Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat 2017 İstatistikleri  (Okunma sayısı 3562 defa)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Şubat 2017 İstatistikleri
« : Şubat 06, 2017, 04:51:35 ÖS »
ETC 2017 takımını belirleyecek 3. turnuva için İstanbul'daydım.

Aslında ilk maçı Ancient Dragonlu ve full cavalry bir HbE listesine karşı oynayacaktım; ancak Caner son anda işi çıktığı için turnuvaya gelemedi. Ben de ilk maçımı 2015 ETC'den takım arkadaşım, beastmen oyuncusu Devin ile yaptım.

5 Şubat Pazar
Infernal Dwarfs (Burak) - Beast Herds (Devin)
4500pts ETC Qualifiers
Battleline / Breakthrough
Draw

Biri xhw wildhorn, biri halberdli longhorn olmak üzere iki horde, iki gortach ve bolca bound spell içeren bi liste vardı karşımda.

hordelerin sayısını başedilebilecek boyuta indirene kadar defansif oynamayı tercih etim.... fakat olmadı. büyüyü bi türlü durduramayınca sürekli korumalı gezen bestigorlara bişiy yapamadık. İşin kötüsü, katapultun ormandan cover penaltısı aldığını düşündüğüm için onları da sıkmadım, o da benim mallığım. öyle olunca uzun süre birbirimizle bakıştık. 5.2.de büyüyle gortachlardan birini alınca oyunu az farkla aldım diye düşündüm; ama öbür gortach wolf riderleri alıverdi. oyun da 10-10 bitti.

bu oyunda kendimle ilgili söyleyebileceğim tek pozitif yan, rakibe sec. obj. yaptırmamak oldu. breakthrough oynuyorduk ve rakibin 5lik centauru hedefe kitlenmişti. kadimlerle iki tur dogfight yaptık, objektifi vermedik.

Oyun boyunca büyüyü hiç durduramadım. bestigorların üzerindeki korumalar haricinde oyun boyunca 2 kere yaratık çağırmayı başardı devin. ama yine de şu katapult kuralını yanlış bilmeseydim oyunu rahat kazanabilirdim, kısmet.

5 Şubat Pazar
Infernal Dwarfs (Burak) - Empire of Sonnstahl (Batı)
4500pts ETC Qualifiers
Encircle / Capture the Flag
ID victory (17-3)

Empire ordusunda hatred arabasının önünde iki büyük halberdier birliği ve bir flaggelant grubu, demigryphler ve steam tank desteğiyle savaşa gelmişlerdi. bir mortar, bir cannon, bir birlik skirmish okçu da atış gücünü oluşturuyordu. Dizilimde iki ordu brbirine zıt köşelere dizilince gene oturup ateş etçez diye düşündüm; ama Batı'nın başka fikirleri vardı...

Empire piyadeleri vakit kaybetmeden çapraz pozisyon alarak üzerime march etmeye başladı. demiknightler önlerindeki koridoru kullanmak istediler; ancak impassableden yararlanarak onları uzun süre bir kadim birliği ile oyaladım. steam tank ise kafasını çıkardığı anda birkaç wound yiyince pek ortalıklarda gözükmedi. roketlerden biri oldukça iyi kalibre edilmişti. ilk üç turda steam tank -büyünün de desteğiyle- yok edilmişti ve sol kanada yakın halberdierlerde ciddi zayiat vardı. diğer roket ise biraz şeydi... şey işte... oyun boyunca 3 kere misfire atıp kendine 3 wound verdi bu cihaz.

steam tankın yok edilmesiyle empire piyadeleri geri çekildiler; ancak kan kokusunu alan cüce piyade birliklerinin ikisi de önlerindeki halberdierlere şarj ettiler. sadece birisi yetişti ve o kombatta tek roundda steadfastı kırdık. Bence Batı, cüce piyadelerini biraz hafife aldı açıkçası... diğer şarjın yetişmemesi sebebiyle  CGlere flank şarj riski olan diğer halberd grubunu Kadimlerle chaffladım.

Pursue'de rezil bir zar atmama rağmen kaçan halberdierleri kovalayıp yakaladık; ama o zar CGleri flaggelantların ve Altar'ın combo şarjından kurtaramadı. Bu sefer de rezil dispel fazı geçirdim, rakip üzerinde 2 ya da 3 büyü ile gezdi. bunun sonucu olarak CGler kırılıp yakalandı. diğer halberdierler de önlerindeki kadimlere girdiler. Bu roundda (5.1) en önemli olay, demiknightların şarjının yetişmemei oldu. bu nedenle son tura kadar hiç kombata giremediler.

flaggelantlar frenzy olduğu için pursue etmek zorundaydılar, dolayısıyla bir sonraki round onlar kombo şarjı yediler. unbreakable olmalarından dolayı 2 kişiye kadar düşmelerine rağmen durdular, ancak bir sonraki tur temizlendiler.

bundan sonraki turlarda en önemli olay, demilerin immortallara şarjları oldu. BSB CGlerin içinde öldüğü için Ld10'a attığım steadfast kritikti; ama tutturdum. kalan roundda da WMler ve demiler hariç kalan her şeyi temizleyerek hem puan hem sec.obj aldım.

Aslında 3. turu da oynamam gerekiyordu; ama bye geçme sırası bendeydi. ben de önce Can ile bir friendly oynayıp dayağımı yedim. Sonra da uçağa yetişmek üzere havalimanına yollandım.

Genel klasmanda 3. olarak ETC 2017 Türkiye takımında olmaya hak kazandım. SALAMANCA BABY...!

War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Şubat 2017 İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Şubat 13, 2017, 09:20:42 ÖÖ »
12.02.2017
Pazar
Dwarven Holds (Kurtuluş) - Saurian Ancients (Alkım)
Çapraz - Hold The Ground
4.2 bitince bırakmak durumunda kaldık.

Kısıtlı zamanda bir maç yaptık. Cüceler gunline çıkmıştı. Listede fazla shooting ünite koymak amacıyla, rune basılmamış makineler ve 4 tane crosbow dwarf bulunuyordu buna rağman iki tane de sert cüce infantrisi bulunuyordu.
Ben de bayadır Cuatl Çıkmadığımdan elimdeki hazır listelerden birini çıktım. Hikaye alchemy ve flaming banner üzerine bir liste, büyükçe bir SW grubu üzerine şekillenmekte.

Oyunun ortasında hep 5+ shield wall alan cüce birliğine Taurosor ve sw ile önden girdim. Kurtuluşun pinpon topuna dönmüş bir okçu birliği diğer infantry birliğinin önünde kalınca 3 tur dövüştük ve kaçırdık. bu arada skinkler de makine parkını temizliyorlardı. bir sonraki tur Cüce monstrous infantrisi ve diğer ana cüce birliği bize bakarken zaman doldu telefonu çaldı.

sonraki oyunlara artık!
Eywallah Kurtuluş.

dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: Şubat 2017 İstatistikleri
« Yanıtla #2 : Şubat 21, 2017, 04:18:11 ÖS »
Geçen ctesi önce korayla sonra da semihle duble oyun günü yaptım.

ordu listesi arayışlarım devam ediyor. bu sefer Kadim Titan denemek istedim. Listede Titan olduğu için makinelere daha fazla hedef verip kafa karıştırmak için Overlord'u Bull of Shamut'a bindirdim.

18 Şubat Ctesi
ID (Burak) - WotDG (Koray)
4500pts Friendly
Battleline / Hold the Target
ID victory (15-5)

Koray'ın listeleri her zaman korkutucu: Lord on Manticore, Chimera, Wrath Warriors, Once-Chosen... hiçbiri boşverilecek hedefler değil. Bir de 6" hard target auralı vagon var ortada, rezillik...

Benim katapultlardan çekinen Koray ilk turu almak için her şeyi döküldü. Bu nedenle, yanyana deploy olan lord ve chimera'nın olmadığı köşeye yığıldım. İlk roundda, generalin bubbleden uzak olan 11li köpeği katapultla vurup 2 fazda dışarı kaçırdım (yaşasın otopanik). Bu sırada kuvvetli olduğum sağ kanattan vurucu tim kadimler ve scoring tauruklarla pozisyon alarak once-chosenlerin yürümesini engelledim. Bence Koray burada biraz çekingen davrandı. Flanktan bile alsa o beybiler her şeyi döver gibi geliyor bana :)

üçüncü roundda Koray, masanın tam ortasında ve ruin içinde olan sec. obj üzerine oturmuştu. chimera'yı titan ile dansa yollayan koray, lordu ise merkeze, sec. obj. yakınlarına aldı.

sec. obj alabilmek için hareket etmesi gereken bendim. 4. turdan itibaren makineleri chimeraya bırakıp kaos hatlarına doğru ilerledik. sağdan çıkıp artık iyice arkaya sarkmış olan tauruklar ve kadimler once-choseni dönmeye zorlayınca hem cüceler hem de hobgoblar rahatça ilerledi. ortadaki yığına girmeye çalışan titanı ise koray fireborn lordu ile iki tur chaffladı :)

Oyundaki ilk CC, bu chaff dansının ikinci turunda, yani 5.2.de oynandı. manticore lorda önden titan, yandan da kendi lordumla girdim. büyü fazını iyi geçirip lordu flammable yapınca işin rengi belli olmuştu. O kombatta benim lord 1Wo alarak kaos lordunu öldürmeyi başardı. aynı turda hobgob riderlerle kaos warriorları chafflayıp cüceleri sec. obj menziline soktum.

