Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Temmuz 2017  (Okunma sayısı 2907 defa)

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
Temmuz 2017
« : Temmuz 04, 2017, 12:57:58 ÖS »
Merhabalar Uzun bir aradan sonra :)

04.07.2017 Pazartesi 19:00 - 21:00
Beastmen(Özgün) - Dwarf(Burak)
4500 Pts Friendly Match
Beastman Wins

Daha önce yaptığım 3-4 Maçdan çıkarım yaptığım kadarı ile eski geliştirdiğim Beastmen Metası bitmiş. bu nedenle farklı bir ordu dizilimi ve yeni şeylere yer vermeye karar verdim. Burağın Dwarf (chaos olmayan) oynucağını görünce hemen bi deneme ordusu yaptım. kısacası onuda eski metada sandık Ama dwarflarında baya değiştiğini oyunda anladık. bu nedenle ilk oyunun erken bitmesi iyide oldu. 2 taraf içinde.

ilk oyunu kısaca anlatmak gerekirse oyun zarını benim başlamam kazanmamı sağlayan 1. sebep oldu. hiç beklemediğim şekilde bi anda wanguard yapan dwarf caf caflı lordu ünitesi masanın ortasına geli verdi. bi anada tozu dumanı ortaya katan koca ünite karşısında afalladık (çok iyi numara gerçekten ama bence hala riskli geliyor). Pekte seçenek tanımıyan bu durum nedeni ile ki bazı ordular için ölümcül bence charge seçeneğini seçtik yardım onlara uzakta deyip lord dahil 4 ünite charge ettik. lord dışında minoşlar herolu, bsbli gorlar ve Gortach üniteye ulaştı savaş arabalı lord kırların ne güzel gözüktüğü manzara takıldı en son uzaklara bakarken görüldü.

Combat cidden kanlı oldu biz 22 can aldık cüceler 18 charge ve diğer bütün şeyler bizim lehimizde olduğundan kazandık. stubborn durdular. 1.2 sinde üniteyi yok ettim onlarda bizden baya incelttiler. ama stubborn kalktığından fazla ile yendik. sonra oyun end.

Combatı yenme nedenlerimden 2. si benim charge etmem impackten iyi adam aldım. 3. 1+ attack ve 2 ap veren büyüyü atmam oldu 6-6 olunca zarda büyü oldu olmasa oyun baya uzardı.

MoM: Gortach ilk defa puanından çok iş yaptı. Gözlerimizi yaşartı.
ZaroM: Dwarf Lordu şansızlık peşini ikinci oyunda bırakmadı. ağız tadı ile D3 woundunu veremedi.

04.07.2017 Pazartesi 21:00 - 00:30
Beastmen(Özgün) - Dwarf(Burak)
4500 Pts Friendly Match
Beastman Wins (11-9 Minor Victroy)

Oyun erkenden bitince oyun esnasında da Burağın ETC listesi olduğunu öğrenince vakit iyi oluncada Burak Dummysi olmaya karar verdik. Bu nedenle hemen farklı birlikli bir ordu daha yaptım. bu sefer Centour ve ambush ağırlıklı ordunun ambush yoğunlu %50 idi. sahada bi bunker ve bir cygor olacak şekilde yerleştik. Burak geçen oyundan temkinli ilk başlama bana kazandırmadı. hemen bütün herşeyi koydu. Başlangıçla beraber yine dibimize girdi. bu sefer bizim durum ambushların çevreyi temizlemesi olduğundan gözümüz yemedi.
Geriledik. Cygoru ölüm makinesinin önüne attık.

Topların Barutunun ıslattığımız dan (Dark Rain) Cygor konumuna ulaşa bildi.

1.2 sinde 1 Centuar grubu dışında 5 ambush birliği alana girdi. biraz yanlız olmadığımızı bize hissetirdiler. herkezede trowing weapon olduğundan saha sola maganda gibi balta ve ok atmaya başladık baya bi cüce savaş başlamadan öldü. bu shoot süreci bütün oyun boyunca benden yana iyi gitti. oyunu bi tık önde bitirmemi sağlamasının nedenlerinden biri bence.

Neyse Kaçak oynayan Bestigorlu Beastlordun hikayesine dönersek. Cygor inanılmaz bir şekilde atılan koruma totemininde yardımı ile bir turn ölüm makinasını tuttu ve oyunun seyrini değiştirdi.

bundan faydalanarak daha konumumuzu geriye çektik bestigorlarla ve araya bir ungor birliği sürdük. ölün Ungorlar :) (ölmediler adamları kimse ciddiye almıyor biz dahil)

diğer tarafta ise toplar susturuldu minerlar azaltıldı. büyük bir cüce grubunun cevresi sarıldı diğer centuarların gelmesi beklendi.

cygor sonunda ölünce iyi yerleştirmediğim ungorların çevresinden ölüm makinesi bizi gördü charge dedi şansımıza yetişemediler.

bi sonraki el arkadaki herosuz cücelerin çevresi sarılmıştı. ambushtan gelen Centuar cheflere yanlışlıkla biraları düşürünce herkez drunken. sonrası kimse hatırlamıyor toz kalktığında cüce grubu ölmüş bizden bir centuar grubu mefta.

