Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mayıs 2017  (Okunma sayısı 2567 defa)

Deeyo

• E-Posta
Mayıs 2017
« : Mayıs 10, 2017, 10:03:22 ÖÖ »
Alıntı
Baran
07.05.2017 Pazar
Sylvan Elves (Baran) - Dwarfs (Burak)
Ortadaki Objektifi tut, teker teker yerleş
11-9 Sylvan Elves Win

Burak ETC için hazırladığı kaçmayan bsb'li blok + warrior horde listesi ile çıktı, ben de normalde yaptığımın aksine bir adet treefather ancient ve 2 birlik thicket beast ile çıktım, scout falan olmadan.

Objective'i contest eder 10-10, 11-9 falan bir şeyler koparırım gibi bir planla başladım oyuna. Sonra her şey çok başka oldu tabi.

İlk turlar kaçıp sağa sola ok atarak ve Burak'ın minerlardan kurtulmaya çalışarak geçti genel olarak. Bunlar olurken de Burak iki büyük blok ile merkeze oturdu. Ben de çevresini ufak tefek scoring üniteler ile sarmaya çalıştım son turda koşar contest ederiz diye.  Tam bu noktada tüm oyun hiç bir şey vuramayan top iki kişi kalmış bir scoring üniteyi temizleyerek contest etme şansımı ortadan kaldırmış oldu. Ben de hadi madem cüce öldürelim diyerek warrior buloğuna bir taraftan wild rider bir taraftan dryad'lar ile charge ettim ve spirits of the forest büyüsü ile steadfast'ı kaldırıp üniteyi kaldırdım. Bir yandan da dayak yiyen beast'ler kaçınca contest yine olmadı ama gelen 1000+ puan win getirmiş oldu.

MoM: Treefather Ancient, hem büyü yaptı hem shoot etti vakit bulsa birilerini döverdi de sanıyorum. Bir de tüm oyun top dodge'ladı maşallah dex yüksek.

MaloM: Bana göre sol kanattan giren miner birliği, geldiler ateş edip bir şey yapamadılar iki tur sonra da charge yiyip yine bir şey yapamadan gittiler.

ZaroM: En son fazdaki büyü zarları sanırım, Burak 5 zarını tek büyü dispel için saklayıp atamayınca döndü oyun.

Teşekkürler Burak, keyifli oyundu :)
dey layt com and me wan go hom...

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Mayıs 2017
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2017, 10:13:03 ÖÖ »
09.05.17 4500 pts friendly
Demons (Salih) - Saurians (Alkım)
Pitch battle - Capture the Flags
SA wins 11-9

Salihle sene olmuş görüşmeyeli, yıllar olmuş oynamayalı pek keyifli oldu.
Full Wrath ordusuyla çıkmış Salih, Bende Carnalord yanında herolar ve 1 tane core okçular hariç skinksiz bir ordu vardı.
Maça Salih Başladı, ilk iki turda Carno lordu sahanın bir köşesine sıkıştırmayı başardı crusher ekibi ve Wrath Demon ile Burada Demon engine' 7'ye charge'ı kaçırmanın da ciddi etkisi oldu.
Sonra bir şekilde Ramphadonlar bir slaughterer (Eski Bloodletters) Lord ve bir stigazor da içinde bsb harbringerın olduğu başka bir ekibi almayı başardılar, bu arada Stigazor challenge'da büyü vb'nin de yardımıyla harbiringeri da yedi lorda son woundunu verdi ama onu da bir tur oyaladı.
Diğer tarafta arkadan çıkan ambush köpekleri kombo şarjlarla yokettik. Son tur Demonun büyük canavarlarına kaç kaç yapıp uzaklaştık. Bu arada Salih 3 scoring ünitemi aldı benim crusherlara karşı pek şansım olmadığından 2 taneyi alabildim. Objektifi de o almış oldu. 14-6 11-9 oldu.

MoM: Stygazor. müthiş iş yaptı.
MaloM: Valla bilemeyeceğim köpeklere baya sıktım bir model bile kaldıramadım o olabilir. Birbirine 2 tur bakan köpek ve demon engine olabilir.

Tekrar Eyvallah Salih,

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 26, 2017, 01:49:40 ÖS »
21 Mayıs Pazar Turnuva

Turnuva sonucu (8 oyuncu, 5. 1 galibiyet 1 beraberlik 1 yenilgi)
yukarıdaki liste ile oynadım
ilk oyun  Ogreler ve Deniz'e karşı
1260pts to 1100 pts - Front Line Clash- Breakthrough: Objectif contested

BSB 3. turda büyüyle snipelandı bu karnalordu korkuttu, kaçırdı 5 zarla 3 zarı dispelleyemedik.
Son tur scoringlerden birini öldürüp hem puan hem de objektifi kontestleyip beraberlik aldık 10-10

ikinci oyun vs Sylvian Elves Baran: Refused Flank - Capture The Flags.
1240- 1370: Secondary objective aldık13-7

Bir şekilde Baran'ı outdeploy ettim. Büyücüeri bir tarafta ordunun önemli kısmı diğer tarafta kaldı.

