Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 2016 İstatistikleri  (Okunma sayısı 5346 defa)

Deeyo

• E-Posta
2016 İstatistikleri
« : Mayıs 16, 2016, 09:37:06 ÖÖ »
Selamlar

15 Mayıs 2016 Pazar
9th Age 2500 Pts Friendly
Koray (Warriors of The Dark Gods) - Alkım (Saurian Ancients)
Dioganal
WotDG Massacre

Koray ile Bir maç yaptık. Koray her zamanki pek hareketli listesini kurmuştu
Mantikor üzerinde Lord, disk üzeridne Büyücü, steed üzerinde bsb, 2 fast cavalry bir Wasteland warrior (kaos warior) grubu, 2 de hellscream Cannon  bulunuyordu. Ambushtan da iki Fallen Beast (spawn)
Ben de Cuatl Lord (Eski slaan) ile desteklenen karnozor üstü herolu çok ama çok skinkli, dövücüsü 6'lı Caiman (Kroxigor) bir liste yaptım. Bir de Stygazor koydum listeye çeşni olsun

Dizilimde pek bir yanlış yaparak çok öne dizildim. Bunun sonucunda Koray 1.1'inde dibimde bitti. ilk tur bütün büyülerini stygazora kustu öldürdü üzerine de shootingde 30-40 skink öldürerek orduyu şoka uğrattı.

Ben de bir kanadımdaki fast cavalryi avlayamaya çalışarak oyalandım. Belki oyunu dengeye getirecek olan bir iki charge denedim karnazor ile chimeraya saldırdık yetmedi mesafemiz. Cuatl ile de Kaos büyücüsünü avlamaya çalıştım. Koray 4 ward save atarak (2 wound yetmekteydi almak için) ümitlerimizi suya düşürdü. Ardınan bir iki tur daha evire çevire dayak yedik 3. turun sonunda kaçarı yok bu işin diyerek masadan çekildim.

MoM: Bilemedim hani ya Mal o M dizilimi çok yanlış yapan benim. WotDG hep beni korkutuyor ve sanırım listede ene az bir saurus olmasına pek alışmışım.
ZaroM: Sorcerer Lord'a ward saveler.

Teşekkürler Koray
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2016, 09:30:17 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: Mayıs 2016
« Yanıtla #1 : Mayıs 16, 2016, 09:41:57 ÖÖ »
aga WoC shooting ile 30-40 skinki nasıl öldürüyor lan?!
War, war never changes...

sargon

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2016, 09:56:50 ÖÖ »
aga WoC shooting ile 30-40 skinki nasıl öldürüyor lan?!

Oradaydım!
Valla löbs diye göbekledi 2 Hellcannon da. Adam da zar kaçırmadı pek yanılmıyorsam.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Mayıs 16, 2016, 10:09:37 ÖÖ »
Chimera Breath weapon yaptı bi skink ekibini sildi
2 helscream cannon göbekledi biri 10 diğeri 20 skink kaldırdı aynen böyle işte.
Cüce şuutingi mi bu kaçırsın.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Mayıs 16, 2016, 10:11:24 ÖÖ »
skinkleri t2 olması da cabası.

Deeyo

• E-Posta
Ynt: 2016 istatistikleri
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2016, 09:28:51 ÖÖ »
16 Ağustos 2016
Saurian Ancients (Alkım) vs Sylvian Elves (Koray)
Diagonal - Secure targets
SA 17-3 Wins

2-3 Ay sonra tekrar maç yaptık,
Koray Ordusu dağınık durumda olduğu için Baran'ın Sylvian Elflerini aldı bir de ETC listesini kullandı.
Bu liste MSU Avoidance Listesi, 4 FAst Cavaly, 3 scout, 1 fast Cavalry büyücü ünite Briar Maiden, listenin uçar kaçar kısmını oluşturuken 4 bayaklı archer da scoring ünite kısmıydı. listeyi 2 lvl 1, 1 lvl 4 druid de fire lore ile destek vermekteydi. Liste Hem uçuyor hem kaçıyor hem de roundda büyü dahil 150 tane s3-s4 atış yapıyor

