede emeği geçen herkese tekrar teşekkürler... Nice Ezel gecelerine...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #21 : Temmuz 26, 2013, 06:48:35 ÖS »
25 temmuz PErşembe
Burak'la maç yaptık 150 puanlık fotolar notlar felan kaç saat sürdü be...
Maçın sonunda duygusal bir an bile yaşadık kulede...

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #22 : Temmuz 26, 2013, 08:31:39 ÖS »
o zaman fotolu motolu rapor isteriz
"If you're going through hell, keep going."

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #23 : Ağustos 30, 2013, 10:47:58 ÖÖ »
29 Ağustos Perşembe ezel nights

250 pts
PanO(deniz) vs Ariadna(Burock)
PanO Wins!

Normalde her oyunda kullandığım Order Sergeants'ları listeden çıkarıp yerine combat jump'lı crusader bretheren'lı bir ordu listesi deneyelim dedik. Ariadna ise element of surprise üstüne bi listeyle gelmiş, 1 paraşüt 1 combat jump artı camo'lu sniper arkadaşlar şeklinde. Tarafı ben seçip oyuna başlamayı Ariadna cephesine bıraktık.
1.1 turda hatlarımıza inen 1 combat jump'lı panzerli mercenary, panzerleri atmayı beceremeyince kendisi panzer hedefi oldu (töton <3). Aynı tur inen paraşütlü HMG ise TO Camo'lu sniperla karşıladık. TO Camo açığa çıktığı için mantıklı bir hareket olarak ariadna cephesi kendi sniper'larıyla sıktı ama PanO sniper'ı biraz zor ölünce (şans da var tabi) ariadna için element of surprise kendisine döndü. Tur bize gelince biraz görev gereği, biraz da yemediği için herkesi prone durumuna geçirdik ve beklemeye başladık. Bir şanslı panzer atışı ile bir highlander daha aldıktan sonra (töton <3), bu sefer biz combat jump'lı HMG ve 2 arkadaşı daha getirdik, zaten 3 tane combat jump da aynı tur oyuna gelince biraz overkill oldu.
Last man standing kalan Ariadna'ya puan vermemek için de flamethrower'a koşup CC'ye girip maçı aldık.

Şunu da eklemek isterim ki, görev kartlarımın biri kendi yarı sahamda kalmak üzere, öteki de karşı yarı sahaya geçmek üstüneydi. İlk başta çok çelişen iki görev gibi gözükse de 3 tane combat jump'a sahip bir ordu listesi için olabilecek en iyi kombinasyondu. Burock saolsun kendine görev edinmeyi görev edindi ve primary, secondary ve tertiary görevleri yaptı.

ManOM: TO Camo'lu Order Sergeant Sniper. 1 HMG 1 de sniper aldı tek başına e daha ne olsun.
MalOM: Mercenary Yuan Yuan. Güzelim tötonları panzerle ıskaladı.

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #24 : Eylül 02, 2013, 08:48:27 ÖÖ »
Burak yazmamış ben ekleyeyim,
29 Ağustos Perşembe
Ariadna (Burak) vs Nombad Bakunin SK (Alkım)
Ben biraz proxyli Moira Link gruplu bir orduyla çıktım. Görevler ben cube toplama ve advancedi, Burak'ta ise Cube toplama ve Triangulate vardı (3 köşeye bayrak dikme).
3.1'ine kadar iyi gittik.
ilk tur Zerolardan biri burak'ın iki impetious modelini indirip öldü. Burak'ın arka taraftan inmiş mercenarysi ise saah dışına çıkınca benim link grup ve moderatörler sağ kaldı. aynı turda da Bacaklarına enhancement yemiş morlock (8+4 move!) sis bombasıyla burakın lieutenantının kellesini aldı (bu sefer 18!) bir kaç küp toplayıp yattı. Moira grubuyla ilerledim ama Burak'ın istediği kanattan gelen HMG'li paraşütçüsü Benim diğer zeroyu ve moira grubu içindeki  hmg ve Lieutenantı critlerle vb. temizledi. Bu sırada oyunu bıraktım hem retreate girmiştim, hem de bir turu boş geçmek durumundaydım...
ManoM: Morlock bende, HMG'li praşütçü Burak'ta
Şü Paraşütle atlayan hmg'ye bir çare bulmak gerek ama bakalım...
Eyvallah Burak.

burock

• E-Posta
« Yanıtla #25 : Eylül 18, 2013, 03:43:44 ÖS »
üzerinden zaman geçti de oynanmadı denmesin...

12 Eylül Perşembe
Combined Army (Baran) - Ariadna (Burak)
250pts
Ariadna wins

Baran'ın impersonator abisi benim deployment zonuma yerleşerek oyunun başında Veteran Kazak'ı kovalamaya çalıştı ama dodge zarlarını tutturamayınca takipte başarısız oldu ve diğer bebeler tarafından discover edilince fazla yaşamadı.

bir sonraki turumda chasseur'u sol kanattan ilerletmek istedim. Baran TO Camolu sniperini ona ARO vermek için ortaya çıkarınca rahatladım ve paraşütçümü indirdim. Sol kanattan bu sefer onunla yardırıp hem kritik adamlarından birini aldım hem de gizli görevlerimden biri olan maplemeyi yaptım.

