Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ocak 2017 İstatistikleri  (Okunma sayısı 4254 defa)

sargon

• E-Posta
Ocak 2017 İstatistikleri
« : Ocak 09, 2017, 04:31:08 ÖS »
7 Ocak günü iki adet çılgınlı maç yaptım.

4500 pts T9A
OK vs SA
Countertrust
10-10 Draw

Ordu listeleri iki tarafın da standarta yakın listelerdi. Bol chaff'lı SA tarafı, bu sefer deathstar olarak eski croxigor kullanmış, iki druid büyücüsü bir generali, 3 farklı canazuarı ve uçarcaya binen 2 herosu bulunmaktaydı. Ogre tarafında ise iki ogre otobüsü, 2 ünite shooter, top iki adet chaff bulunmaktaydı.

İlk turlarda karşılıklı ilerlemelerle geçti. SA uçarcaları topu oyaladı, kırmaları biraz uzun sürdü. İki kanatta birer ogre shooter beklenileni veremedi. Ogre tarafı chaffları verdi.

Maçın kırılma anı raptor üstündeki SA generalinin BSB'li ogre otobüsüne charge etmesiyle başladı. Challenge'a çıkmayan BSB'li ünite ucundan masada durmayı başarabildi. Öteki tur Alkım'ın kendi BSB'sini uzakta tutması sebebiyle kırılan general LD tutturamadı ve yakalanarak destroy oldu. Bu charge hiç olmasaydı, puan farkı SA tarafı lehineydi.

ManOM: Sanırım yok. Öyle spektaküler hareketler yoktu sanırım.
MalOM: SA Generali. Charge edip kaçarak puanını verdi, maçı berabere bitirtti.

4500 pts T9A
OK vs UD
14-6 OK wins
Semih abi ile birlikte UD ordusunu ilk kez görmüş oldum. Baştan söyliyeyim o deathstar çok sağlam bir ünite. Shootingle de erimediği için ne yapılabilir bilemiyorum. 30 tomb guard, lethal strike ve s5 t4! Maç sonuna kadar kaçmaya çalıştım.

Liste bazında, UD tarafında 30 tomb guard, 4 sand stalker, 2 scorpion, 1 undead mancınığı 30(?) düz iskelet, 23 iskelet okçu ve 3 chariot vardı. Ogre tarafı listesi önceki maçla hemen hemen aynıydı. Karakter olarak ogre khagan yerine general shaman ve ogre hunter(scout karakter) bulunuyordu.

İlk iki tur çok ağır ogre shooting'i ile geçti. 8 bombardier 4 sand stalker, 3 chariot, 1 scorpion aldı. Puanlarının iki katından fazla iş yaptılar. 3 maneater öteki scorpion'u alınca UD ordusunun kanatları çöktü. Şanslı bir büyü ile UD generalini alınca oyunun yönü ufaktan belli oldu. UD deathstarı bombardier'ları temizlese de fazlasıyla iş yapmış oldular.

ManOM: Bombardiers! İnanılmaz iş yaptılar.
MalOM: UD generali. Tek büyüyle ölüp gidilir mi firavunum?

Semih ve Alkım abilere bol teşekkürler.
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2017, 04:33:09 ÖS Gönderen: sargon »

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: Ocak 2017 İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2017, 04:53:08 ÖS »
İstanbul'daki ETC seçme turnuvası İstanbul'daki kar yağışı sebebiyle iptal olunca kendimi kuleye atıp iki oyun oynadım. Aslında ocak başında Ata ile de 2 oyun atmıştık; ancak onların üzerinden biraz zaman geçti, tam hatırlayamıyorum, affola.

8 Ocak Pazar
Infernal Dwarfs (Burak) - Dwarven Holds (Kurtuluş)
4500pts Friendly v1.3
Frontline Clash / Secure the Target
ID victory (17-3)

Tanıtım gününden sonra oyuna giren Kurtuluş'un ilk 4500pts maçıydı. Artillerysi az, xbowu bol bir listeye karşı iki büyük cüce piyade bir tane de daha büyük hobgob bloğu ile çıktım.

