Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ocak 2016 İstatistikleri  (Okunma sayısı 1814 defa)

Barbar139

• E-Posta
Ocak 2016 İstatistikleri
« : Ocak 03, 2016, 07:23:09 ÖS »
Kule'de Firestorm Campaign!

Market Garden

1 Ocak Cuma
German Sturm Kompanie (Levent) vs Canadian Rifle Company (Batuhan)
Free-for-All 1500 pts, 4-3 Axis Win

Free for All nedir abi? Bu campaign'de gördüğüm tek kötü şey herhalde senaryo seçimleri :) Oyun şöyle gelişti; merkez bölgeler sakindi. Benim sağ kanadımda Sherman vs Pak40 düellosundan Sherman'larım galip çıktı. Oradan hafiften ilerlemeye başladık, Sherman'lar önde Kanada piyadesi arkada. Yolda "Pin Down" olanlar filan derken çok gidemedik. Benim sol kanadımda 88'lik, ölmeden önce iki M10 tank hunter'ımı yedi. Bir tank hunter daha Heavy Mortar atışına yalan oldu. Diğeri de kaçınca o kanadı koruyacak anti-tank gücüm kalmadı. Sonra sahneye SS Gepanzerte ve Armoured Anti-Air grubu çıktı. O kanattaki piyademi süpürüverdiler, objective'e çöktüler ve oyunu aldılar.

2 Ocak Cumartesi
Fallshirmjager Kompanie (Levent) vs US 101st Airborne (Batuhan)
Free-for-All 1500 pts, 4-3 Ally Win

Yine free-for-all, yine iki piyade ordusu, yine dram... Bu oyun öncekine göre çok daha çekişmeliydi ve uzun sürdü. Fallshirmjager üç kanattan da çok sert saldırdı. Benim sağ kanadımdaki saldırıyı Recon Jeep'ler ayarsız zarları ile bir Fallshirmjager grubunu oyundan silerek önledi. Merkezdeki saldırıda bir Airborne grubu ve Sherman ekibi, bir Fallshirmjager grubu ile kapıştı. İki taraf da yalan oldu ama saldırıyı önledik. Benim sol kanadımda Pak40 destekli alman paraşütçüleri, Airborne grubumu zorladılar, sonunda Assault'a kalktıklarında pin olmayan Airborne önce saldırıyı savuşturdu, sonraki tur da Counter-Assault ile olayı çözümledi.

Maçın kritik anı, Company Morale atıp tutturmamdı. Sonraki tur, Levent'in birkaç platoon'unun ve HQ ekibini kesip (hatta Levent'in 1iC takımını, benim 1iC takımım birebirde aldı!!!!) onu Company Morale'e zorlamam oldu. Haliyle atacak kimse yoktu ve oyunu verdi.

Çok teşekkürler Levent, iki gün, iki keyifli oyun. Market Garden campaign'i almayı akıl eden Afşın'e ayrıca teşekkürler. Son olarak Ruhi'yi de öpüyorum, iki gün de modellerini ödünç verdi, bir gün İngiliz bir gün Amerikan oynadım, çok süperdi!
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Ocak 2016 İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2016, 02:00:17 ÖS »
30 Ocak İstanbul Turnuvası, MW 1650 pts

Ordu Listesi: Esplorante Squadrone (Italian Mechanised) - North Africa
Liste: 8 T-6/40 light tank, 4 Armored Car, 1 platoon Motocyclisti, 4 İtalyan Howitzer, 1 platoon Panzergrenadier, 4 Panzer IV F2, 2 Pak40

1. Round: vs Apaydın, US Tank - Dust Up

Apaydın'ın 5 platoon'u olması, uzun süre 2 Sherman grubuyla yetinmek zorunda kalmasına neden oldu. Aslında başlarda benim de masada ona karşı dövüşen sadece Panzer IV'ler ve howitzer'lar vardı. Biraz Panzerler attığını vurdu, biraz da Sherman'lar hiçbirşey vuramadı ve Sherman'ların azalması sonucu, destekten gelen İtalyan ekiplerim Amerikan objective'lerine çöküp olayı bitirdiler.
6-1 Win

2. Round: vs Ahmet Ilpars, Canadian Tank - Surrounded

Bu tur savunuyoruz ve ortadaki camiye sıkışmış durumdayız. İki taraftan Sherman ekipleri koşuyor. Aslında Panzer'ler yine güzel direndi, Shermanları bayağı bir azalttılar. Ancak bu oyunun kazananı Ahmet'in topçusuydu, iki tur üst üste risk aldım, light tanklarımı ve armored car'larımı Ahmet'in piyadesini dövmek ve Sherman'larını arkadan çevirmek uğruna uzakta ama açıkta atışa maruz bıraktım. 5+'ya vuracak, çok vuramaz dedim, çok vurdu. Bu oyun bir şekilde çok öldük, italyan platoon'ları kaçtı filan bir baktık Company Morale atmamız lazım. Gerçi 1iC Fearless geldiydi ama 3+'yı tutturamayınca oyunu verdik. Ahmet çok iyi bir taktikle hiç Panzerlerle veya Alman desteklerimle uğraşmadı, Shermanlarının yok olması pahasına bütün italyan gruplarımı dövdü, beni Company Morale'e zorladı ve oyunu aldı. Tebrik ederim, süper çekişmeli çok eğlenceli bir oyundu.
5-2 Lose

3. Round vs Tunç, US Tank - Counter-Attack

Hep tank listeleri denk geldi, yine savunuyoruz. Tunç da Ahmet gibi güzel yüklendi benim üstüme, yalnız bu oyun Ambush'um olması çok şeyi değiştirdi. Ambush'tan çıkan Panzer'ler, Tunç'un bütün Shermanlarını yiyince o kanatta Panzerleri alacak birşey kalmadı, Almanlar gönül rahatlığıyla objective'i korudular. Diğer taraftan Amerikan Tank Destroyer ekibini bir süre italyan light tanklarla oyaladım, oyun sonuna doğru etrafta hedefi kalmayan Panzerler dönüp, light tanklara yardıma gelince Tank Destroyer'ları da aldık. Amerikan 1iC, 2iC ve biri tankçı diğeri jiple gezen iki warrior daha, toplamda dört warrior yok ettik :) Bu maç da çekişme çok güzeldi, son dakikaya kadar maç ortadaydı. Teşekkürler Tunç!
4-3 Win

10 kişilik turnuvada İtalyanlar yüzümü kara çıkarmadı, 4. bitirdik. Ahmet'e karşı mağlubiyet asla italyan listesinin "eksiği" değil, tamamen benim hıyarlığım. Avanti Italia! İlk üçteki arkadaşlarla hiç karşılaşmadık, benden kurtulunca o sıralara çöktüler tabi :P

Her zaman dediğim gibi, bu oyunda asla ve asla "kötü liste" filan yok.
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Ocak 2016 İstatistikleri
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2016, 03:40:13 ÖS »
Maşalllah beybi, 6-1 rüya gibi olmuş :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler