Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ağustos Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 752 defa)

Barbar139

  • Administrator
  • İleti: 2033
    • E-Posta
Ağustos Ayı İstatistikleri
« : Eylül 06, 2015, 06:54:30 ÖS »
1775 pts Late War - Surrounded
Attacker: Red Army Hero Tankovy (Desperate Measures) - Batuhan
Defender: Heer Grenadierkompanie (Grey Wolf) - Berkay
6-1 Soviet Victory


İstanbul'daki ilk maçım daha önce hiç kapışmadığım Berkay'a karşıydı. Berkay'ın listesi üç grup piyade, bir grup mühendis, makineli tüfek desteği, 3 pak40 ve 2 de King Tiger'dan oluşuyordu. Senaryo gereği Berkay ordusunu masa merkezine bir grup bir tarafa, diğer grup diğer tarafa bakar şekilde dizdi. Benim listemde bolca T-34/85, bir grup, tepesinde Tank Escort, yanında Bed Spring Armor bulunan ve assaultçu T-34/76 vardı, destek olarak SU-85, Razvedki ve Spetznaz. Shturmovik dışıda King Tiger'ları avlayacak hiçbir şeyim yoktu, ya yerimde durup tanklarımın patlamasını bekleyecektim ya da koşacaktım!

Bir taraftaki hedefe T-34/76 ve bir grup T-34/85 ile koştuk, diğerine Spetnaz ve Razvedki ile. Diğer birlikler atış desteği sağlayıp King Tiger'lara yem olarak hayatlarına devam ettiler. Shturmovik'in bir turda 3 pak 40'ı da yok etmesi işleri biraz rahatlattı. Objective'lerden birine T-34'ler ile çökünce King Tiger'lar bunların üstlerine yürümek yerine hepimizi vurup kaçırmayı denediler, bir kısım tank patladı ama Platoon Morale tutturduk ve oyunu aldık.

1650 pts Mid War - Cauldron
Attacker: Red Army Strelkovy - Batuhan
Defender: Heer Pioneerkompanie - Serkan
6-1 Soviet Victory


Serkan abi büyük taktiksel hata yapıp hedeflerden birini boş bıraktı, ben de oraya SU-122'ler ile çöktüm. Ambushtan o kadar yakından çıkamayacağını anlayan Alman mühendisleri hedefe koşarken Breakthrough Gun'larımıza teker teker hedef oldu. Yürüdük ve obj aldık, oyun da uzamadı :) Diğer kanatta gariban mühendislerin üstüne iki koca grup Strelkovy ile koşturduk, dikenli tellerle cebelleştik, baya bir kavga dövüş döndü ama bunun oyun sonucuna pek etkisi olmadı.

İki maç, ikide iki! Süperdi!
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

  • Administrator
  • İleti: 2033
    • E-Posta
Ynt: Ağustos Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2015, 07:47:21 ÖS »
1000 pts İzmir Turnuvası

Ordu: Red Army Strelkovy

1. Oyun; Hold the Line vs Sercan (Red Army Tankovy) 6-1 Victory

Sercan az daha deneyimli olsa kesin kaybedeceğim maçtı. Hile hurda ile binaların arasına saklandık ve T-34'lerin teker teker binalarda paletlerinin atmalarını bekledik. Tankları hiçbir şekilde patlatma ihtimalim yok, baya aciz kaldım. Neyse ki neredeyse hepsinin paleti attı da oyunu aldık.

2. Oyun; Fighting Withdrawal vs Levent (Finnish Infantry) 4-3 Defeat

Oyun boyunca Levent'in piyadeleri sakin sakin ilerleyince çok büyük hata yapıp hafif tanklarımı hiç gerekmedikleri sol kanada kaydırdım. Tamam, orada gönüllerince Fin piyadesi dövdüler ama gün gelip de merkeze güçlü bir Fin hücumu başlayınca yetişmek için çok uzakta kaldılar. Fearless ve hele hele Fin bir düşmanı hiç küçümsememek gerektiğini anladım. Neyse ki 2 platoon yok ettiydik, 4-3'le kurtardık.

3. Oyun; Counterattack vs Ruhi (US Parachute Rifle) 5-2 Victory

Ruhi'nin anti-tank unsuru neredeyse bulunmayan listesi bize yine güzel dayandı. SU-122'lerim, at the double koşan paraşütçüleri üzdüler ama paraşütçünün intikamı da acı oldu, SU-122'leri bir paraşütçü karşı saldırısında kaybettik, geri kalanını Strelkovy ile göğüsledik. Gün gelip T-60'larım reserve'den geldiğinde ve objective'e çöktüğünde, Amerikan paraşütçüsü cesur bir saldırı ile hafif tankları devirmek istedi ama olmadı. Sonraki tur T-60'lar ve Scot ekibi paraşütçüleri hep birden tarayınca olay çözüldü.

Süper turnuvaydı. Ruhi'yle puanlarımız eşitti, ikimizin maçında ben kazandığımdan mütevellit birinç oldum.

Daha çok turnuva yapalım, daha çok dövüşelim!
"If you're going through hell, keep going."