Cüceler, masanın kenarına yakın objektif üzerine 30 xbow + organ gun + cannondan oluşan bir killzone kurunca o tarafı hiç ellemedim. Masanın diğer tarafında 2 copter ile 2 kadim birliği dogfight yaparken ortadan ilerleyip 4. turdan itibaren kombata girdim. içinde overlordla beraber immortals birliği bu turda daldığı greybeardları kesim overrunlarla oyun sonuna kadar kombattan çıkmadı. citadel guardlar o kadar iyi dövüşemedi, king's guard birliğini bi türlü eritemedik. onlar da ortadaki objektifi kontest ettiler.

MoM: Overlord+Immortals. Önümüze gelene yüz tekme deyip, önce greybeardları, sonra xbowları, sonra topu, sonra da anvili aldılar.
MaloM: Anvil of Power. Oyun boyunca bir tane bile efektif büyü geçiremedi.
ZaroM: Ruin içindeki (hard cover) organ gunu 7+'ya vurup patlatan rocket battery

8 Ocak Pazar
Infernal Dwarfs (Burak) - Beast Herds (Özgün)
4500pts Friendly v1.3
Refused Flank / Secure the Target
ID victory (20-0)

Özgün'ü ve minoşları tekrar kulede görmek güzel oldu. Yine sert bi liste vardı karşıda: Gortach ve Jabberwock yetmiyomuş gibi reisli 6 minotor, horde gorlar ve bi blok halberd bestigorlar, artı üçlü şariyot birliği... Heroları eskisi gibi sert değildi sadece, çıplak gelmişlerdi.

Çapraz dizilim sayesinde gortach'ı kendi sol kanadımda kadimlerle sıkıştırdım ve iki roundda büyü + shooting ie almayı başararak, masaya denemek için konulan şey ilk ölür kuralını işlettim. o kanatta yalnız kalan minotorlar daha fazla flame thrower ve büyü yememek için immortalla çaresi bi şarj yaptılar. nerdeyse yok olana kadar kesilen minotorlar kaçarak canlarını kurtardılar.

Bu sırada sağ kanadımdan gelmekte olan bestigorlar, ve jabber bayaa tehdit oluşturmuşlardı; ancak tepe arkasına saklanma taktikleri ile biraz oyalamayı başardım onları. şariyotlar ise çoook uzak kaldılar. nihayet bestigorlar citadel guardlara şarj ettiklerinde ise durmayı başardık. bu sırada, tee öbür kanatta canını kurtaran minoları kombine şarjlarla ittirerek gorların önünde bırakıp şarjlarını kestik, bâl...

bestigorlar, içindeki beastlord sayesinde bodyguard oldukları için uzunca bir süre devam eden kombat, benim BSBmin beastlordu challengede kesmesi ile sona erdi. overrunla gorlara giren immortals oyuna noktayı koydu.

MoM: hobgoblins! bowlarla gorları yumuşattıktan sonra 3. roundda yandan aldıkları jabber şarjında durup döndükten sonraki round jabberin hiç wound verememesi sonucu koca canavarı kırıp kovaladılar. yetişemediler; ama...
MaloM: Jabberwock aka. bildiğin cabbar, hobgoblinlere kırılmanın utancından olsa gerek, sonraki round toplanamayıp dışarı çıktı.
ZaroM: İlk roundda Özgün'ün önce gortach frenzy zarını kaçırması sonra da dispel zarını tutturamaması nedeniyle Gortach wound yedi, flammable oldu ve öbür büyüde de hakkın rahmetine kavuştu.

Teşekkürler arkadaşlar.

Yeni yılda bol oyunlu günler dilerim.
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2017, 04:55:24 ÖS Gönderen: burock »
War, war never changes...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2017, 06:06:23 ÖS »
1 yıla aşkın zamandır beastmen klanları arasında yaşanan kimin boynuzu büyük yok benim baltam daha keskin çekişmelerinden sonra tabiki GreyFruy kalanı başa geçmeyi başardı yeniden.

Uzun süredir yağma yapamadığımızdan en yakın empire şehri nemi yoksa breton düzlüklerine mi gidelim derken. karşımıza choas geçmiş cücelerle  uzun süre önce büyük beastlord Gartoth iki yadigarının sakladığımız tepelik arazide karşılaştık. Yağma için gerekli bu iki yadigarı (2. görev objektifler) almamız lazımdı Kana susamışlığın verdiği özlemle savaşın ilerleyen saflarında bu yadigarları da unuttuk zaten.

Ungor Raider; " Lordum kötü cüceler yadigarların yakında ne yapalım"
Beastlord Praka "Bunların ne işi var burda şimdi neyse iri kıyım 4 koluluyu o tarafa yönlendirin orduyu da hazırlayın"

Uzun bi aradan sonra hem ordudaki canavarları denemek ordu kuralları  ve genel oyun dinamikleri ne kadar değişmiş Burak sayesinde görmüş oldum.

Bizim Heroları bütün kombinasyonları değişmiş bu konuda biraz kafa patlatmak gerekecek.

Magical Banner alımı benim ordu için artış

Benim sevdiğim baya belirsiz olan ambush, Primal Fury deki 1.1 v.s. Kuralların kalkması üzücü ama adapte olacaz artık.

Choas Giftler totemlere dönmüş büyü fazında normal büyüden çok bu bound spelllere odaklanacak gibiyiz. büyü lore sevmedim karşı tarafın statları ile oynamak benim için oyuna zevk katan bir durumdu bu kısım düşündürüyor.

Güzel yanı artık bütün üniteler alına bilir seviyede çeşitlilik gelmiş. ordu yaparken kafa patlatmak güzel olacak iler ki maçlarda. Bu maçta biraz eski çağa göre bi ordu ile çıkmaya çalıştığım bi kaç deneme ile.

Maça gelelim benim açıdan çok öğretici oldu çok Teşekkürler Burak. Bide şu charge hevesime biraz dem vura bilirsem belki beraberlik yakalaya bilirim ilerki maçlarda. ama ne yapıyım bi yıldır charge demeyince insan :D

Canavarlar yarı yolda bıraktı biraz oyun sürecinde burda benimde katkım yok değil BSB'ye selam adam bütün oyun boyunca 1 bilemedim 2 reroll yaptırdı Ld teslerinde niye çünkü ben onu gor ekibinin göbeğinde mangal yapsın diye bıraktım. bütün maç gorları teftiş et be dimi bi sağ başa git sol başa git yok ila piz disiplin Şart :)

Minator Burağın da oyun sonunda dediği gibi yerlerinde bi kaç el kalsalardı caydırıcı etki yapsalardı combattan yedikleri dayaktan daha işe yararlardı. bide utanmadan kaçıp bsb ile gorların önene gel savaş oratasın piz yap charge engelle daha ne diyim.

Jabberwock zaten arkadaş ben bi arkadaşa bakıcam sonra çıkarım dedi goblinleri kıramamanın utancı ile kaçtı gitti.

Last stand yapıcam epic olcam derken son saniyede ölen Beastlord Praka yinede iyi iş çıkardı.

Çok Eğlenceli ve öğretici maçtı Burak tekrardan Bol teşekkürler.

Temenni ni hemen kopyalıyorum.

Yeni yılda bol oyunlu günler dilerim.
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

ibrahimerol

• Üye
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2017, 05:36:35 ÖS »
11 Ocak 2017 Çarşamba
Dwarven Holds (Kurtuluş) vs. Saurian Ancients (İbrahim)
2500 pts dostluk maçı
Kurtuluş victory

Bu bir dayak hikayesi. Henüz yolun başında körpe bir 9th Age oyuncusu olan bendenizin Kulenin karanlık dehlizlerinde yaşadığım amansız imha edilişimin öyküsü.

O gün uzun, karlı ve karanlık İzmir günleri sona ermiş, güneş tekrar gülümsemişti. İçimde artık her şeyin yolunda gideceği umuduyla yeni bir güne uyanmıştım. Ama öyle olmayacaktı. Kötü akrabalarından hiç de geri kalmayan gaddar cücelerin bu umutlarımı nihayete erdirmesine sadece saatler kalmıştı.

