Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1014 defa)

DNA Maniac

  • Moderator
  • İleti: 2606
    • E-Posta
Şubat Ayı İstatistikleri
« : Şubat 25, 2016, 03:31:40 ÖÖ »
21 Şubat pazartesi Süprizli Turnuva!

Ne zamandır bir tek batuhan yazıyordu, artık yazmasam ayıp :)

Facebook konuşmasında bir anda gaza gelmemizin sonucu Pazar Günü Panzer Günü olan program aniden turnuvaya döndü. Kule'den bir şekilde izin alıp organizasyonu Ruhi sayesinde hızlıca hallettik. 1650 Pts Mid War! Oynanacak senaryo tipleri baştan belliydi. 1 meeting engagement, 2 defensive , 3 mobile battle. Fakat hangi senaryo olacaklarını zar belirleyecekti.

Benim listem:
Grenadiers, here to fight!

HQ: 2x panzerkanckers smg teams + 2 sGW34 mortar + püpchen + sniper. (hiç hatırlayamadım sniperım olduğunu :/ )
Grenadier Platoon. 8x RifleMG teams + command panzerkancker smg
Grenadier Platoon. 8x RifleMG teams + command panzerkancker smg
Grenadier Mortar Platoon 4x sGW42 Heavy mortar
Grenadier Anti-Tank Gun Platoon. 4x Pak36 At Gun wih stielgrenate ammunition
Grenadier Machine gun Platoon 4x MG42 HMG
Anti-Tank Gun Platoon 4x Pak40
Rocket Launcher Battery 3x nebelwerfer41
Heavy Anti-Aircraft Gun 2x 8.8cm Flak36 gun with 8 crew
Püpcheni bir gruba 2 hmg yi bir gruba takarak piyade gruplarımı şişirerek ve 2inc e 2 mortar vererek platton sayımızı da 9 a çıkartara başladım her oyuna. bu 9 platoon hikayesi bir platoon kaybettiğimde bir puan kaybetmememi sağlamak içindi ama hiçbir işe yaramadı. Mortarları da grenadier gurbuna eklesem daha iyiymiş :)

İlk Maç İlk Kan
İbrahim: Grenadier 6-1

İlk maçın ne olacağını attık ve 2. senaryo geldi. Yeni oyuncularımızdan İbrahimle karşılıklı dizildik ve ordularımızın yarısı reservede, uzun masa kenarlarından birbirimize bakıyoruz. İbrahimin ordusu hem ferdidand hem stuh kullanmak üzerine kururlunca piyadesi biraz az tankı çok garip bir ordu oldu. Masaya sadece 2 grup grenadier indi, iki objektifte oturup desteklerin gelmeseini bekleyeceklerdi.
Ben 88 liklerim, grenadierlerim ve Nebelwerferlerimle başladım. Niyetim İbrahimin destekleri gelmeden hemen yüklenip oyunu almak, beraberliği riske atmamaktı. 2 tur koşup stormtrooperlar sayesinde 3-2 de assualt ettik va karşımızdaki üniteyi yok ettik. Assulata kalkabilmemiz bile büyük ihtimaldi ama ben Fortune Favors The Bold diye çığırıyordum. 4-1 de İbrahimin destekleri yine gelmeyeince GG dedik ve hızlıca bir zafer kazandık.

2. Maç
Semih: Mittlere Panzer Kompany 6-1


Büyük piyade gruplarım ve 11 adet anti tank silahımla "ben 2. maçı almaya geldim" demiştim. Karşımda da tank olunca işler epeyce kolaylaştı benim adıma. Senaryomuz Hold The Line dı sanıyorum. 2 adet ambushumuz var, bizim çocukların yarısı sonradan gelecek. İki objektife 2 piyade oturduk. Ortam savunmak için çok müsaitti, kanatlardan birisi kapalı, diğeri tamamen tarlaydı. 2 ambush içni nimetti. Semih abi gelinebilecek tek yer olan tarla tarafından ilerledi, sislerle ilk ambushu engellemek istedi. Ben neden bilmiyorumn daha ilk turdan 8.8 likleri çıkartıp ateşe başladım. 2. tur yine sis yedik ama bu sefer de Pak40 lar ambushtan çıktı. Pak40 lar ben ve insan üstü zarlarımla bir ünite tamamen yediler, diğer ünite zaten azalmıştı. Her tur gelen uçakları da 8.8 likler sürekli vuruyordu. Semih abi işi uzatmayıp GG dedi.

