Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan Ayı istatistikleri  (Okunma sayısı 1323 defa)

DNA Maniac

  • Moderator
  • İleti: 2632
    • E-Posta
Nisan Ayı istatistikleri
« : Nisan 29, 2016, 08:11:46 ÖS »
23 Nisan Cumartesi
Mid War
British Infantry Company (PBI) - Deniz
vs
Shützen Kompanie
Encounter (Fair Fight) 1650 Pts
5-2 British Victory


Zibil gibi anti tanklı, romelli motorize piyade listem denizin sıfır tanklı, bol piyadeli bol topçulu listesiyle karşılaştı. Delikanlılık bizde kalsın diyip -bakınız toptan korkmak- ingilizlere her cenahtan yürüdük. daha 2. turda reroll lu storm trooper yapamayan tigerı toplar affetmedi. 2 tur daha dayansa hayat bize güzeldi.

Oyuna damgasını geldiği tur yok olan HMG ler vurdu. Ve fakat denizinkiler ateş edip öldü, benimkiler ateş edemeden. Edeydik belki bi iş olurdu ama zor.

Romell de oyunda vurulunca aslında ucundan kaybedeceğimiz oyunu 1 puan daha ekleyip hezimete çevirdik.

Çok emin değilim ama ilk defa ingilizden dayak yemiş olabilirim, ve fakat iyi dayak yedim!

23 Nisan Cumartesi
Mid War
Mixed tankovy Batalon - Sercan
vs
Grenadier Kompanie - Heer
Pincer (Defensive battle) 1650 Pts
Deutshland Über Alles!


Önümüzde full+ full tank ordusu çıkan Sercana tipik bir piyade listesiyle karşı koyma çabasındaydım. hatta belki biraz küçük bir piyade listesi. 1 büyük 1 küçük piyadem masada, içlerinde küçük AT ler var, bir büyük AT ambushta yatıyor bir de uçağımız var. 
Hiç beklemediğim şekilde tüm tanklar tek koldan üzerimize yürüdü. Gözlerinin akını görene kadar -yani hiç- ateş etmedik, bekledik. İlk assualt Heavy tanklardan geldi, steil grenate 2 tankı oracıkta alınca saldırıyı başarıyla püskürtmüş olduk. Sonra ardı ardına tank saldırıları, kısa dövüşler derken sürekli olarak 3+ moral kaçıran sercan sonunda Batallion moral check i de kaçırınca oyunu almış olduk. Sercan'ın yine kötü zarları bize oyunu verdi. :)

24 Nisan Pazar
Mid War - 3rd Battle of Kharkov
Red Army Strelkovy Batalon - Batuhan
vs
SS Panzer Grenadier Kompanie + SS Panzer Kompanie
Konulu senaryo!
Deutshland Über Alles!


Batuhan'ın araştırmaları sonucunda güzel konulu bir senaryo bulduk. Kharkov'dan çekilmeye çalışan rusların son çıkış yolundaki kasabaya saldırıyoruz, Reservdeki rus piyadesi savunuyor. Sonra ortama rus ve alman destek tankları geliyor.

Biz oyunu recce hareketiyle açtık panzer 2F ler masaya girdi, sonra ilk turda tanklar ve piyadeler (2 SS P3 birliği ve 2 ss motorize birliği) move ederek sahaya girdi ve başladık. Rusların piyadelerinin içinde anti tank silahları vardı ve neredeyse oyun boyunca bunlara ateş edip yok etmeye çalıştık, onlar küçük olduğu için arada bizim recce tanklara ateş ettiler ama çoğunlukla yattılar.

3. turda 7 t34 desteğe geldi, 4. turda bir SS tank ve SS piyade birliği de bize desteğe geldi. Bundan sonra uzunca bir süre tank savaşlarıyla geçerken sol taraftaki piyademiz tanklara ve objektife iyiden iyiye yerleşti.

T-34lerin tank savaşında kötü duruma düşmesiyle piyadem orada reserve de bekleyen küçük piyadeye aldırış etmeden hücuma kalktı ve t-34 tehlikesini toptan yok etti.

Ortadan koşan piyademiz artık gun teamleri olmayuan piyadelere neşe ile saldırdı ve tamamen yok edildi. bunu takiben buraya ve sağ kanada sürekli saldırılarda bulunduk, az kayıpla çok rus öldürdük ama henüz bitmediler zira bizim tanklar sürekli saldırıp saldırıp çekilmeyi tercih etti.

Arkada tankları temizleyen piyadeler küçük (smgli) piyade gurubunun üstün uğraşlarıyla temizlendi ama kendileri de bir tehlike olmaktan çıktı.

Yavaş yavaş rusları temizlerim artık diye bakıyordum zira ne tankları ne anti tank silahları kalmıştı ama Batuhan'ın şehir değiştirmesi gerektiğinden maçı bitirdik.

Batuhan'ın 2 katından fazla bir kuvvetle karşısına çıkınca bir nevi gerekeni yaptık. Senaryoyu puan dengesi olmasada özel kurallar bakımından biraz dengesiz buldum. Almanlar company morale check atmıyor, tamam atmasın ama bari win condition daha zor olsaymış, vakit olduktan sonra illa kazanılacak bir senaryo gibi geldi bana. Hani 8 tur dayan filan gibi birşey daha uygun olurmuş ruslar için.

Ve fakat yeni birşey oynamak çok keyifli oldu, devamını bekliyorum!

Hatta tüm maçlarım çok keyifli oldu, herkesin ellerine sağlık, yine gelin yine dövüşelim. Mümkünse böyle konulu bulun, konulu dövüşelim!  8)
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2016, 08:53:04 ÖS Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler