Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 742 defa)

Barbar139

  • Administrator
  • İleti: 2033
    • E-Posta
Nisan Ayı İstatistikleri
« : Nisan 27, 2015, 11:48:44 ÖÖ »
25 Nisan Cumartesi

Soviet Red Army Mixed Tank Battalion (Batuhan)
vs German Grenadier Company (Levent)
Hasty Attack - Mid War 1700 pts
Za Stalina!


İlk maçımı Levent'le oynadım. Az biraz özel kural koyduk, Leningrad kafası yaptık. (Sinyavino Offensive) Sovyet combat platoon'lara spearhead verdim, Levent'in de tüm reserve zarları rerollu idi. Spearhead değil de 6" yürüme verseymişim daha iyiymiş sanki. 2. tur T-34, T-60 ve KV-1'ler ile düşmanın dibindeydik. Koca Strelkovy ekibi arkadan koşuyordu, Razvedki filan da reserve'den yetişmeye çalışıyordu. Levent'in Grenadier ve Pioneer ekipleri güç bela biraz direndiler, bir objective'i reserve'den gelen StuGlar ile kurtardılar ama diğerlerinde tutunmaları çok zordu. Zaman geçmesin dedi Levent, el sıkıştık.

Soviet Red Army Tank Battalion (Batuhan)
German Grenadier Company (Afşin)
Breakthrough - Mid War 1700 pts
Urah Poeba!


İkinci maç Afşin'leyiz. Afşin'in listesi Levent'inkine göre daha az kalabalık ama orada babalar gibi 2 Tiger duruyor. 27 takımlık Motostrelkovy Horde ekibimi reserve olarak bıraktım. Oyuna başladık. T-34'lerin oyunda pek bir etkisi olmasa da bir kanadı zorlarmış gibi yaptılar. Tiger'lar, T-34ün gittiği tarafa yönelip bir yandan da objective koruma işine girince diğer kanat boş kaldı. Razvedki oradan çok güzel akmayı planladı, bastı flame'i bastı assault'u ama Alman mühendisleri o kanadı iyi korudu. Bende reserve'den gelen SU-85ler ölmeden önce bir Tiger aldılar. Sonra reserve'den koca Motostrelkovy ekibim geldi, önce objective'i koruyan Alman piyadesini kestiler, sonra da Tiger'ı itekleyip (patlatmaları veya bail out etmeleri imkansızdı) objective'den uzaklaştırdılar. Oyun da böylece bizim oldu.

Geldim, 2'de 2 yaptım. Hatta ertesi gün Ruhi'yi de yendim 3'de 3! (Ama o başka oyun, onun resimli savaş raporu da geliyor!)

Eyvallah beyler, hakikaten çok güzel oyunlardı. Con'da görüşürüz!

(Günün bombası, Elif'in, benim 27 takımlık piyademi masaya dizmemi izlerken; "Bunun bir sınırı yok mu?" lafıydı herhalde  ;D )
"If you're going through hell, keep going."