Beastlord geri dönelim artık kaçacak yer yok. Chef (BSB) ve Lord Bestigorlara siz bekleyin biz bi tuvalete gitcez deyip kırlara doğru koşarlar. Sonra ölüm hesabı Bestigorlara kaldı. neticede hesabı ödemyemeyen Bestigorlara Dwarf Lordu ve ekibi hesap böyle ödenir deyip olayı anlattılar.

bundan sonrası combatsız objektifler çevresin de contest dansı olacak diyodum ki burak çok yaklaşmamı fırsat bilip 3 tane nefes açıcı nane şekeri sıkınca benim son centour grubu fazla ferahlıktan mefta :). Objektif çok güzel hamle ile Burağa geçti kısacası :)

sonuçta az puan farkla objektiflerde eşit şekilde minor victory almış olduk.

MoM: Cygor (yapa bilirsin rocky)

Biraz uzun oldu ama bayadır oyun oynamadığımdan azcık kendi açımdan yazıyım dedim.

Burak sonsuz teşekkürler çok öğretici ve eğlenceli maçlar oldu benim için umarım uzun süre yaşadığım kararsızlıklar ve kural soruları nedeni ile oyunda sıkmamışımdır.

« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2017, 01:09:46 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Temmuz 2017
« Yanıtla #1 : Temmuz 14, 2017, 08:53:19 ÖÖ »
Özgün'ü bulunca önce mordheimde sonra naynth eycte kapıştık
13 Temmuz
Saurian Ancients (Alkım) - Beast Herds ( Özgün)
Engagement ( Çapraz dizilim işte) Secure the Mid (Ortayı Tut işte)
19-1 SA wins

Pyro Slaanın 2 kovboylu msu listesiyle çıktım. Özgün 2 ünite hariç herkesin ambush olduğu bir liste hazırlamış. Bundan dolayı görece baya arkaya yaslanan bir şekilde dizildim.
İlk turu alan Özgün 1 ünite hariç ambushları çıkardı. (Gerçi kural ambushları sadece 1.2'siyse çıkarabileceğini söylüyormuş, tahminimce ikimizde farklı oynardık :))
 ilk tur balta atışlarında ölen 1 skink dışında pek bir şey olmadı, özgünün totemci başı bsb'si ana longhorn ünitesini bufladı.
Benim turumda arkamdan sağımdan çıkan ambusherlara karşı hareket ederek ve Skinkcaiman ünitesiyle onlara Jabberwocky'ye saldırarak geçri :) kombatta Jabberı 3'le kırdık ama rerolu ve generali olan Jabber rahat durdu. Sonra Scaiman ünitesi üstine Soldan Generalli bsb'li üniteyi sağdan bir wildhorn ünitesini aldı önden jabberda ısırdı ve kaçtı yakalandı. Bu arada ise Caimanları küçümseyen BSB'ye 3 atakta 3 wound verip alan Caimanı öpücüklerle ebedi istirahatine uğurladık. Kombatın sonunda Özgün 3 ünitesiyle  hem kombatlardan hem merkezden uzağa kovalamaya karar verdi, bu oyunun gidişatını çok etkiledi, caimanlar ve Stigazor merkeze oturarak oyunun sonuna kadar korudular.
Bu arada slaan ambushlardan nereye kaçacağını bulmaya çalışıyor aynı zamanda sağa sola fireball fırlatıyordu. Oyun boyunca 3" template'i büyüsünü koyarak longhornların ilerlemesini istemeyeceği yönlere koyarak ( ünitelerin bir inçine koy değersen S4 Area (4) flaming ye) ya da ilerlemesini isteyeceği yönlere koymayarak etkiledi.
Sağ tarafta centaurlar kendilerine fazla yaklaşmış bir crocodile warrior ekibini yiyerek arka alana ulaştılar. Burada Cowboylarla diğer centaur ünitesini sıkıştırmayı denedim, yanlış konumlanmayla Kowboylardan biri başka bir wildhorn ünitesini yandan aldı, Cr' ile 4'e kırılıp kaçtı. Sıkıştırmaya çalıştığım centigor ünitesini fireball ve okla fazla azaltınca onlarda aradan sıyrılıp içindeki heroyla beraber bir spearback üniteme saldırıp aldılar. Sağlam centaurlar ise bir skink ünitesini dışarı kaçırıp sağ kalmış kowboya girdi.  Bu kombatta dayak yediler ve kaçtılar, bu kombattan korkan ilk kowboyu yemiş wildhornlar dışarı sekti, bir sonraki tur charge yiyen centaurlarda onları izledi, ambush sorununa kesin çözüm.

Jabber wocki kombattan 2 wound elinde balista taşıyan Şeften 2 wound yedi son woundunu almak sağ kalmış spearbacklere düştü. Arka tarafta kalmış son Wildhorn ekibini de panikletip kaçıran Slaanla beraber ambushdan gelen ambusha gider demiş olduk. masada bir tek longhorn ve General kalmıştı. Merkezi de kontest edince maçı aldık.

MoM: Scaiman ünitesindeki caiman, Totemci BSB'yi aldı bravo!
MoM: Slaan Karşıda büyü defansı olmayınca her tur 1-2 üyü yaptı.
MaloM: Ben Aslında karşıda MoM da içeriyor, Özgün, ne zaman pozisyon hatası yapsam laak diye sağdan, soldan, aradan chargı oturttu oturttuğu üniteyi de aldı.

eyvallah abi. Rematch!
dey layt com and me wan go hom...