Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Haziran Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1790 defa)

Barbar139

• E-Posta
Haziran Ayı İstatistikleri
« : Haziran 15, 2015, 11:36:10 ÖÖ »
13 Haziran Cumartesi

Early War - 1500 pts - Breakthrough
Soviet Fast Tank Battalion (Batuhan) vs
Japanese Veteran Infantry Company (Doruk)
Banzai!

6 maçlık yenilmezlik serimde Doruk'a çizik attırmış oldum... Oyunun ilk bölümlerinde BT-7 tanklarımı tek tek Japon anti-tank silahlarına yedirmem aslında bir şeylerin yanlış gittiğinin göstergesiydi. Ama asıl olay benim piyadem Reserve'den gelince koptu. Hedefin dibine gelmiş Japon samurayları ile benim kalabalık Sovyet piyadem kapışmaya başladı. Tam Japonlar 4 takım kalmıştı, "aha" dedim "alıyoruz" galiba. Sonra motivasyonu kaçırdık. Komiser zarına da 1 atınca o işin sonucu belli oldu. Sonraki tur Japon tankları bize ateş açtı, zaten kırılan piyademiz oyundan kaçma zarını da kaçırınca hedefi ele geçirmeye dair herhangi bir umudumuz kalmadı. Zaten Company Morale de kaçtı, oyunu verdik. Çok güzel dövüştük, kaçmayan Japonlar ile dövüşmek her zaman çok keyifli oluyor...

Mid War - 1700 pts - Fighting Withdrawal
German Grenadier Company (Mehmet) vs
Red Army Strelkovy Battalion (Batuhan)
Za Stalina!

Mehmet abinin listesi saldırmak için biraz kısır bir listeydi. Saldırması gerekince de işler biraz ters gitti. Tek Tiger'ı SU-85'ler ile yedik, Alman piyadesi tank desteğinden yoksun kaldı. Pak 40'ların olmadığı köşeden T-60 light tank grubum gönül rahatlığıyla Grenadier taramaya başlayınca 3. tur civarında oyunu bıraktık. Kısa ama eğlenceli bir oyundu. Kar masasında oynamak da ayrı güzeldi.

Herkese çok teşekkürler... Japon piyadesine ne yapacağız ne edeceğiz halen bir fikrim yok :)
"If you're going through hell, keep going."

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
Ynt: Haziran Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Haziran 16, 2015, 05:37:54 ÖS »
Japon piyadesine ne yapacağız ne edeceğiz halen bir fikrim yok :)

Weapons of mass destruciton. Yok mu oralarda god of war? :D
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Haziran Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #2 : Haziran 16, 2015, 06:43:24 ÖS »
Var. İki oyunda da 8 batarya topçu aldım. :) Vurduk zaten biraz, ama yetemedi... Hem Red Army topçusu Conscript, hem de Early War'da top genel olarak çok pahalı, Late War'da 210, Mid War'da 250 puan olan topçu bataryası Early'de 360 puan.
"If you're going through hell, keep going."