Burak'ın gazlaması ve Alkım'ın modellerini ödünç vermesi ile facebook'ta yazışmamış sonucu Kurtuluş'la sözleştik. Akşam 18:00 sularında kuledeydik. Alkım'ın modelleri ile daha önce 9th Age tanıtım gününde oynamıştım ve bu oyun haricinde başka oyun oynamamıştım. Baya bir süre Alkım'ın listesi, telefondan canlı yardımı ve modellerle cebelleştim. Tam anlamasam da 2500p bir kertenkele ordusu ile Kurtuluşun çok şık cücelerinin karşısına çıktım. Kurtuluş da yeni bir oyuncuydu ama benden daha deneyimliydi. Şansımıza Ata da oradaydı, baya yardımcı oldu. Neyse, oyuna öyle böyle başladık.

Saha seçimini ben yaptım, hemen haritadaki tek duvarın arkasına Priest ekli Skink Braves'leri mevzilendirdim. Kurtuluş tüm ordusunu indirdi. Haritanın bana göre sol arka köşesine en arkaya organ gun, onun önüne kalabalık greybeard, marksman ve king's guard gruplarını yan yana dizdi. Miners'da ambush'da kaldı. Tüm ordusunu sol tarafa yığınca ben de sola yüklendim. Sol kenara uçarcaları, onların sağına jaguar warriorları, jaguarların sağında kalan braves'lerin sağına iki grup skirmish tüftüfleri, tüftüflerin arasına canazoru koydum. Ve start verdik.

Vanguard ile ilerleyen ilk tüftüf grubu kabak gibi marksmanların menziline girince biraz hırpalandı. Hızlıca saldırma hayaliyle cücelere karşı koşar adım ilerledim. İlk turda yolun yarısına gelmiştim ki sıranın Kurtuluş'a geçmesiyle organ gun şovu başladı. Organ bir seferde 3 uçarcayı indirdi, gruba ekli sking captain da gelen damagelerden birini lucky shild ile engellese de ufak tefek yaralar alarak nasiplendi, sonraki tur zaten taş bile atamadan da öldü. Marksmanlar ise bu sefer canavara 2 hasar verdi.

Yılmadan atağa devam ettim. Jaguarlar greybeardlara charge dedi. Bu kısa boyluları ayaklarımın altına alırım dediler. İşte o anda Priest'im sahneye çıktı, 4 zarla atılan miscastla 6-7 brave'i haritadan kaldırdı. Tüftüflerin en sağdaki grubu ise haritanın ortasından koşarak ilerleyip sola dönerek arkadan dolaşıyordu, bir iki cüceyi bu sırada temiz ettiler, ama onların hikayesi daha yeni başlıyordu. Charge'da ise firstborn warlord bir vuruşta 5 kelle aldı, ama geri kalan 20 keler armut topladı. Cüceler de boş durmayıp 2-3 kertenkele doğradılar.

Sıra cücelere geçince canazora kings guard'la charge ettiler, yaralı canazor kolay hedef değildi, gelişine bir grup cüce aldı ve damage yemedi. Ölünceye kadar 2 tur kadar combat yaptı ve grubun ranklarını eksiltti. Organ yine biryerlere yağmur oldu yağdı. Sanırım kuşa binen heroyu aldı.

Ben hain planımı gerçeketirdim. Yolda kings guard, marksman tüftüfledikten sonra arkadan organ gun'a ulaşmıştım. 7 kişilik grup yolda marksman ateşi ile 4 kişiye düşmüştü ama bu 4 cesur yürek organı bir seferde tüftüfleyivererek MoM oldular. Bu sırada priest yine 4 zar atacaktı, acaba 3 zar mı atsam diye düşünürken dedim "iki defa üstüste 6-6 gelmez herhalde". Lise matematiği beni cezalandırdı, iki farklı olayın birbirinin olasılık hesabına etkisi olmayacağı gelen 6-6 ile bana hatırlatıldı. Yine bol 6'lı zarlar sonucu 16 birimlik braves grubu kırıldı ve kalan 3-4 birim ile kaçmaya başladı (cüce görmeden kaçtı elemanlar, ama suç onlarda değil, o şerrr....)

Jaguarlar ise armuta devam ettiler. Hero vurmasa vurdukları yok.

Neyse, öyle böyle derken gazlı saldırım bir anda kaçışa döndü. Jaguarlar da baya hırpalandı. Üstüne üstlük vanguard ile ortalara gelen ilk tüftüf grubumun (kahraman tüftüfler değil) canavarı alan kings guardlardan dayak yemesi sonrası kings guardlar yandan jaguarlara bindirme yapmıştı. İki kuvvetli cüce birliğine karşı tutunamayan jaguarlar da kaçmaya başladı. Düşman saflarının arkasında kahraman tüftüfler de görevini tamamlamanın huzuru ile marksmanlardan nasiplerini alarak hakkın rahmetine kavuştular.

O da ne, minerlar kaçan bravelerin önüne çıkmazlar mı. Oralarda artık koptuğum oyunda anlamadığım bir iki kaçma kovalama sahnesi yaşandı, sonunda bir şekilde braveler imha oldu. Jaguarlar da aynı tarafa koştular. Cüceler geride kalmış, minerlar önlerinde bekliyordu. Bu arada oyun sonunda attığım 3 zarlı leadershipler istediğim bir zarı kaldırmama rağmen hiç tutmadı.

Derken oyun bitti. Sadece kaçmakta olan firstbornlu 8 jaguar grubu kalmıştı.

Puanlamayı bilmiyorum ama pek de bilincek bir durum da yok :D

MoM: Kahraman tüftüfler, ufacık boruları var türlü türlü huyları var. Koşup koşup 6 ile adam aldılar. Cüceler hep durup görevlerini yapsalar da king's guard performansları ile mansiyon ödülünü hakettiler.
MaloM: Priest. Oyunda herhalde en çok birim öldüren adam. Ama yanlış taraftan öldürdü
ZaroM: Priestin tüm büyü ve miscast zarları. Oyun bu kadar 6 bir arada görmedi.

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Ocak 16, 2017, 12:50:46 ÖS »
14 Ocak Cumartesi
4500 pts
OK vs UD
12-8 OK Wins!

Geçen hafta oyunu hatırlayan Semih abi bu sefer dövmeye gelmişti! Eski listeden chariot çıkarıp, karakter kurulumu değiştirip, ekstradan 3 swarm, 1 casket, 5 adet de çıplak cavalry ile gelen UD karşısında biz de merceneray veterans yerine yetilerle çıktık.

Çapraz dizilim ve ikincil görev scoring üniteleri karşı tarafa geçirmekti. UD ordusu bir kanada ağırlık verip deathstarı, iskelet okçuları ve piyadeleri, catapultu aynı tarafa koydu. Diğer tarafta ise casket, scarab swarm, hafif atlı ve sand stalker'lar vardı.

İki Ogrebus'ı deathstarın önüne verdik, kalan herşeyi öteki tarafa koyduk biz de.

Maç genel olarak dizilimden sonra beklediğim gibi geçti. Deathstarlar kendi içinde, chafflar ve shooterlar kendi içinde kapıştı. UD tarafının deathstarı 11" charge kaçırdı, ardından iki ogrebus'tan charge yedi. İki tur dövüşün ardından bir ogrebus'a karşılık deathstarı aldık.

Asıl olay iki tur süren combat oldu. Bizim general/büyücü büyü ile breath wep. kazandı. 11 adet s5 breath weapon ve biraz iyi CC zarlarıyla  combatı büyük oranda hallettik. Ancak öteki tur büyücü kendisini ve 3 ogreyi öldürdü. :/

Son turda düşman tarafına geçmeyi başarabilen bir bombardier ekibi sayesinde maçı ucundan kazandık.

ManOM: Shaman. Bi ara çıldırdı 10-15 tomb guard 3 ogre öldürdü, sonra kendisini de öldürdü. Kısmet.
MalOM: Bkz: Yukarısı
ZarOM: Son turda düşman büyücüsünü indiren Thundercannon. O sayede beraberlikten, galibiyete geçtik.

Tekrar bir sürü teşekkürler abi.

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Ocak 19, 2017, 01:58:06 ÖS »
18 Ocak Pazar
Infernal Dwarfs (Burak) - Vampire Covenant (Eru)
4500pts Friendly
Refused Flank / Capture the Flag
ID victory (20-0)

Şunun şurasında kendi köşemizde ateşe tapıp kölecilik yapacağız, ama bi rahat yok. Bu sefer bi grup vampir, hobgoblinlere özgürlük diye üstümüze yürüdü. Benden kaçar mı ama, amaç hepsini zombi yapmak...

Nitekim Eru'nun ordusunda efendilerinin iradesinin yönlendirmesiyle hareket eden 150 zombi vardı. Biri hayalet biri vampir iki süvari grubu, boy boy uçan canavarlar, cellat piyadeler felan derken ordular karşılaştı.

Vampir ordusunun ağırlığı kendi sağ kanadında olunca, Kadim birliğinden birini 2. tur gibi düşmanın sol kanadına kaydırdım. Oyun boyunca Vampir süvarileri tehdit etti, sonunda da aldı bu yanarcalar.

İlk iki tur boyunca gayet sağlam shooting ile yaklaşık 50 kadar zombi düştü; ancak hem vampir efendinin karanlık sanatlardaki ustalığı, hem de zombilerin hemen arkasından gelip onlara kürek kürek yedek parça atan necromancer faytonu sayesinde zombilerin sayısı hiç de azalmamış gibiydi...

Dizilimin de etkisiyle düşmanla aramız çok açık değildi. Bu nedenle çok atış yemek istemeyen Vampir efendi ordularını ileri sürerek 2.turda şarjları yaptı; ancak Ölümsüz elit savaşçılarım şarjı yediği tur durdu. 3. turda büyü geçirip hayalet süvarileri flammable yapınca generalim düşman generalini yere serdi. Bu noktadan sonra işler undeadler için sıkıntıya girdi.

Vampir ordusunun temel sorunu, uçan monster ve monstrous infantrylerini çok uzakta tutup bir türkü savaşa sokamaması oldu. Bu nedenle vurucu güçten mahrum kalan undeadler, cüce birlikleri tarafından yavaş ama kesin bir şekilde yok edildiler.

MoM: Prophet Master. Oyunun her turu muhakkak büyü geçirdi, hem de miscastsiz.
MaloM: Vampire Spawns. Çok genişten alark kombattan uzak kaldılar, zamanı geldiğinde de savaş makinesine yaptıkları şarjı tutturamadılar...
ZaroM: Zombilere horde olarak yandan giren hobgoblinler, CCde 13 zombi öldürdü. Bu zamana kadar toplamda 13 adam öldürmemiş olabilirler.

Eyw Eru...
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Ocak 19, 2017, 03:50:26 ÖS »
Peki zombi adam mıdır? rob zombie?
dey layt com and me wan go hom...

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Ocak 29, 2017, 11:27:36 ÖÖ »
28 Ocak Cumartesi

Ogre Khans vs Sylvan Elves
4500 pts
10-10 Draw!

Bana 5 maçlık namalubiyet serisi kazandıran ordu listesinin çalıştığını anlayınca daha farklı bir şeyler denemeye karar verdim. Sylvan elfleri de oyun içinde ilk kez görmüş oldum. Baran'ın ordu listesinde (12 ünite, 4 scoring) 6-7 shooter olunca tam olmadı ama işler benim için fena gitmedi.

OK listesi, 12'lik tribesmen 3 tane 3 kişilik tribesmen, 2 tane 4 kişilik bombardiers, 5 yeti, 1 frost mammoth, 1 bsb, 1 great khan ve son olarak tusker üstünde mammoth hunter vardı. No büyücü :)
Sylvan Elfleri ise, 3 R&F okçu, 2 skirmish poison okçu, 2 skirmish dryad, 1 R&F dryad, 2 tane 5 kişilik eski ismiyle wild rider, 10 kişilik briarthorn ünitesi vardı. Bir ufak büyücü dryadların arasında, büyük büyücü ise briarthornların içindeydi.

Çapraz dizilimle başladığımız oyunda ikincil görev, merkezi tutmaktı. Orduyu ikiye bölerek dizildim, eşit olarak dizdiğimi düşünmüştüm fakat Baran ogrebus'ı ignore ederek öteki kanada yüklendi. Shootingle bizim shooter ve yetileri yumuşattı ve o kanatta bir gedik açtı. Ogre'ler de öteki kanatta chaffları temizlemekle meşguldü.
Mammoth hunter generalin olduğu üniteye charge dedi. Combat canavarı da olsa zar atamayınca 2 tur dayanıyormuş...
Bu noktadan sonra harita üstünde döndük de döndük. Son tur general tek başına wild rider'lara charge dedi, onları da yiyerek bir son dakika puanı aldı. Buna karşılık sylvan elfleri de mamutumuzun kalan son wound'unu da aldı. İkincil görevi de biz yaptık, arada 1000 puan fark olmasına rağmen oyun berabere bitti.

ManOM: Sylvan elf Büyücüsü. En az 8 casting zar, 2d6 shooting zarı en az 9...
MalOM: Mammoth Hunter...Ben sana dayak yiyemezsin demedim...
ZarOM: Baranın 6'nın 1'inde wild rider'lara attığı kaçmasınlar zarı. Kaçsalardı, bizim general kevgir olurdu herhalde.

Teşekkürler Baran

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Şubat 01, 2017, 09:40:27 ÖÖ »
31 Ocak Salı
Undying Kingdoms (Semih) vs Saurian Ancients (Alkım
4500 pts Refused flank - Capture The Flags
15-5 Saurian Ancient Wins!

Ben son zamanlarda oynadığım MSU liste benzeri bir listeyle çıktım.
1 Cowboy Lord 1+ 4++ GW Distracting divine attacks), Cowboy Veteran BSB 1+ 5 ++ (2 + vs fire)
2x Druid 2 spell 1 shielding scroll, 1 black cube
3x 10 musician Jaguar Warriors , 20 Braves+1 Caiman musician.
6 Caiman GW with musician, 2x 10 Vanguard Hunters, 8 Chamelons, 1 Sun engine Tyroscutus, 1 Champion,
1 Styg with Champion.  2 Spearback

Semih'te Barrow Legion varyantı ile
1 Lord Pharaoh, 6" BS or WS verme, 2+ 4++, 1 BSB Harbringer. 1 Master Evocation Mage with extra evocation for each spell, 1 2 Spell Evocation Mage.
40+ FC HW-Shield  heavy armor Skeletons, 20 Skeleton Archers FC (Mage Bunker) 30 Necro-Guard HW Shield FC. 4x Sand Stalkers,
1x Charnel Catapult, 3 etheral swarms, skelaton "fast" cavalry

Haritada iki kenarda birer orman, semihin seçtiği tarafın ortasına bir impassable terrain, iki karşı köşede birer tepe bulunmaktaydı. Benim dizildiğim tarafın ortasında bir göl, bir kenarında da duvar bulunuyordu.

Semih'ten çok ünitem olduğu için üniteleri tek tek koyarak Semih'in dizilimi bitirmesine izin verdim.
Semih mobilitesinin az olduğunu düşünerek impasable, ve ormanın arasına ana bloklarını koydu. Tarlanın kenarına Katapultunu yerleştirdi.
İmpassable'ın diğer tarafına ise Sandstalker ve Skeleton cavalryi yerleştirdi.

Ben de iki canavarımı,  Lordumu ve bir skink hunter grubunu Semihin karşısına gelen Tepenin arkasına yerleştirip yavaş ama emin bir şekilde ilerlemesini engellemeyi düşündüm.
Ordunun geri kalanını BSB'nin bakıcılığı altında diğer tarafa yerleştirdim.
Oyuna başlayan Semih Ağaçların içine dizilmiş Chameleon grubuna Cavalry'si ile şarj etti. Stand&shootta 2 kişiyi kaybeden atlılar, CC'de de 2 kişi kaybedince ummadıkları bir şekilde toza dönüştüler. Sandstalker grubu öne çıkarak bir Jaguar ekibini iki kişi bıraktılar. Büyü fazında Cowboy Lorda -1 LD -2 WS verdi büyücülerden biri. Rerol verilen Katapult rerollu olarak misledi.
Tur bana geçince orta tarafta kalmış bir Jaguar ekibi Hunterların çevresinden dolanıp Stalkerlara flank charge oturttular yeteri kadar wound verince Stalkerlarda toza dönüştü, Jaguar ekibi de reform olup Skeletonlara bakmaya başladı. Canavarlar ve lord tepenin sağından solundan hafif açılmaya başlayıp büyü vb yaptılar biz buradayız dediler. Caimanlar Impassible'ın arkasından sarkma manevrasına başladılar.
Semih'in turunda Ana bloklar biraz öne çıktı. Swarmlar ana blokların köşesini kapatmaya çalıştılar. Ortada kalan Jaguar ekibi rerollu oklandı. Catapult kaçırdı.
Benim turumda Dispellemeyi unuttuğum remain in play büyü nedeniyle Lord Stupid olup bir inç ilerledi. Stygazor sağ kanattan arkaya doğru sarkıp Guardların arasında gizlenen büyücü ekibinin flankine baktı. Hunterlar da diğer ünitelerin olası charge'ı engellemesini engellemek için tam araya sıkıştılar. Oaken throne'u yapıp 2 kişi kalmış jaguar warriorları 3 kişiye çıkarttım başka büyü yapacak zar yoktu diğer büyüyü Semih dispelemeyi seçti remain in play büyüyü dispelledim. Caimanlar, spearback ve chamelonlar sol kanada sarkmaya devam ettiler.

Undying-Legions Sonraki turlarda chargeları engellemek için biraz pozisyon almaya çalıştı Catapult misfire atıp oyun sonuna kadar armut oldu chamaleonlarda bir kaç tur sonra 200 puanı alıp rahatladılar. Stigazor Bunkera flank charge etti ilk tur ciddi eritti ancak bir sonraki tur bir evocationı dispelleyemeyince (benim 6 dispel zarıma Semihin 5 casting zarı vardı) ekip tekrar arttı. WS6'yı da alınca ve bir iki başarılı regen zarıyla bir iki tur sonra Standard vb ile Stygazoru kırıp kovaladı swarmlarla beraber hunter ekibine girdi, onları da yedi. Toplanamayan Stigazoru da Swarmlar saha dışına sürdüler.
Bu arada diğer kanatta lord HW shieldli Skelatonların önüne yapışıp bir tur charge yemişti. Buna rağmen berabere kaldı bir sonraki turda da caimanlar ve bsb yandan ve önden girdiler. o ekip o tur toza dönüştü.

Oyunun ilginç anlarından birinde Sol taraftaki kombatı engellemek için guardlara karşı feda pozisyonu almış beşiktaşlı diğer hunter grubu flee dediler. Kaçtılar Caimanlı bravelerin içinden geçip onları da kaçırdılar. Sonraki tur hunterlar toplandı Caimanlar dışarı kaçtı.

Son tursa Lord general Rerollu 8'e Stupid zarını kaçırdı ve Guardların önünde kaldı. saçma sapan bir şekilde wound yedi az wound verdi derken kaçtı ve yakalandı. Bu arada bsb ve caimanlarda büyücü bunkerını ezip büyücülerle beraber o puanı belki biraz daha fazlasını geri almayı başardılar. Ben 2 scoring semih 1 scoring ünite almış oldu Secondary'yi de aldık.

Eyvallah Semih.

MoM: Caimanlar?
MaloM: Lord ve Stupidity, hadi ilk stupidi anladık -1 LD ile ben dispellemeyince kaçırdın. Sonra Rerollu LD'yi kaçırmak ne
MaloM: Catapult 2 tur kaçır sonra armut ol sonra 200 puan ver.

« Son Düzenleme: Şubat 01, 2017, 09:53:37 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...