Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: K.A.Z. Nedir, Görevleri ve Sorumlulukları  (Okunma sayısı 1641 defa)

Ruhi

  • Administrator
  • İleti: 5562
    • E-Posta
K.A.Z. Nedir, Görevleri ve Sorumlulukları
« : Kasım 11, 2013, 02:18:23 ÖS »
Alıntı
KAZ Tanımı:

KAZ, derneğin mekanının anahtarına sahip kişilere verilen addır. Bu kişiler derneğin düzeninden, güvenliğinden ve dernekte bulunan üyelerin kontrolünden sorumludurlar. KAZ sorumlulukları, mekanı ilk açan KAZ'a aittir.

KAZ Görevleri:

1. Güvenlik:

1.a. Derneğin mekanın açık olduğu saatler dışında güvende olması için üst kattaki pencerelerin tamamı ile alt kat Warhammer odasındaki pencere kapalı olmalıdır. Ayrıca dernek kapısı ve üst kattaki balkon kapısı bu saatler dışında her daim kilitli bulundurulmalıdır. KAZ'lar dernekten çıkarken ve derneğe girerken kapı ve pencereleri kontrol etmekle yükümlüdür.

1.b. YK tarafından belirlenen KAZ'lar dışında herhangi birisine dernek anahtarı vermek, anahtarı kopyalatmak, mekana KAZ yokken girişini sağlayabilecek yordam göstermek ya da yardımcı olmak yasaktır.

1.c. İçeride bir KAZ bulunmadığı sürece dernek odası boş ve kilitli tutulmak zorundadır, bu duruma uyulmadığı farkedildiğinde en son KAZ'lık yapan kişi sorumlu tutulacaktır.

1.d. Yağmur yağması ihtimaline karşı, avludaki ufak üst cam, mekandan çıkarken mutlaka kapatılmalıdır.

2. Düzen:

2.a. KAZ, mekanı açtığında ya da  başka bir KAZ'dan görevi teslim aldığında KAZ Tablosu'nu doldurmakla yükümlüdür. Giriş tablosuna; İsim, soyisim ve giriş saati yazılmalıdır.

2.b. Dernek odası açılır ya da başka bir KAZ'dan teslim alınırken derneğin güvenliğine dair rutin kontroller (bkz 1. Güvenlik) yapılmalıdır, gerekli görüldüğü takdirde, Genel Mekan Sorumlusu'na (15 Ekim 2013 tarihinden itibaren Aylin Ayvazoğlu) bildirmek.

2.c. Dernek üyesi olmayan kişilerin  mekana alınması YK tarafından belirlenen etkinlikler dışında yasaktır. KAZ, mekanda bulunan dernek üyesi olmayan kişileri üye olmaya teşvik etmelidir. Bu kişiler dernek üyesi olmayı kabul etmedikleri takdirde KAZ'lar tarafından mekandan çıkarılmalıdır.

2.d. Magic the Gathering standı, dernek açık açık olduğu sürece dernek kapısının önünde bulundurulmalı, dernek kapatılırken içeri alınmalıdır.

2.e. Oyun/Hobi amacıyla kullanılan odalar, kullanıldıktan sonra kontrol edilmeli, gerektiğinde kullanan kişiler uyarılmalıdır. Masalar ve sandalyeler, üzerlerinde kişisel eşya bulunmayacak şekilde, kullanıma başlamadan önce olduğu haliyle bırakılmalı, odalarda kullanım sonrası kişisel eşya bulundurulmamalıdır.

2.f. Mutfakta kullanılan tabak, çatal, bıçak, bardak ve benzeri eşyaları temizlemek kullanan kişinin görevidir. Temizlemeyen ya da ortada bırakan kişileri dernek sorumluları uyarmak ve yaptırım uygulamakla yükümlüdür.

2.g. Derneğin havalandırılmasını ve sıcaklığa göre pencerelerin durumunu ayarlamak, ısıtıcı/soğutuların kullanım amacı dışında açık kalmasını engellemek KAZ'ın yükümlülükleri arasındadır.

2.h. Gereksiz elektrik ve su kullanımını kısıtlamak, kullanılmayan musluk, ampul ve elektrikli aletlerin kapatılmasını sağlamak.

2.i. Girişte çöpleri kontrol edip gerekli görülmesi durumunda çöp torbalarını yenilemek. Etrafta çöp bulunmamasını sağlamak ve bırakanları uyarmak.

2.j. Dernekten çıkarken mekanı kontrol etmek, KAZ tablosunu doldurmak, gerekirse görev teslimi yapmak ve aksi durumda derneğin güvenliği ve düzenini gerektiren bütün uygulamaları yapmak.

Düzen kısmında yer alan maddelerle ilgili bir kontrol listesi aşağıda verilmiştir. KAZ, mekana giriş ve çıkışlarında bu listedeki adımları takip ederek kontrollerini gerçekleştirebilir.

3. Üyelerin Sorumlulukları/Üyelere Karşı Sorumluluklar:

3.a. Üyeler dernekte bir KAZ bulunduğu sürece dernek odasında bulunma hakkına sahiptir. YK tarafından bildirilen aksi bir durum bildirilmediği sürece mekan 06-30-00:30 arasında açık bulundurulabilir.

3.b. Üyeler KAZ'ların görevleri dahilinde kendilerine yapacakları uyarılara uymakla yükümlüdür.

3.c. Dernek üyesi olmayan kişilerin mekana alınması, YK tarafından belirlenen etkinlikler dışında yasaktır. Üyeler, mekanda bulunan üye olmayan kişileri KAZ'a bildirmekle yükümlüdür.

3.d. Üyeler dernek iç tüzüğüne her daim uymakla yükümlüdür.

3.e. Üyeler kendi kişisel eşyalarını genel kullanıma açık alanlarda bırakmamakla, bulaşıklarını yıkamakla ve başkalarının kişisel eşyalarını kullanmamakla yükümlüdür. Kişisel eşyalar kullanıldıktan sonra; kişisel dolaplara ve/veya merdiven altındaki ortak kullanıma açık dolaba kaldırılmalıdır.

3.f. Mekana ait alanlarda ve balkonda sigara içmek yasaktır. Sigara içecek kişilerin mekandan çıkması zorunludur. Mekana ait alanlarda sigara içenleri uyarmak ve uyarılara uyulmadığı takdirde KAZ'a bildirmek her üyenin görevidir.
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2013, 02:20:19 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain