Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Yazın lan! :)  (Okunma sayısı 1700 defa)

Barbar139

• E-Posta
Yazın lan! :)
« : Ağustos 18, 2015, 10:57:12 ÖÖ »
Ben arada duyuyorum oyunlar oynanıyor filan. Kimse istatistik yazmıyor!

Bu düzene dur diyorum! Yazın gençler mümkün olduğunca, bilelim kim kime naapmış.
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Yazın lan! :)
« Yanıtla #1 : Ağustos 18, 2015, 12:35:56 ÖS »
Excel dosyası tutuyorum bebeem! Ama madem istedin   8)

16 Ağustos Pazar
Puskas Szazad (Rifle Company) - Levent
VS
Czech Panzer Kompany - Semih
1650 Pts Breakthrough
Mid War
Rajta Magyar! Rajta!

ETC hazırlıkları kapsamında Proxy zengini oyunumuza Breahtrough geldi. Biz çapraz çeyreklere yerleşiyoruz, tanklar ortadan yarmaya yada arkadan gelip objectivleri almaya çalışıyorlar.

Benim 12 platoonluk listemin hepsi birden sahaya ineceğini fark ettik zira kural mobile reserves, sadece 1 adet tank/taşıyıcı vs. platoon konabiliyor sahaya bende de bir adet var.

Sol çeyrekte en arkalarda gerçek howitzerler, onların yakınında birşey olursa müdahale için hazır bekleyen t38G light tankler. Bu çeyreğin ön safında bir puskas (rifle)+ bir adet AT rifle, arkalarında 4 adet ufak AT (7) yanlarında da sadece tanklar rahatça geçemesin diye hmg birliği duruyor. Objektife koşmak için arkada biyerlerde mühendisler var. Diğer çapraz çeyrekte bu puskasa dokunur halde büyük puskas birliği+AT rifle var. Bunların arkalarında gelenleri karşılamak üzere aslında epeyce arkaya bakan büyük antitanklar (9 heh) var. Çeyreğin iyice objektiften uzak, tutmasak da olur dediğimiz kısmında big hmg birliği, bir puskas birliği bir de 2 adet heavy gun var AT 8, bombardıman 6+. Büyük puskas birliğinin yanında da piyade reccelerimiz var, usulca objektife koşmayı bekliyorlar. Mühendislerimiz ve tanklarımız CF ordunun kalanı CT.

Semih abinin dizilimi kesinlikle bombardımanda 2 araç vermemek üzerineydi, 2 Stuh42 assualt gun öncelikle benim sağ köşedeki heavy gunları yemek için pozasiyon aldı, 2 çeyreğe de birer Czech panzer platoon bakıyor, motorize gözcüler kazılı, AA ortada, P4f2 ler yine ortada nereye ateş lazımsa oraya ateş etmek içni bekliyor. Arkada gelecek birlik ise bir adet motorsiktlet ve bir adet P38t den oluşan şakacıktan kampfgruppe. Zira semih abi cepheyi yarmayı seçti.

Hemen ilk turda ağır topları kaybettik, boöbardıman ilk turlarda hiçbir işe yaramadı ve yoğun tank ateşine rağmen küçük antitanklar ölmedi. Sağ çeyrekte cepheye bakan anti tank kalmadığı için burada kabaca maç sonuna kadar P38t hücumu ve püskürtmesi şeklinde oyalandık. Sol çeyrekte özellikle reccenin yaklaşması ve GtG kaldırmasıyla biz de karşı ateşe başladık ve yavaş yavaş P38t leri erittik. Stuh42 ve P4f2 ler mesafeye girince, aslında arkaya doğru bakan anti tank ekibi de düelleyo katıldı. küçük anti tank ekibi yokolunca sol çeyreğe hücumlar gelmeye başladı ve hafiften tanklar yanımızdan uzun rotadan objektife kayabilir duruma geldi ama objektifte kocaman mühendis ve recceler keyif yapıyordu. sağ kanatta ise açığa çıkmış büyük anti tank ekibine sonunda önüne açmış olan 38t ler geldi ama geldikleri gibi gittiler zira Büyük puskas heryerde! Arkadan gelen ufaklıklara tank grubumuz anında müdahele ederek yok etti. Burada Company morale Check e zorladığımız tank ekibi CC ve 2ic yi kaybetmiş olduğu içni oyunu kaybetti. Aslında biz çok daha fazla oynadık ama orayı rapora katmaya gerek yok :D
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2015, 11:46:04 ÖS Gönderen: DNA Maniac »
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Yazın lan! :)
« Yanıtla #2 : Ağustos 21, 2015, 09:07:06 ÖS »
Fazladan sadece 1 round oyndık bu arada... hani 2. roundun başında ben tabiiki company morale chek'i kaybttim ve aha first in Comand yok reroll edemiyeceğim derken atamayacağımı da farketmş olduk... Bu arada hani Levent peh... meh... falan yazmış anti tank toplarına ama karşısındaki Chez Panzer Kompanie olduğu için ağırlıklı light tank il sahaya çıkmıştım... Hani AT7 ön zırhı 3 olan çocuklar için ciddi tehlike kaldı ki toplam 3 round falan ateş edip kaldırabildik 4 bataryayı... ilk yada ikinci round kaldırabilseydik o zaman oyunun rengi değişebilirdi... bir de zaten az sayıda ünitem varken delayed reserv'e fazla ünite bırakmak istemedim... 1650 puanda bile maksimum 5-6 ünite ile savaşa çıkabiliyoruz... Neyse çalışmalarımız devam ediyor... For the FatherLand... :D