üzerinden zaman geçtiği için gerisini çok net hatırlamıyorum; ancak bir noktada baran'ın elemançolar retreate girince orada oyunu bıraktık.

Teşekkürler baran. bu hafta pas, gelecek hafta gogo...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #26 : Eylül 27, 2013, 10:35:54 ÖÖ »
26 Eylül 2013 Perşembe
Deniz Pan Ocenian (Teuton Sectorel) vs Alkım Nomads (Bakunin Sectorel)
250 pts.

Görevli mörevli oynadık. Ben de geçenlerde kullandığım 4'lü içinde HMG olan reverend moira grubuna ek olarak bir zero bir Bran 3ple zero, 2 morlock, 1'de custodier vardı.
Deniz ise iki panzerfaustlu Knightına 3 biri hmgli fusilier, 1 TO'lu sniper rifle, 3 tane de biri hmgli combat jumplı abi bulunmaktaydı.
Benim görevler primary cube toplama secondary blockade idi, Denizin ise primary mapping, secondary blockade idi.
deploymentı seçip önce yerleştim. Zeroları TO camuflajın ordtada kiritik bir yere yerleşmemesi için ortanın sağına ve soluna koydum. Reverend Moirelar sağ kanatta morlocklar orta ve sol kanattaydı. Custodieri is görece ortaya doğru deploy ettim knightları görecek şekilde. Deniz ise bana göre sağ kanada tandem knightları sol tarafa ise linked fusililierleri koydu.
Maça deniz başladı ve ilk aksiyonda zeroyu discover edip kafasına panzer sıkarak öldürdü. Sonra HMGli fusilier Branın üstüne, combili fusilier custodierin üzerine suppressing fire koydu.
Benim turumda morlocklar ilerleyip iki Suppressing fire çizgisine smoke bomb sıktı. Bran cover, smoke ve camfulajla suppressing fire çizgisinden kaçmaya çalıştı ama 3'e 5 atışın ikisini tutturan Bran yattı. Ortada güya ilerleyip cube toplayacak iki adam yatınca ne yapacağımı kara kara düşündüm. Zeroların öcünü almak isteyen Morlock kuvvetli bacaklarıyla (8+4 move!) hmg ve combi rifle fusiliere chain rifle koydu, hmgliyi aldı ve yattı. Bu arada sağ kanattaki moiralar Knightları görmek üzere hareketlendiler.
Denizin turunda Sol da arkada kalmış morlockun arkasına Combat jumplı 3 adam indirmeye kalktı, Biri saha dışına çıktı. Diğeri ikisi morlocukun arkasına doğru inmeyi başardı. Morlock'da Sixth sense lvl2'nin de etkisiyle ikisinin de kafasına chain rifleı koyup onları yatırarak öldü.... Tur bana geçtiğinde Knightlardan bir tanesini hem e/mitterlı moira ile hem custodierin flash pulse'u ile vurdum ve tüm cihazlarını bozup immobilize ettim. Sonra  custodier bulunduğu pozisyondan inerek iki combat jumplının kübünü topladım. 3 nün gireceği yer için pozisyon aldım. Ertesi tur bu adamda indi kendi turumda custodier onunda kübünü topladı. TO Kamuflajlı abi çıktı custodiere sıktı ancak 2 kez dodge etmeyi başarıp korunaklı bir yere girdim.
Denizin turunda da diğer knightı hackleyebileceğim bir yere repeater markerı indirince Deniz kitlenmiş oldu.

Oyunun sonunda deniz 2 mapping 2 blockade yapmıştı. (Repeaterlar blockade için model sayılıyor mu?) ben de 3 küp 3 blockade yapınca maçı almış oldum. Ben zeroları çok açığa koymuşum birden iki order azaldık. Deniz de Combat jump için Morlockun dibinden daha yer bulamadı

MoM: Custodier!
Moment of the match: Son tur markerı sıktım biri dağa taşa gitti. Diğeri istediğim yere düştü. base bulamadığımızdan Lunokhood'un baseni koydum. Denizin gözleri açıldı lunokhood uçarak mı geliyor diye. Süper fantazi, ateş ediyorsun heavy flamerlı robot çıkıyor...

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #27 : Eylül 27, 2013, 10:38:31 ÖÖ »
Bu arada baya hızlı oynadık, bir buçuk saatte toplamaya başlamıştık afferin bize....

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #28 : Eylül 27, 2013, 10:55:17 ÖÖ »
Abi 300'e çıkalım ufaktan :)

Deeyo

• Moderator
    • E-Posta
« Yanıtla #29 : Eylül 27, 2013, 11:44:53 ÖÖ »
300'e çıkınca ben ikinci 10'luyu dolduruyorum heheh. (aslında 20 tane morlock, bir  kaç tane chimera ve pupnik ile çok eğlenceli şeyler yapılabilir.