Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ocak 2016 Savaş Raporları  (Okunma sayısı 2685 defa)

Bay V

• Ziyaretçi
Ocak 2016 Savaş Raporları
« : Ocak 10, 2016, 08:29:41 ÖS »
Imperials [TIE Swarm] (Burak) - Scum & Villainy [IG-2000 Attack Force] (Yakup)
100pts Total Annihilation
IG-2000 Attack Force Victory

Baran'ın alıp fazla oynamadığı 2 IG-2000'i masaya koyup neler yaptıklarına baktım. Ordu listem:

Aggressor Assault Fighter [3/3/4/4]
IG-88B, Inertial Dampeners, Advanced Sensors, Push the Limit, IG-2000 Title, Autoblaster, Ion Cannon

Aggressor Assault Fighter [3/3/4/4]
IG-88D, Inertial Dampeners, Advanced Sensor, Push the Limit, IG-2000 Title, Flechette Cannon, Ion Cannon

Burak'ın Ordu Listesi:

3 tane Dandiri TIE Fighter (Pilot 1)
1 tane Biraz daha iyi TIE Fighter (Pilot 3)
1 Howlrunner (1 range'e 1 zar reroll veriyor)
1 Darth Vader (Turda 2 action, bi de roketi var)

Maç ortada konumlanmış meteorlar ve benim gemilerimin büyük olması yüzünden çoğunlukla masanın kenar kısımlarında devam etti. Benim 2 gemimin biribiriyle özellik paylaşmasından ötürü, olduğu kadar gemilerimi koruyarak hareket etmeye çalıştım. Plan istediğim gibi gitmese de kazanmayı başardım.

İkinci roundun sonunda bütün Imperial filosuyla benim gemim burun buruna geldi. Ben maçın kaderi 2. round belli olacak zannederken ortamdaki kargaşada iyi bir kaç zarla nerdeyse hiç yara almadan kurtulmayı başardım, bu sırada bir adet de TIE avladım. Güzel bir manevra (Segnor's Loop) ile Darth Vader'ın arkasına B gemimi geçirdim ve Vader roketini sıkamadan Ölü Sith Lordları arasındaki yerini aldı. Bu sırada Academy Pilot durur mu? Yapıştırmış cevabı, benim B de uçtu tabi.

Kargaşanın ortasından yüksek manevra kabiliyeti (Yine Segnor's Loop) ile uzaklaşarak, bir yandan ateş edip bir yandan düşmanı astroidlerin arasına sokmayı başardım. Ben de geçerken geminin ucunu yanlışlıkla çizdirdik (Rakip 0 ben 1 hasar aldım). Filolar birbirinden uzaklaştığı sürede 1 tane daha TIE Fighter indirip yoluma devam ettim. Oyunun kalanını masanın yaklaşık diğer ucunda oynadık. 3 rangeden gelen bir kritik ile, "kırmızı manevralara damage zarı at" kartı çektim. Daha sonra kırmızı bir manevra yapmaya zorlanıp 1 hasar daha aldım ancak iyi olan TIE'ı indirmeyi başardım.

Oyunun bundan sonrası birbirimizi öne alıp ateş etme çalışması olarak devam etti. Herhangi bir riskli harekete girmeden Howlrunner'ı takip ederek 2 rangeden normal silahımı oturttum. Öldü. GG WP.

MoM:  IG-2000 88D, maçın başında B'nin özelliklerini sonuna kadar kullanıp, Vader'dan hasar almasını engelleyen kankası öldükten sonra da kanını yerde komadı. Delüganlı
MaloM: Darth Vader, Karanlık tarafın en güçlü elemanı falan, force falan, senses falan. *BUM*
ZaroM: Attığım bütün zarlar sanırım, boş attack ve defence zarı atmadım. Son atakta 4 zarda 4 hit yaparak Burak'a defence attırmayan zarı sayabiliriz ama.
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2016, 09:17:36 ÖS Gönderen: Bay V »

Bay V

• Ziyaretçi
Ynt: Ocak 2016 Savaş Raporları
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2016, 08:51:51 ÖS »
Imperials [TIE Swarm] (Burak) - Rebel Alliance [Resistance - Poe Dameron & Bros] (Yakup)
100pts Total Annihilation
Poe Daemeron & Bros Victory

Filom:

T-70 X-Wing [3/2/3/3]
Poe Dameron ve BB-8 (Evet yaptım bunu)
Crack Shot, Stealth Device

T-70 X-Wing [3/2/3/3]
Maxidean Poucrow ve R5-P9
Shield Upgrade

T-70 X-Wing [3/2/3/3]
Marasia Goffaru ve R7-T1
Shield Upgrade

Burak'ın fail-o'su:

3 tane Dandiri TIE Fighter (Pilot 1)
1 tane Biraz daha iyi TIE Fighter (Pilot 3)
1 Howlrunner (1 range'e 1 zar reroll veriyor)
1 Darth Vader (Turda 2 action, bi de roketi var)

Astroid tarlası bu sefer biraz daha dağınıktı. Burak maça bir önceki maçta olduğu gibi köşeye yerleşerek başladı. Ben ise Bir X-Wing'i ters kenara, diğerini ters-ortaya, Poe'yu ise onun arkasına yerleştirerek başladım. Barrel roll ve çapraz manevralarla TIE Swarm üzerimize doğru gelmeye başladı. Biz X-Wing'leri çalıştırmayı unuttuğumuzdan birbirine çarparak bir süre eğlendik. Howlrunner ekibin bir kısmından ateş rangei dışında ayrılmak zorunda kaldı. Çılgın hareketleri olan Poe Dameron (I didn't know we had the best pilot in the resistance on board board), Howlrunner'ı arkadan bir dürtükledi. Gemi TIRT olunca Howlrunner napsın. Sağ tarafta kötü hamlelerim sayesinde ağır ateş altında kalan 2 gemimi bir şekilde dağıtıp Darth Vader'ı araya almayı başardım. Aldığım hasara değdi. Darth Vader önce bir gemiden ağır hasar aldı, diğer tur da kaçmayı başaramayarak (Kendi TIE'ı tarafından engellenerek) hemen yetişen Poe'nun gazabına uğradı. (4 zar, 3 krit, 1 hit) Uzun süreli bir it dalaşından sonra focus alacakken Burak'ın target lock al sözüne uyup son kalan gemiye attığım zardan 1'ini hit 3ünü focus getirip, 3 reroll'da da 0 hit atarak bir başarıya imza attım ama nazar boncuğu diyelim ona da. Geminin önüne yapıştırırız bir dahaki oyun. Bir sonraki tur o gemi de patladı.

Maçın kısa bir özetini buradan izleyebilirsiniz.

MoM:  Poe Dameron & BB-8
MaloM: Howlrunner. 1 kişiye reroll verdi maç boyunca. Yani 2 tur boyunca diyim. Yazıque.
ZaroM
: Bilmiyorum. Bu maçta da boş yok.
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2016, 10:39:32 ÖS Gönderen: Bay V »

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ocak 11, 2016, 08:33:45 ÖÖ »
ilk oyunda gene varlik gosterdim de biraz, ikincisi tam rezillikti. yanniz, iki oyunda toplam 5 gemime tek atan (x-wing'in şartı 5tir...), hele 2. oyunda 3 turda 4 gemime tek atan yakup'u her yerinden opuyorum..

eywo...
War, war never changes...

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2016, 01:55:50 ÖS »
Imperials (Burak) - Rebels (Siğnem)
30 Ocak Ctesi
100pts X-Wing Ligi 1. Hafta Maçı
Rebels Victory 200-0

Alıntı
Dişi droidlere seçme ve seçilme hakkı tanınması talebiyle, sosyal medya üzerinden örgütlenen İsyancı grubu izinsiz gösteri yapmaya başlayınca İmparatorluk güvenlik güçleri gösterici grubu dağılmaları yönünde uyardı. Kalabalığın dağılmaması ve göstericiler arasına karışan provakatörlerin güvenlik güçlerine laser ve molotof ile saldırması üzerine güvenlik güçlerinin müdahalesi gecikmedi. İstihbarat zaafiyeti sebebiyle bölgede yeterli İmparatorluk kuvveti bulunmadığından dolayı İsyancılar bir ekip aracı, bir TOMA bir de Akrep olarak tabir edilen hafif zırhlı aracı tahrip ettikten sonra karanlıktan faydalanarak izlerini kaybettirdiler. Güvenlik güçleri, faillerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı.

SIRADAKİ HABER: Coruscant'a şehit ateşi düştü...

Upgradeler hariç listeler şöleydi:

Echo-Krassis Trelix-Mauler Mithel
Millenium Falcon-Rookie-Rookie

ilk turda echo, üzerinde focus varken 4 evade zarını boş atıp bum oldu. sonra yenildim... :)

MoM: -
MaloM: Ben... Siğnem'in listeye bakaydım Mini swarm ile gelirdim. bkz. İstihbarat zaafiyeti :)
ZaroM: Tek atılmasın diye shieldli gemi alıyorum gene tek atılıyo :(

Teşekkürler
War, war never changes...