Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Mart Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1601 defa)

Barbar139

• E-Posta
Mart Ayı İstatistikleri
« : Mart 31, 2015, 09:47:20 ÖS »
Çoktandır ben de yazmadıydım, kimseye kızmayım dedim.

Ama şimdi yazıyorum! O yüzden kızabilirim! Yazın ulan!

28 Mart Cumartesi

1500 pts Late War - No Retreat
Red Army Rifle Battalion (Red Bear) - Batuhan
SS-Panzer Company (Grey Wolf) - Togan
Soviet Victory!

Togan abiyle ilk maçımızdı. Dümdüz bir Sovyet listesi gösterdim. Defalarca da söyledim, öyle caz müzik filan açma, aç Sabaton, aç metal, saldır, haldır huldur gel. Yok, sakin sakin geldi, e haliyle geç kaldı, benim reserve'ler geldi. Ambush çıktı. Alman tankları birer birer patlayınca assault'a bile kalkacak güçleri kalmadı. Bir de üstüne açık taraftaki objective'e değil de mayınlı, ormanlık alanın oradaki objective'e yüklenince iyice olmadı. Çok keyifliydi, Togan abi süper adam. Az puanla normal masada geniş geniş oynadık. Ben bundan sonraki oyunlarımda bir taraf çok elit listeler olmadığı sürece 1600 puanı geçmem. Çok ciddiyim, 1800 puandan çok daha keyifli oluyor.

1800 pts Late War - Dust Up
Hermann Göring Panzer Company (Fortress Italy) - Batuhan
British Rifle Company (Road to Rome) - Serkan
German Victory!

İki maç, iki galibiyet daha ne isteyim! Serkan abi karşıma Churchill'leri koydu, dedim ben o Churchill'leri Stug'larla yerim. O iş öyle olmadı. Maçın sonuna kadar Churchill vs Panzer IV-StuG düellosu devam etti. Serkan abinin reserve'den gelen AT15 tank destroyer ekibi 2 tur ateş etti ama ciddi hasar veremediler. O an oyunun döndüğü andı, gittim Panzer III'lerle az zırhlı tank destroyer'ları patlattım. Benim reserve'den gelen Tiger gidip Serkan abinin anti-tank silahlarını alınca, sonrasında Gepanzerte ekibim de İngiliz piyadeleri objective'den atınca cidden kıran kırana geçen maç benim oldu. Hakkaten iki veteran listenin kapışması çok sert geçiyor. Bu arada Hermann Göring'in platoon kaçma zarına reroll vermesi hem Panzer IV'lerin hem StuG'ların oyunda kalmasını sağladı, çok çok etkisi vardı.

İstanbul'da süper bir haftasonu...
"If you're going through hell, keep going."