Ben Monster Mash çıkmıştım Carnazor Hero BSB,  cowboy lord, stygazor, tyrocistus göze ışık tutan versiyonu (eski bastiladon), high priest bineği engine of the gods taurosor, bulunmaktaydı. 2 swarm 2 hunter 1 pteradon kıllık ekiplerini oluştururken, 3 tane 1'i caimanlı  skink rank&file'ı scoring yapıyordu. Bunların yanı sıra şok troop olarak 4 caiman vardı.

Objektifleri farklı köşelere doğru Koray'ın dizilimine baktım ulan scoring ünitlerini yersem 10'10  bitirmeyi başarıp bi de objektifi alıp diğerini kontest edip, 13-7 alırım diye düşündüm. ikimiz de görece sol-sağ kanatlarımızı zayıf bırakıp orta sağ-sola göre dizildik.
Oyunun açılış roundlarınd atışlarında pek bir ölen kalan olmadı, Koray focus fire yapmayıp daha çok uzaktaki ve tarla içindeki skirmisherlara ateş etti. Benim büyüler hiç bir halt edemedi vb.

Oyunun ortasında Orman içinde +1 to wound, ve 4+ ward savine güvenen Koray içinde büyücü lord ve BSB olan Briar maidenlerle karnazor çarcı göğüsleme hatası düşünce fazladan bir 800 puan aldım. Sonraki roundlar gerek sıcak gerek yavaş oyanamamızdan daha sallapati geçti. Objektiflere çöktük, bol bol yanal ünite kaybettik oyun da bitmiş oldu.

MoM: Karnazor üstü hero; güzel koruluk bakirelerini yediler üstüne soda içtiler.
MaloM: Büyü, 4 tur oynadık, toplam 35 büyü zarı kullandım. Bir büyü yapıp bir adam öldürdüm.

CommentaryoM: Burak; Bi dinleyin bir şey diycem!

Eyvallah Koray. Warriors of the Dark Gods'tan Sylvian Elflere geçmek baya zordur ya, Briar Maidenlara şarj yedikten sonra tam Sylvian Elf gibi oynamaya başladın :D. Gelecek Hafta Rövanş.

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2016, 09:30:29 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

Deeyo

• E-Posta
Ynt: 2016 İstatistikleri
« Yanıtla #6 : Ağustos 25, 2016, 09:24:15 ÖÖ »
24 ağustos 2016
Saurian Ancients (Alkım) - Infernal Dwarfs (Burak)
BattleLine-Breakthrough
11-9 Saurian Ancients (Aka 7 skink 6 puan fark yaratır)

Bu sefer Burak ETC'den çıkma bir liste getirdi. Infernal Dwarf (Yani Chaos dwarf) ama büyü yok, büyücü yok ve shooting de yok. Hani nasıl korkutucu belli değil. 2 grup 5'li uçan Kadim Incarnates (Eski kdai fireborn) bir 25-30 kişilik bunker her stati 4 cüce, 3 grup 10'lu daha yumuşa scoring chaf cüce. 2 grupta infernal dwarf delisi cüceler Disciples of Lugar, bu abiler otherwordly, unbreakable frenzy, dokunduklarını yakıyorlar, demonic vb bunların başında bir bsb bir de uçan great bull of shamuta binmiş, döverim eğer yanıcıysa d3 döverim, her dokunduğumu da yanarca yaparım altımdaki ayri döver ben ayrı döverim diyen Overlord abi vardı.
   Ben Koray'la yaptığım maçtaki kadroyla çıktım bir kaç değişiklik vardı poison spit yerine toxic breath almak gibi.

Maçta sağ kanadım kuvvetli olmasına rağmen oradaki bir uçan kadim ekibi iki skink brave ekibini bayraklarıyla, bir tirocustusu (bastiladon) bir de swarmi alarak tüm puanı topladı. Lordu bana göre sol kanattan açılarak önce kaçana caimanları yakaladı bi swarm yedi. Onun önünde bütün diğer adamları sağ kanada doğru kaçırdım. Lordunu poison ve Stigazor üzerinde şampiyonun amber speariyle aldık. Maçon başında da bir Rögar ekibini Saurus lordla göğüste yumuşatıp toplu şarjla yokettik.
    Carnozorlu hero ana birliklerin arasına daldı en son stagedonla beraber bsbli ana cüce bunkerını temizlemeye çalışıyorlardı.
    Maçın son anında sol kanadımda herhangi bir sıkıntı duymadan ilerleyen 10 'lu bir cüce birliği breakthrough yaptı. 6.2'sinde 7 kişilik skink Hunter birliğiyle ilerleyip poison javalinimi salladım. 4 poison geldi, 3 wound verdim. 9'a LD'yi kaçıran birlik dışarı çıkarak yok oldu. +-3 puanı nötürledik üzerine 75 puan aldık. 13-7 kaybedecekken 11-9 aldık, tey tey skink hey!

MoM Saurian: Skink Hunter ulan! Stigazor da iş yaptı hani.
MoM Infernal Dwarf: Sağ kanadımadaki uçan kadim. Burak'ın aldığı 850 puanın 600'ünü bu ekip aldı.
MoM: Burak iki faz oynamayınca sadece haraketlere konsantre olup acaip işler yaptı aynı ekibe 4-5 combat reform düzen değişikliğiyle ne işler etti. oyunu alıyordu bile, bravo.
MaloM: Sağ kanadımda pek kötü oynadım, o kadar kuvvetli kanatta bu kadar puan vermek yanlış, Canavarların vb görüş açısını daha iyi ayarlamak gerekiyor . Bir de ortada karnazor heroyla ufak cüce birliklerini yiyip 50-100 puan toplamalıydım ki, ana birliğe girdik takıldı kaldı abi. ETC listesi dövmekten yoruldum yahu!

Eyvallah! gelecek haftayı es geçmeyin!
« Son Düzenleme: Ağustos 25, 2016, 10:18:49 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Eylül 08, 2016, 10:50:01 ÖÖ »
7 Eylül 2016
Acayip Maçlar gecesi. 9th Age is back!

Bugün 3 tane maç oldu.

Ben Tecrübeli woodelf oyuncusu Baran ile eşleştim
2500 pts Flank Attack - Secure Middle
Slyvian elf (Baran) - Saurian Ancients (Alkım)
SA wins 17-3

Bu sefer Monster Mashi kaldırıp, Coatl Lord öncülüğünde bir ekip çıkardım. CL ve hero taşıyan Temple Guard'ın yanı sıra iki kalabalık rank& file skink brave ekibi. 2 poison javelin 10'lu rank & file ekibi. 2 blowpipelı hunter, bir pteradon ekibi. EoTG'li lvl skink priestliTaurasor bir stigazor bulunuyordu.
Baran ise 3 okçu ekibinin yanı sıra. Büyücü lord taşıyan briar maiden, dayakçı lord taşıyan wild huntsmen atlıları,  birer blade dancer. bir büyücü taşıyan dryad ekibi. bir kaç tane daha skirmisher okçu bir de shapeshifter bulunmaktaydı. Self ünitelerini takip etmek zor vızır vızır maşşallah
Ben dizilimi ortaya çökecek,G'ler ortada yanlarda skinler olacak şekilde yaptım. Baran'sa kendi sağ tarafına infantry ve skirmisher shooeterlarını sol ve orta tarafına ise daha uçar kaçarca ekiplerini, BM, WH, Shapeshifter. oyunda kendiliğinden 3 orman Baranın getidiği de 2 orman da ha vardı.

Oyuna Baran başladı, focus fire ile 3+ armor 5+ ward save'li, Ancient stegadon ve Skink priesti sildi. Biraz sağa sola kaçışıldı tur bana geçti. Turun başında Pteradonlarla bir skirmisher okçu ekibine taş attım. Hoop kaçmaya başladılar, derken arkasındaki bir grup okçu da kaçtı. Derken başka bir okçu ekibi de seke seke Baranın diziliminin diğer tarafına çıktı. Halay!
Bir kaç tur pek bir şey yapamadık. Baran LD kaçırmadığı ünitelerle birer birer skink swarm ekibini sildi. Kaçan üniteler dışarılara kadar kaçtılar. Coatl ile TG ekibi ortadaki objektife çöküp sağa sola büyü atmaya çalıştı.

Shapeshifter Abi oklanmaktan kevgire dönen bir Brave ekibine girmeye kalktı. 5 atağında 1 wound verince, skinkler bu abiyi kırıp yakaladılar. Bir noktada etrafımda dönmekte olan Briar maidenlar marchblock zarlarını da kaçırdılar. Biraz uzaklaştılar fırsat bu fırsat poison büyü felan avlayalım dedim ancak başaramadık. Bundan sonra da arka taraflarda impossible terrainin arkasında gözden kayboldular. Oynun sonuna doğru tekrar kenarda köşedeki bir kayanın arkasında devreye girecekken. 3d6S4 fireball atan Cautl ekibi sildi. Tek kalan büyücü lordda ben de durmam burada diyerek kaçtı.
Maçın son heyecanlı anı, Stigazor ve diğer büyü skink grubu sırt sırta vermiş TG'nin arkasını kollarken, WildHunter ve Dryadlardan birer şarj yemesiydi. Stigazor Wildhunter lordunun tek başına chargını göğüsledi. Skinklerse tamam tek dryad olsa eyvallahda arkadan Lord Stig abiyi yiyip gelirse yaş diyerek flee ile kaçtılar. ertesi tur toplanıp puanlarını vermediler. Wild hunter abide 5 Woundli Stigazorun 4 woundunu aldı. maç da orada bitti.

MoM: Cautl ve TG'ler Woodelfe iş yapmaz olarak baktığım bu adamlar, göbeğe oturup +-3 puan farkını elde dip. 800 puan civarını ceplerinde taşıdılar. Coatl'de bir briar ekibi, bir wardancer ekibi sildi
MaloM: Shapeshifter noble. Sen skinklerden dayak ye kaç yakalan öl. oh temiz 300 puan.
ZaroM: Baran LD zarlarnı %40'la oynadı. yoksa beraberlik ya da daha yakın bir fark olurdu.

Eyvallah Herkese Süper akşamdı!
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2016, 01:53:30 ÖS Gönderen: Deeyo »

burock

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Eylül 08, 2016, 01:19:59 ÖS »
Aynı anda 3 oyun oynanması duygulandırdı gerçekten, gelen herkes saolsun...

2500 pts Flank Attack - Hold the Ground
Infernal Dwarfs (Burak) - Beast Herds (Özgün)
5.2 sinde bıraktık

Ne zamandır oynamadıydık Özgünle, her zamanki gibi keyifli bi oyun oldu.

Ben attacker olup sol kanadımı strong flank olacak şekilde deploy oldum. Deploymentini erken bitiren Özgün'ün iki chariotu bu nedenle oyundan uzak kaldı.

Oyuna başlayan beast abiler ellerinde ne varsa üstüme yürüdü: Minoşlar, gorlar felan... canazuarlardan biri benim strong flankta pozisyon almaya çalışırken diğeri ortadan yardırdı.

Gorları masanın ortasındaki objektiften uzaklaştırmak için 20lik hobgoblin birliği sürdüm. Özgün gorlarla şarj etti etmesine de 11" flee eden HGler daha 2.1de puanı verdi. Solu süpürmek için o taraftan ilerledim bu arada.

Oyun boyunca minoşlar şarj kaçırdı iki kere biri 8 diğeri 9a. bu nedenle açıkta kalan bi şariyotu kestim. daha sonra ben minolara bi şarj oturttum kdaailer ile. bi miktar efsane ward save sayesinde minoşları kırdım, kovaladım ama yetişemedim. bu arada ortada başka bir hobgoblin tuzağına düşen canavar kanatlardan kapanan kdaai ve cüce ler tarafından yanık et parçacıklarına dönüştürüldü.