Karnalord ile bir eagle'a saldırdım kaçtı. Redirect zarını rerola rağmen tutturamadık yoksa arka tarafa doğru kolay bir charge ile ulaşıp karnazor baya puan toplayacaktı. Bunun yerine kartalı ezdik. Sonra Önden ve yandan Wild rider charge'ı yedik. BSB'yi challengeledim. ORtalamada 2 wound yiyip bsb'yi kesip sonraki turda yandan chargela yine toparlarız diye düşünmüştüm. Bunun yerine BSB 6 atak 6 hit, 6 Wound verdi, save felan atamadık, carnazor mızrakta kaldı. Sonraki turlarda öldürebildiğimi öldürüp. scoringlerini RAmphadonlarla alıp kendi scoringlerimi vermedim. 10-10 beraberlik objektifle 13-7 win.

3. oyun  vs WoDG ve Koray
1260 - 1100 Encircle - Hold The Ground 7-13

Koray gayet sert ordusuyla gelmiş yorgunluk da baya hata yapmama neden oldu. Eski alışkanlık BSB ile horsemen alırız demiştim. Meğersem artık horsemanlerin 3+ armor save'i varmış, dayak yedim. RAmphadon ve 2 saurus ünitesini oyalamak içni verdim.
2 köpek ünitesini ve crusheları aldım. Beraberlik oldu. objektifi kontest etmek için hiç bir şey yapamayınca Koray 7-13aldı.

Toplamda ordu iyi kurulmuş, BSB'yi kaybetmemin haricinde Lord lvl büyücü de aramadım. Ancak fazla çekingen oynadım, ilk oyun kanatlara yayılıp 3. oyunda da Caimanları daha tehdit edecek şekilde yerleştirebilirdim.

Carnalord, 4'lü Crusher + 1 Great Eagle , bir kez öldü
Topla karşılaşmadım şans!
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2017, 02:23:27 ÖS Gönderen: Deeyo »

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 26, 2017, 02:44:37 ÖS »
Ben de turnuva raporumu yazayım...

Turnuva sonucu: 1.lik (3 galibiyet)

vs. Koray (WotDG)
Counterthrust
Breakthrough
Objective contested
Dwarfs win 14-6

ben sol köşeye kuruldum. iki toptan endişelenen koray hem chimera hem de daemon princeyi olay mahallinden uzak tuttu. crusher haricindeki birliklerini tam ters kanada deploy ederek objective için touchdowna koşturdu.

oyundaki en büyük hatam, tam karşıma dizilen crusherleri iki birlikle sıkıştırayım derken aradan kaçırmam oldu. acemi hatası, ancak bunda o tur savaş alanına gelen minerlerin efsane shoot edip 5-6 wound vermesinin de etkisi var. bu nedenle modeli eksilen crusherlerin footprinti azaldı ve aradan süzülebildiler... :(

objective konusunda ise, son faza kadar obj bendeydi; ancak BSB ile önden-yandan combatta olan iki miner birliğinden biri steadfast kırılma zarını tutturamayınca kontes olduk...

vs. İbrahim (Dwarven Holds)
Encircle
Capture the Flags
Objective bende
Dwarfs win 15-5

Hangi cüce daha iyi içer diye başlayan iddialaşmanın kısa süre içinde mevzulaşması sonucu mevzileşme oldu.

Ben topları bırakıp dümdüz yürüdüm; zira ibrahimin miner birliğinden makineleri kurtaramayacağım belliydi. Kendi minerlerimi ise, objective olarak belirlediğim rakip birlikleri flee dedirtmeyecek şekilde oyuna soktum.

Oyundaki en büyük hatam, lordların challengesi sırasında yaptığım büyülerin etkilerini unutmam oldu (-1 to hit, -1 to wound). Bunun sonucunda ibrahimin lordu benim lordu yere sererek hem bin puandan fazla aldı; hem de bodyguard olan king's guard birliği yok olana kadar 2-3 tur daha dövüşmeye devam etti.

Objective konusunda, acaba king's guard seçmesem mi diye düşünmüştüm oyunun başında; ama yeteri kadar puan alabilmek için eninde sonunda o birlikle kombata girmem gerektiğini biliyordum, neticeyi aldım.

vs. Deniz (Ogre Khans)
Refused Flank
Hold the Ground
Objective bende
Dwarfs win 14-6

Çapraz dizilimde, iki büyük birliğimi yanyana sol üste yerleştirdim. Oyunun devamında ikisini de ortaya doğru wheel edip, kısa kenarı deploy zonu gibi kullanıp oyundaki genişliği azaltmayı düşünüyordum. Sonrasında da dümdüz gidip ortaya oturmalı bi planım vardı. Deniz sol kanadımdan iki tusker cavalry ile geldi ama hem genişliği azalmasından hem de terrainden faydalanarak onları durdurabildim.

Shooting ilk roundlarda iki iş yaptı. Mamutu iki top atışıyla almak, minerlerle tek fazda bombardiere 10 wound vermek felan bunlar güzel şeyler. Ama sonra barut mu ıslandı noldu, başka da iş yapamadık.

bi ara deniz "barbut or die" büyüsünü geçirdi benim generale; ama zarda 6 geldi, onu da atlattık bi şekil. Bi de cometten bahsetmeden geçmeyelim, bi düştü, iki top yok... :)

Oyunda yaptığım büyük hata yok gibi geliyor; burayı denize bırakıyorum.

objective konusunda son roundda bayaa ince hesaplar yaptık. benim birlikler ogrelerin objectiveye giden tüm yollarını kapatınca deniz son turda benim küçük scoring birliğe panik attırmaya çalışma ama olmadı. Obj de bende kaldı.

Güzel bir gündü, teşekkürler...

War, war never changes...