Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kasım Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 2008 defa)

Barbar139

• E-Posta
Kasım Ayı İstatistikleri
« : Kasım 30, 2015, 02:57:08 ÖS »
Turn Up the Heat

29 Kasım Pazar

Takımlı turnuvadaki iki maçım şu şekildeydi;

Batuhan (Gepanzerte Panzergrenadier) vs Sercan (Red Army Tankovy)
Scenario: Pincer, German Victory

Yine Sercan'ın çok korktuğumuz full tank listesi, yine heyecan. Ve evet, bu sefer kurban benim. Bir avuç alman mekanize piyade, 2 Pak40 ve 3 StuG ile bu korkunç 15 T-34 ve saz arkadaşlarından oluşan heyete karşı savunma yapmaya çalışıyoruz. SU-122 ve SU-85 ekipleri piyademin tuttuğu köyün girişine yerleşince StuG'larla merhaba dedik, çok çok şanslıydım ve tüm StuG'larım yalan olsa da iki grubu da yemeyi başardım. Pak40'lar karşılarına ip gibi dizilen T-34'lere karşı tüm firepower'larını kaçırınca hemen sonrasında mefta oldular, böylece köy içindeki bir piyade grubum 15 T-34 ile yüzleşmek durumunda kaldı.

Kanımızın son damlasına kadar savaştık, T-34'lerden bir kısmı Panzerknacker'larımıza düştü, bir kısmı binalarda Bog Down kaldı. Son kavga da koptuktan sonra herşey Sercan'ın reroll'lu 3+ atmasına bakıyordu. Atarsa maç onundu, bir grup T-34 ile köye çökecekti, atamazsa ben kazanacaktım. Atamadı ve maçı verdi. Ben çok şanslı değildim ama Sercan aşırı şanssızdı, maç boyunca neredeyse tutturduğu motivasyon zarı yoktu.

Batuhan (Gepanzerte Panzergrenadier) vs Afşın (US Parachute Rifle)
Scenario: Breakthrough, US Victory

"İşte beklediğim eşleşme!" deyip başladık maça. Afşın ilk turlarda çaresizce paraşütçülerini objective'lere koşturmaya çalıştı, ben mekanize grupları hızla ilerleyip neredeyse onunla aynı anda kavganın kopacağı yere vardılar. Tüm ekiplerim reserve'den gelince bastık sisi, pin ettik Amerika'lıları ve daldık. Panzergrenadier ekibim 4 defensive fire atışına 3 kayıp vermeseydi bence herşey çok daha güzel olacaktı. Bu kadar kayıp daha kavga başlamadan verince Amerikan mühendislerini tek başlarına dövemediler. Gepanzerte ile de daldık ve mühendisleri dövdük. Objektif'i aldık ama paraşütçüler tank terror tutturup koştular üstümüze, motivasyon tutmayınca biz de bir iki tur dövüşüp çekildik.

Öte tarafta garip olaylar oldu, oyunun başından beri Bail Out kalan ve "eeh onla mı uğraşacam lan" dediğim tek bir Stuart sonunda yürümeye karar verdi, 2 StuG'u yan zırhtan vurdu, birini patlattı birini bail out etti. Bu noktada artık herşeyimi paraşütçülerin üstüne savurmuş ama sonuç alamamıştım. Çaresiz verdik maçı.

Çok teşekkürler arkadaşlar. Ama garip oyunlar döndü. Kesin kaybettim dediğim Sovyet tank listesine karşı Sercan'ın şanssızlığı ile kazandım, kesin döverim dediğim Amerikan paraşütçülerine karşı kendi şanssızlığım ile kaybettim. Levent'in ilk turda saldıran taraf olması, ikinci turda şanssız oyunla yine "kesin kazanır" dediğim oyunu vermesi, Semih abinin ikinci turda savunan taraf olması... Biraz şanssızdık açıkçası, ikinci turda en az 2 galibiyet umarken 3 mağlubiyet aldık.

Sağlık olsun, çok güzel maçlardı, kafa kafaya dövüştük her oyun. ETC için de güzel "takımlı oyun" deneyimi oldu, bir sürü şey öğrendim.
"If you're going through hell, keep going."

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Kasım Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Aralık 01, 2015, 02:38:01 ÖS »
Eşleşmeyi ETC WHFB usulü mü yaptınız?
dey layt com and me wan go hom...

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Kasım Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #2 : Aralık 01, 2015, 05:50:47 ÖS »
WHFB sistemini bilmiyorum. Ama FoW ETC usulü yaptık. Şöyle, bir taraf bir liste veriyor, karşı taraf iki liste veriyor, tek liste veren taraf, karşı tarafın iki listesinden birini seçiyor ve bunlar eşleşiyor. ETC'de 6v6'da bu böylece sürüyor. Bizim turnuva 3v3 olduğundan devamında şöyle yaptık, tek liste veren taraf diğer iki listesini karşı tarafın kalan iki listesiyle istediği gibi eşleştiriyor. Sonraki turda da diğer taraf tek liste veriyor ve aynı süreç.
"If you're going through hell, keep going."