Oyun biterken gorlar kdaai ve benim ana blok ile combatta idi, yarılanmış minoşlar da önden frenzy cüce ve yandan kdaai şarjını almak üzerelerdi.

Objektifi -her zamanki gibi- takan olmadı :)

ManoM: Kdaai... Önden girip lordlu minoş kırmak nedir... :)
ZaroM: minoş kombatında  kdaailerin attığı Ws zarları.
MaloM: benim HGler 2.1de 11" kaçıp oyun dışına çıktı. Minoşlar 2 kere şarj kaçırdı. 2 chariot öte kanatta kombattan uzaktı vs vs.

Eyw beyler, gerçekten serin bi akşam oldu :)

burock

• E-Posta
« Yanıtla #9 : Eylül 21, 2016, 01:46:08 ÖS »
oynamalara devam...

14 Eylül Çarşamba
2500 pts Classic - Secure the Target
Infernal Dwarfs (Burak) - Saurian Ancients (Alkım)
ID victory (12-8)

Alkım'ın monster mash ve sauruslu listesine karşı benim uçan öküzlü CC listesi kapıştık.

Saurianların canavar üzerindeki fireborn generaline bir çözümüm yoktu. Solumdan gelmesi konusunda pozisyon alıp zara güvendim. bu sırada ortadan frenzy lugar birliği ve kdaailer ile ilerledim. bull üzerindeki generali de sağ kanadımdan ilerlettim.

oyunun 2. roundunda büyük saurus birliği lugarlara şarj etti; ancak lugarlar 2 roundda saurusları kırıp kaçırdılar. bu sırada sol kanatta diğer lugarlar saurian general tarafından biçilmekle meşguldü.

4. roundda, lugarları temizlemiş olan saurian general, ana birliğime şarj etti. BSByi aldı; ancak bir sonraki round kırıldı. tabii ki yakalayamadık.

fazlalıklar temizlendikten sonra son roundda büyük kapışma oldu. önce benim general mefta oldu. hemen akabinde, bir önceki round kırıp yakalayamadığım saurian generale bu sefer ben şarj ettim. gene kırıp bu sefer yakaladım. son roundda el değiştiren puanlar bayaa yüksek oldu bu nedenle.

Objektifleri birer birer paylaştık.

MoM: ortadaki lugar birliği. koca saurus birliğini kıymaya çevirdi.
MaloM: Bull üstünde lord. Bu adamı hayatta tutmayı öğrenmem lazım.
ZaroM: Son roundda saurian generali aldığım kırılma ve kovalama zarları. heralde sonucu 3 puan kadar oynatmıştır.

14 Eylül Çarşamba - 15 Eylül Perşembe
2500 pts Diagonal - Secure the Target
Infernal Dwarfs (Burak) - Sylvan Elves (Baran)
Draw

Evet oyun iki gün sürdü, masayı öyle bırakıp geri geldik devam ettik.

Diagonal yerleşimde orduların arasınının pitch battle ye nazaran daha az olması avantaj gibi geldi. mümkün mertebe öne yerleşerek başladım.

oyun boyunca elfleri kendi sol köşelerine kıstırmaya çalıştım; ama feda edilenlerden fazlasını alamadım. oyun boyunca gene bull overlordu kombata sokamadım. canını kurtarayım diye 5. roundda ruine soktum. oklardan kurtulduk da büyüye öldük. 3 zarla 6 atamamak. Ha bu arada scroll da vardı. Bu arada, d6 s6 ile değil, artçı d6 s4 lightning ile öldü gariban...

Allahtan son dakkada kdaailer objektifi tutmaya giden Wild Riderleri temizledi de mağlubiyetten kurtuldum.

MoM: Yok gibi...
MaloM: Ben! dispel scrollu eve götürürüm artık...
ZaroM: O dispel zarını ataydım...

eyw beybiler...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Eylül 22, 2016, 09:09:04 ÖÖ »
21.09.2016 Çarşamba
Vampire Covenants ( Eru) - Saurian Ancients (Alkım)
1500 pts Battle line Capture The Flag
Eğitim maçı

Eru'yu olaya alıştırma maçlarından bir tane daha yaptık, eğlenceli maçtı Giderek daha da ısınmakta Eru olaya

MoM: Skink Bsb'li Taurasor, bi grup zombiyi bir turda ezdi, Barrow Knight Şarjını göğüsledi, Saurusların yardımıyla boynuzladı. En son Kadavra vagonuna tosladı onu da biçti.
ZaroM: Vampire Knightların 4+ armor saveleri müthiş.

« Son Düzenleme: Eylül 22, 2016, 09:10:45 ÖÖ Gönderen: Deeyo »

burock

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Eylül 22, 2016, 09:22:05 ÖÖ »
21 Eylül Çarşamba
2500 pts Diagonal - Hold the Ground
Infernal Dwarfs (Burak) - Warriors of the Dark Gods (Koray)
ID victory (5.2 de bıraktık)

koray bol canazorlu bir listeyle gelmiş: mantikor üzerinde lord, demonic steed üzerinde BSB, disc üzerinde byücü ve bir chimera. Uçan kaçan bi liste... ben aynı CC listesiyle oynadım.

Oyuna önce başlamak için koray tüm ordusunu dizdi. çapraz yerleşim sebebiyle aramız normalden azdı. bu kadar canavar olan listeye sadece bi tane infantry listesi sığmış, dolayısıyla ben geniş dizilerek flank tehditlerini erkenden şeaptım.

oyuna korku dolu anlarla başladım. daha ilk büyü fazında -yine- 3 dispel zarıyla 6 atamadım ve lord 3 wound alıverdi. devamında bi büyüyü scrollamak zorunda kaldım, üstüne infernal gateway yedim. bereket koray büyünün strengthini 3 attı da lord ilk rounddan ölmedi.

lordu bir an önce kombata sokabilmek için sağ kanattan ilerleyip hellcannonun LoS'unun dışına çıktım. geri kalan birliklerle kıskaç harekatına giriştim. Burada koray çok kritik bir hata yaparak skirmish fallen birliğini benim lord ile hellcannon arasına koydu. Büyüyle lorda sadece bir wound verebilince benim lord hayatının seferine başladı. önce fallenlere şarj edip overrun ile hellcannona girdi, sonra da BSByi flank şarj ile indirip marauder birliğine yandan girdi. kdaailerle birlikte marauder birliğinde katliam yarattılar.

koray ilk rounddaki büyü fazı hariç oldukça şanssızdı. 3 ambusherinden hiçbiri 2. rounnda gelmedi, br beast 3. roundda,diğer beast ile wulfrikli marauderler de 4. turda ancak gelebildiler.

lord ve kdaailerin yarattığı katliama ayrı bir parantez açmak istiyorum: önden kdaailer, yandan lord, girdikleri marauder birliğinden bir roundda -birisi hero- 24 adam öldürdü. diğer roundda da 18 kişi felan daha temizleyip steadfastını kaldırdılar. İnanılmazdı...

MoM: Lord. Kombata girebilince puanını çıkardı.
MaloM: fallen birliği yanlış konumlanarak lordumdan şarj yedi ve bütün oyunu CCde geçirmesine neden oldu.
ZaroM: korayın infernal gateway strengthine 3 atması. ortalama geleydi lord direk meftaydı.

Eyw.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #12 : Aralık 25, 2016, 12:04:06 ÖS »
23.12.2016
Ogre Khans vs Saurian Ancients (DenizvsAlkım)
4500 Counterthrust-Breakthrough
14-6 Saurian wins

ilk defa çok merak ettiğim bu senaryo ile oynadık. Deployment zone 18 inçken. Üniteler tek tek yerleştiriliyor. Düşman üniteler karşı tarafın herhangi bir ünitesine 18 inçten fazla yaklaşamıyor. Yerleşime göre kimi ünite daha derinde kimi ünite daha geride dalgalı bir yerleşim oluyor. Agresif ve hareketli ordular için güzel bir senaryo. Breakthrough ise karşı tarafın deployment zonunda oyun sonunda enfazla scoring ünite sahip olanlar +3 kazanıyorlar.

Deniz iki ogre otobüsünü iki 4'lü leadbelcher ile destekleyen bir yapıyla çıkmıştı (ünitenin yeni ismi nooldu yahu) . Tematürjü lorlu  general kasapile beraber Farklı olarak bir solo HunterOgre vardı. Ogre Chariot topu da sahada yerini almıştı.
Ben MSU olarak çıkmış , Carnazor'lu bsb veteranı ve Raptorlu generali raptor otobüsüne yüklemiştim. iki Stigazorda destek kuvveti olarak durmaktaydı.

maçta ana üniteler çoğunlukla bana göre sağ tarafta yer aldı. burada ilginç bir dizilim oldu. Ormanla saha kenarı arasına sıkışmış olarak koyduğum Raptor busın karşısındaki field içine Goblin trapperları onların arkasına da ogre busını koydu. Hemen yanlarında iki leadbelcher ekibi ve Hunter vardı.  Burada kötü yerleşim yapmışım çünkü aynı zamanda goblin trapperlar önüme pozisyon aldılar. Coldonelar bu tur stupid oldular. Saurus infantryi trapperlara şarj etti. dövdü bir sonraki tur Hunterdan şarj yedi ve turlarca dövüşmeye başladık. Bu kombatın tam arkasında kalan ölüm yıldızım, leadbelcher atışlarıyla ölü yıldız olmaya başladı.

Oyunu döndüren şey Stigazorlardan birinin tek woundunu almak için öne çıkan Leadbelcherlardan birine Carnazorun şarj oturtturmasıyla başladı. Bu sayede BSB, 2 LB ekibini ve bir man eater ekibini yedi. 

Bu sayede beraberlikten 11-9 üstünlüğe ulaştık. Scoring olarak da msu abiler karşı tarafa ulaşıp işlerini yapınca 14-6 aldık oyunu

Eyvallah deniz, Stigazor bilgisi için özür dilerim çok özelliği var.  hızlı oynama telaşıyla da belki predatory fighter rerolunu söylememişim. Etkisi olduysa oyuna affola.

ManoM: Karnazorlu bsb
MaloM: 1) Kaç kaç yaparak toplanamayıp dışarı kaçan hunter buradan temiz 500 puan aldım. 2) Benim LD zarlarım Rerollu olarak bir sürü cold blooded Leadership kaçırdım 6ya 8'e vb.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #13 : Aralık 28, 2016, 08:47:52 ÖÖ »
25.12.2016 Salı
Vampire Counts (Eru)vs Saurian Ancients (Alkım)
4500 Battleline-Secure The Target
17-3 Saurian wins

Eru'nun ilk 4500 maçıydı ordusunun mekaniklerini görmesi açısından çok yararlı bir maç olduğunu düşünüyorum. Hem ordu kurulumu konusunda biraz çalıştık hem de, pozisyonlama konusunda denemeler yaptık.

Genel olarak maçta Eru'nun ortadan yürüdü benim merkezde duran ufak ünitelerimi aldı ben de çevresinden dolanıp geri kalan ünitelerini aldım. Vampire lord ve bsb'sinin taşıyan barrow knightlarına ve kadavra vagonlu zombilerini de kaçırmayı da başardı.
Vampirin çok woundlu tough ama zırhsız yan ünitelerini skinkler pek çabuk temizliyor. Biraz kötü bir eşleşme sanırım

Teşekkürler Eru
ManoM: Karnazor'lu bsb
MaloM: Şarj zarına 3 tane 1 atıp 10 inçteki skinkleri yiyemeyen Barrow knightlar!
'