Savaş alanının ortası birden işgal edilince kaos birlikleri yüzünü ne tarafa döneceğini felan bilemedi haliyle. Yandan şarj yemek istemeyen Once-Chosenler kadimlere zor bir şarj denediler ancak başaramadılar. riderler tarafından chafflanan kaos savaşçıları yerlerinde kalmayı seçtiler. overrun pathi cücelere flank verecek şekildeydi çünkü.

Son turda tabi illa bişiy olacak. Yanında general olmasına rağmen frenzy testini tutturamayan kadim gitti once-chosenlere şarj etti. yandan girmesine rağmen hakkın rahmetine kavuştu, durduk yere 600 puan... peh...

Oyunun sonunda objektif etrafına oturan kaos savaşçılarının karşısında cüceler ve hobgoblinler nanik yapıyordu. zafer turunu objektifin yakınında bitiren tauruklar da lorddan bir ::kıps:: aldılar. Chimera ise dişine takılan artillery kıymıklarını temizliyordu...

MoM: Overlord on Bull Shamut. Kaos lord kesti daha ne...
MaloM: Kaos köpekler. İlk roundda go
ZaroM: Titan son roundda frenzyi tutturaydı biraz daha puan farkı olacaktı.

Koray bu oyunu bayaa iyi oynadı. Hiç gaza gelmedi, secondary obj göz önünde tuttu, chafflama felan hepsi çok iyiydi. Deploymentteki sıkıntı bi de once-chosenleri -bence- çekingen kullanmasa sonuç farklı olabilirdi.

18 Şubat Ctesi
ID (Burak) - UD (Semih)
4500pts Friendly
Refused Flank / Capture the Flags
ID victory (14-6)

Semih son zamanlarda gördüğüm en özgün, dibine kadar MSU bir listeyle gelmişti. 5 tane 15 kişilik necro guard, bi o kadar okçu, 2 katapult, 2 de T8 canazuar... Dizilimin verdiği mesafe avantajından faydalanmak için sağ kanadın en ön kısmına Titan ve lordu koydum. Yok etmek istediğim scoring birlikleri de o kanattakiler olarak belirledim. Toplam 10 tane scoring vardı semih'te bu arada :)

Semihin canavarları benimkilerin ters tarafındaydı. Onları march ettirebilmek için de UD büyücüsü o kanada yakın deploy oldu.

İlk rounddan itibaren sağ kanadımdan ileri atıldım. titan hemen iskelet atlılar tarafından chafflandı. 2. turda lordla girdiğim 15 kişilik scoring birikten 3 Wo alıp göt üstü oturdum. İlk defa bu birliğe karşı oynuyorum (necroguard) ve beybiler bayaa tehlikeliymiş: I4'te 15 WS3 atak. Poison VE Lethal strike. tamam ben de rezil zar attım da şimdi olsa girmem lordla.

böylece ben lordu verince hata yapma sırası semihe geçti. kanattaki canavarlarını yeterince march ettirdiğini düşünen UD büyücüsü, öbür kanattakileri de biraz yürüteyim derken, benim cüceler önce bunkerin önündeki birliği tek roundda kırıp overrun ile bunkere girince bu sefer ben rahatladım.

Bir sonraki roundda UD büyücüsü crumble olunca ordusunun kalanı da ona katılmaya başladı. archerler ve katapultlar hemen çzöüldü zaten ama necroguardlar ve canavarlar (Ld8) daha dayanıklı çıktılar.

UD savaş hattının tam ortasından girip overrunlarla ilerleyen ve reformlarla poziyon alan cüce birliğini bir türlü durduramayan semih, kombo şarj yapma fırsatı bulamayınca oralarda çok puan topladık. Titan -yine- öldü; ama bu sefer instability nedeniyle..

Bu arada, hayatımda oynadığım en kanlı oyun olabilir bu. oyun sonunda puan hesapladığımızda 3900-3400 gibi bişiyler çıktı. masada benden sadece cüce birliği ve hobgoblinler, semihte de bir necroguard birliği, bir örümcek, bi de canavarları kalmıştı. Tam kıyım...

MoM: Citadel Guard. Önümüze gelene yüz tekme...
MaloM: benim lord. oraya şarj edilir mi!? :)
ZaroM: CGlerin overrun zarı büyücü bunkerine yetişmeseydi işim zordu.

Eyw beyler...
War, war never changes...