3. Maç
Ruhi: Tank Company 2-5

Benim gibi iki maçını da 6-1 alan Ruhi'yle sonunda karşılaştık. Yenen turnuvanın galibi olacaktı. Senaryo Hasty atak ile beni resmen ters köşeye yatırdı. Uzun masa kenarına 3 objektif koyulacak sonradan bir tanesi kaldırılacaktı. Ama bende sadece 2 ünite piyade vardı. Karşı tarafta da bir objektif vardı ama benim piyadelerimin Ruhinin onca hızlı aracını atlatıp o objektife varması imkansızdı. Dahası sadece immediate ambush vardı. Geçri ruhi de ordusunun sadece yarısını masaya koyacaktı ve reserve bekleyecekti ama ben daha ilşk grubu karşılamakta zorlanacağımı biliyordum. Öyle de oldu.

ortadaki objektifi orman içine konuşlanan 8.8 likler sağda ve solda iyi kötü piyadeler yerleşmişti. immedate ambushta pak40 lar yatıyodu. Ruhi Stuartlarını, mekanize piyadelerini ve 2 hq shermanı masanın ortasına, 8.8 liklerin görüşünün dışına koyarak güzel bir ambush yerleştirmemi engelledi li bu hareket muhtemelen oyunu kazandıran hamle oldu.

pak40ların merkezdeki yerini görüdkten sonra püpchen li ekibe doğru orman arkasından move at the double ile aktı amerikanlar. Destekleri bekleme niyetleri yoktu. 2. tur sisin de desteği ile assualt için pozisyon aldılar. Arkadan gelen destekleri merkzeden ilerleyerek bizim sağ kanatta olası bir hareketimizi engelliyordu. Yine de ucuucuna duruma hakim olan 8.8 lik 2inc i aldı. Püpchen ve yetişen pak40 lar stuartlara ateş ediyordu. İlk assualtta biraz bail out ile geri çekilmek zorunda kaldık ama hala objektifi tutuyorduk. Bu sırada desteklerimiz koşturmaya başladı. Pak36 lar 8" e girmeden pek faydalı değildi ama neden olmasındı. Ardından ikinci assualt geldi, piyadelerimiz açıkça alandan püskürtüldü ama henüz tükenmemişlerdi.

Savaşı kaybedeceğimiz belli olunca ve tüm theditler sol kanatta yoğunlaşınca, bir tur geçde olsa sağ kanat koşmaya başladı, hedefelerine hiç yetişemediler.

Destekten gelen hmglerin de yardımıyla son bir saldırıya daha kalktık. kendi piyademiz tükense de amerikan piyadesi de kaçmak zorunda kalmıştı. Hem de kendilerine reroll veren 1ic ile birlikte! 5 stuarttan ikisi patlamış, ikisi yanıyordu. Son kalan stuart objektifi tutan son şeydi ve eğer o da kaçarsa oyunu alma ihtimaliz bir anda tavan yapacaktı. Olmadı, bu sefer güldürmedi. Stuart tek başına durarak objektifi tutmayı başardı ve maçı Ruhi'ye verdik.

Avantajın bende olduğu iki rahat maçtan sonra avantajın bende olmadığı bir maça çıkıp sonuna kadar dövüşmek çok zevkli oldu. Geçen maçlarda rakiplerimin tattığı zorluğu sonunda ben tatmış oldum :) Turnuva sonunda 2. oldum. Rakiplerime de bol keseden centilmenlik puanı dağıtmış olucam ki Ruhi'de Semih'de en gentilmen oyuncu kulvarında 1.liği paylaştılar. :D

Herkesin ellerine sağlık, 2 hafta sonra bir daha kapışmak üzere!
« Son Düzenleme: Şubat 25, 2016, 03:55:25 ÖÖ Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

  • Administrator
  • İleti: 2033
    • E-Posta
Ynt: Şubat Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Şubat 25, 2016, 08:13:58 ÖÖ »
Eline sağlık, süper açıklayıcı olmuş. Datmin oldum.
"If you're going through hell, keep going."