Genel > Duyurular

Dernek Üye Görevleri

(1/1)

Bay V:
Arkadaşlar merhaba, hepinizin bildiği (ya da bilmiyorum çoğunuzun bildiği) gibi, dernekte iş bölümü için yıllar içinde belirlediğimiz Denetim ve Yönetim Kurullarından bağımsız bazı roller var. Elimizden geldiğince dernekteki etkinliği arttırmak için de bu sorumlulukları dağıtmaya özen gösteriyoruz. Yeni yönetim ve yeni denetim kurullarının da seçilmesiyle elimizde bazı rollerde yeniden bir atama yapmamızın yerinde olabileceğini düşündük. Bu roller ise:

* KAZ Müdürlüğü
* Lord Kitaplık
Bu roller ne yapar peki:

KAZ müdürü;
KAZ'lar nasıl o an içeride bulunan insanlardan sorumluysa KAZ Müdürü'de aynı şekilde KAZ'lardan sorumlu kişi. KAZ'ları uyarmak -bu uyarı sadece mekanın düzen ve sorumluluklarını yerine getirmek değil, KAZ'ların içerideki üye ve misafirlerle olan iletişimini ayarlamak da dahil-, mekan sorumluluklarını yerine getirmeyen insanların bilgilerini KAZ'lardan almak ve gerekirse Yönetim Kurulu'na bildirmek, KAZ yapılabilecek kişileri değerlendirmek ve KAZ'lıktan alınacak kişileri incelemek hep bu kişinin sorumluluğunda. KAZ'lar ile yönetim arasındaki iletişim mekanizması diyebiliriz.

Lord/Lady Kitaplık;
Adından da anlaşılacağı gibi, Kule'nin bütün kitaplıklarını düzenli tutmak, envanter çıkartmak, eksik kitapları (Mesela hiç Güz Alacakaranlığı'nın Ejderhaları yok elimizde) YK'nın başının etini yiyerek aldırmak, özel basım aldırıp sonra YK'yı GK'ya şikayet etmek, kitapları kimler aldı ne zaman getirdi, temiz mi getirdi takip etmek, bağış gelen kitapları uygunluklarına göre incelemek ve en önemlisi Kitaplıkları ara ara dizmek görevlerine sahip kişi. Ödül olarak da "Sen şimdi bu kitapların hepsini biliyor musun?" sorusu soruluyor kendisine.

The Pocaster:
Caster biliyorsunuz ki partideki en önemli rollerden biridir, bu caster da Kule'nin reklamındaki en önemli rollerden birisi. 3 ürünümüzden sözlü yayını ifade eden tek yayın olan Podcast'ler (bilerek uzun tutuyorum) bu kişi tarafından idare ediliyor. Hepsini kendi yapmak zorunda olmasa da genel olarak çevreye podcasti sevdirmek, konuları belirlemek, insanları harrasslayarak odalara kapatıp Podcast yapmak ve ilk aşamada Ruhi'ye göndererek, Ruhi çok sıkılınca öğrenip kendi yayınlamak görevleri arasında. Level 16'da VLogger'a evolution şansı da bulunmakta.

Diğer rollerimiz şimdilik olduğu gibi devam ediyor gibi görünüyor. Ancak onlara bir ilginiz varsa yine de bizimle bir konuşmaktan çekinmeyin. Belki kadro açılır:

-Achievementor: Achievement Sistemini takip eden kişi (Kaan Biçer)
-Mahzenci: Her ne kadar ırkçı bir espri gibi dursa da, şu an Mahzenle ilgilenen Büçkün kişisi bu ismi Mahzen Dergi sorumlusuna layık gördü. (Mustafa Büçkün)
-Commoncu: Kule'deki Common Uncommonları sıraya dizmek, bozulmaları, tekrar sıraya dizmek... (Mehmet Fatih Topaloğlu)
-Bültenler: Kule Bülten'ler için haber toplamak, yazmak, derlemek gibi sorumluluklar (Ozan Güzel)

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git