Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Nisan 2015  (Okunma sayısı 5160 defa)

Deeyo

• E-Posta
Nisan 2015
« : Nisan 08, 2015, 10:47:15 ÖÖ »
7 nisan 2015,
ETC
Lizardmen (Alkım) vs Dwarf (Gözde)
Lizardmen Wins
dey layt com and me wan go hom...

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Nisan 2015
« Yanıtla #1 : Nisan 13, 2015, 09:42:44 ÖÖ »
10-11 Nisan Camp dö Etc dö turki team.

Cumartesi pazar hep ayni listeyle 3 farkli rakiple mac yaptim.

Kullandigim liste
2400 etc
Slaan; high lore hepsi, miscast modifiye, ×2 zar to çanel.
Ekipman 6 ward vs makine, +1 to şanel.
Skink priest lvl 1 heaven signature scrol.
Terradona binen şef egg of quango charmed shield.
Lord on cold one, piranha blade, 4+ ward.
Cowboy gw 2+ vs flame
3 grup javelin shield skirmisher skink
3grup  rank& file skink.
20 fc shield saurus.
27 fc temple guarf magic resistance 1
3 teradon
Bastiladon
6 chameleon

Vs undead (javier)
King of the hill
Javier 60 okcuyu 4+ya ates eder hale getiren khalida
Lvl 5 dead buyucusu arkhan ikii grup fly kb terör fly 4 atak 5 str 5 to skirmisher abiler
2 catapult casket ve bir kac buyucu daha vardi.
Temple guardlarin icine koydugum coldonelarin rerollu 9 a stupid olmasi ile basladi
Genel olarak da butun oyun boyle gecti.
Yaptigim tek hata terradonlari ilk tur chargiyla kaybetmek oldu.
Oyunu 13e 7 puan farkiyla kaybettim ama king of the hill olarak
(1 slaan 1 temple guard standard) 10 10 puan esitligini yakaladim!

Vs dwarfs ( gözde)
Meeting engagement
Gozde iron drakelerin (18" s5 ap  4+ armor 6+ ward) icine reroll
to hit ve 2d6 range veren burlikson girmisti.
Rune of slownessta bulunuyordu. 12"e stuborn veren bsb banner.
Lordda bulunuyordu. 3 grup 15li ve gw li quareller. 4 makinr

Gozde drakeleri ruinsin icine koyunca o ekip untouchable hale geldi.
2. Tur makine parkina sarktim ama 6. Tura kadar alamadim hepsini.
 oyun sonunda shootingden infantryim kalmamisti
20-0 kaybettik.

Vs em(pire+re) pitch battle.
Karl franzli tren, light konsul, huricanum, war altar, stank, top, pistolier.
Oyunda kurdugum strateji beklemedigim sekilde ise yaradi.
Karl franzi konsulunden ayirmak icin ana bloklari empire yerleskesinden
Uzaga yerlestirdim. Tren ikinci turda veterani temizleyip lordboya carpti.
Ben de 10 inclik charge ile temple guardla yandan kapandim. Lordniki turda karl franzi aldi.
 Hurricanum bir top ve pistollier ekibini tek bir skink grubu temizledi.
 4. Turda emre cekildi.
20 0 aldik.

Guzel bol macli hafta sonuydu. Tesekkurler herkese.

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 13, 2015, 11:09:21 ÖÖ »
gayet güzel bir güç gösterisi olmuş Lizardşeyleri adına

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 13, 2015, 09:32:10 ÖS »
10 Nisan Cuma
ETC - Battle Line
Tomb King (Javier) vs Brettonia (Çağdaş)
16-4 Tomb King Wins

60 okçunun içinde 5-6 karakter, bir tanesi de gruba poison veriyor. 2 catapult, casket, 2 ünite morgast. ETC metasında en iyi ordulardan biri kısacası. Her tur bu kadar atışa, KB'li ünitelere, büyüye dayanamadık işin özeti. Javier ise saolsun hiç hata yapmadı :) 22"lik şarjımı 2" ile kaçırınca olanlar oldu. katliam başladı :)

11 Nisan Cumartesi
ETC - Battle Line
Vampire Count (Philip) vs Wood Elves (Çağdaş)
11-9 Wood Elves

İlk kez WE ile oynadığım maçtı. ETC takımı olarak WE oynamam konusunda karar aldık, çok beğendim orduyu. Bretonla düz git şarj et olayından sonra sanki WE'ler ile farklı bir oyun oynuyormuşum gibi hissettim. iki L4 almak da inanılmazmış, biri Shadow biri de High magic olunca hele... neyin ne olduğunu çözmeye çalışırken bile güçlü bir ordu olduğunu anladım maç boyunca. vurup vurup durduk, 2 CC oldu sadece.

11 Nisan Cumartesi
ETC - Battle Line
Empire (Emre) vs Wood Elves (Çağdaş)
18-2 Empire

Maça çok kötü bir dizilimle başladım. ünitelerim birbirinin arkasına kaldı, hareket edemedim. Emre de en ufak hatalarımı bile maksimize ederek çok güzel bir oyun çıkardı. Light kosülü işini yaptı, steam tank masayı ikiye böldü, Knighlar da yürüdü gitti. büyü fazında azıcık daha iyi zar atabilseydim Karl abimizi alacaktım ama olmadı :)
« Son Düzenleme: Nisan 14, 2015, 11:32:42 ÖÖ Gönderen: tulmir »

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2015, 10:41:40 ÖÖ »
11 Nisan Cumartesi
ETC - Meeting Engagement
Empire (Emre) vs Chaos Dwarfs (Burak)
11-9 Empire Win

Bütün oyun Karl Franz'dan kaçmakla geçti. üçüncü roundda emre uygun şarjı kaçırınca ölümüne chafflama artı ash storma yüklenme operasyonuna giriştim. iki miscast sonucu -earthing rod'a rağmen- lvl4 normal vatandaşa dönüştü falan. Son roundda hobgobların steadfastı felan da kalmayınca ana birliği kaybetmemek için bull centaurları da karl franz'a yedirdik. empire'ye karşı iyi skor...

11 Nisan Cumartesi
ETC - Battle Line
Vampire Counts (Philip) vs Chaos Dwarfs (Burak)
14-6 Chaos Dwarfs Win

Magma cannon ve Hellcannonlardan çekinen philip, terrorgheist, morghastlar ve crypt horrorları masanın öte ucuna, tepenin arkasına saklayarak başladı. Bu sayede oyun boyunca makine parkını tehdit eden bişiy olmadığı için epey extra shooting kazandım. Sağ-orta kısımdan piyadelerle ilerleyip bombaladığım birlikleri bitirecektim ama bi invocationa dispel çekmeyince (rookie mistake) bebeler kendine geldi. yine de CCde strigoi ve dadaşları crumble ettk. bunun üzerine puan almak için atılan philip terrorgheisti de kaybedince güzel bi puan farkı oldu.
.

11 Nisan Cumartesi
ETC - Battle Line
Tomb Kings (Javi) vs Chaos Dwarfs (Burak)
??

Daha ilk roundda casket açıldı ve hellcannon için Ld zarı 6-6-6 geldi :) benim turumda diğer hellcannon rampage oldu felan. bunun zerine elimde ne varsa son sürat 65lik iskelet abilere sürdüm. büyü ve shootingle de khalida'yı almaya çalıştım olmadı. javi'nin chariotları chafflayıp uzak tuttum, morghastları da HGler ile tarpitledim. 4. roundda iskeletlere şarj mesafesine gelmiştim; büyü fazında miscast ile small template yiyip 6-7 adam kaybettim. o sırada javi'nin gitmesi gerekti, haliyle bıraktık. TK için minor win gibi düşünoyorum ben skoru.

12 Nisan Pazar
ETC - Blood&Glory
Empire (Emre) vs Chaos Dwarfs (Burak)
14-6 Empire Win

Gene Karl Franz'dan kaçmaca oynadık; ama bu sefer karl franz tek çıktı ve makine parkını hallaç pamuğu gibi atmaya başladı. mal bullcentaurlar hellcannon ile 5 Wo verdiğim steam tanka 2. roundda şarj edip 6. rounda kadar dövemediler. başıboş kalan hobgoblinler ise önce hurricanum'u aldı, sonra büyücüleri taşıyan piyadeleri kaçırıp puanını aldı, son roundda da kendine şarj eden war altarı kırıp yakaladı. korkunç puannar bunnar. skor 11-9 idi aslında; ama break point kuralını yannış yorumladığımız için beleşe 3 puan daha verdim 14-6 oldu. gene bile iyi skor benimiçin empire gibi ters bir eşleşmede.

Ne oynadık arkadaş...
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 17, 2015, 08:47:59 ÖÖ »
17 Nisan Perşembe
2400 pts Etc
Lizardmen (Alkım) vs Chaos Dwarfs (Alkım Burak)
Battle Line
13-7 Lizardmen Wins

Hafta sonunda oynayacağım listeyle oynadım. Carnazor üstü lord, slaan ve bol skink.
Maça Burak Indirekt atışla karnazoru cortlatarak başladı.
Ondan sonra Bulcentaurlardan nasıl kurtululurum nasıl shootinge puan vermem diye kombinasyonlar yapmaya çalıştım.
lord bir ara kroxigorlu skinklere çarpan Bull centaurlara yandan girdi. Dövdük yakalayamadık, çarge ettik yakalayamadık. Ripperler Toad markerlı hobgoblinlere girdi. İlk tur reroll to hitleri vb unuttuk bir kaç tur sonra da öldük.
Sağda Hellcanonlar ve MAgma cann Skink şefin peşine düştüler, nasıl olduysa sağ kalan şef kaçtı geri döndü bir de Burakın rerollu misfire atan elleri sağolsun, kendine çarpan fast cavalryi dövdükten sonra chaos engineerine çarptı, dövüp magmaya çarpacaktı. Dövemedi hellcanonlar yanlardan girdi dövdü.
Sonra orta sayılabilecek yerde de, Maçı 72"'te değilde 50" lik masada oynadık gibiydi burak pek bir castle yapınca, Birona's yemiş Temple guardlarla Burak'ın ana ekibine çarptık. Ben kendimden miscastle 5 adam kaldırdım. Burak 10 adam kendinden, 3 adam benden kaldırdı.  Pha's protection ve yine birona's yardımıyla son turda dövdüm kaçırdım. yine Slaan ve standart kaldı!

ManoM: Magic Fazında dövdüm her tur birona bibuna.
MaloM: Burak and the artilery dice.
Leyla o M: Reroll to hitler unuttum, birona'nın verdiği +1 atakları unuttum, hani nasıl kazandık ya...
Leyla o M: Skink şef, skinkler kaçınca o da kaçtı. 1 milimle dışarı çıkmadı toplandı. Kendine çarpan fast cavalryleri dövdü. iki helcannon buna sıkarken misfire attı. Magma canonun atışını save etti. Sonra gitti yine yapmak içni doğduğu işi yapamadı.
eyvallah burak
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2015, 05:36:57 ÖS Gönderen: Deeyo »

blackwinter

« Yanıtla #6 : Nisan 17, 2015, 05:33:39 ÖS »
Keske buragida cagirsaymissin. Belki sorcak sorularin olurdu.
Sigismund replied.'"Are we going to scrap about it now. Argue which Legion is the toughest?
The answer always is, the Wolves of Fenris" Torgadon put in "because there clinically insane."
-1st captain of the imperial fists and Captain of the 2nd Company of the luna wolves.
"Horus Rising"

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #7 : Nisan 17, 2015, 05:36:11 ÖS »
Bu sekilde her orduyu yenebiliyorum.

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Nisan 20, 2015, 09:44:52 ÖÖ »
18.04.2015 ETC Turnuva,
2400 pts

Listeyi değiştirip Carnozor ve Light slaan içeren bol skink bir listeye geçmiş idim.

Vs Dark Elfs (Mesut)
King of the Hill.

Mesutun liste geçen seferkinden çok farklı değildi. King of the hile tabi olan nokta ruin içindeydi. . Ripperdatyller ruinin içine girip baya atış ve hareket çektiler, ama sonra iki tanesi gidip bir rbt'yi alamadı, alamdıkları 2 rbt ve diğer ikisi ile birlikte oyun sonunda dek ortamda skink bırakmadı. Sonra oyun sonuna kadar dakaçtılar, ancak yarttıkları karışıklıktan faydalanıp templeguardlarla ortaya yerleştim oyun sonuna dek de ayrılmadım. Sağ tarafta bir grup skink ve şef ile, bir dark rider ekibi ile warlock ekibini aldık, Carnozolu lord dreadlord ile çarche etme kaçma oyunları oynadı. Bir tane master aldı sonra shootingle carnozoru öldü temple guard ünitesinin içine sığındı. kroxigorlu büyük skink grubu kendine çarpan witch elf ekibini temizledi. sonra temple gaurdlara saldırmak için pozisyon alan bir executioner grubunu korumak için pozisyon alan dread lorda girdiler. iki turda öldürdüler (eferim) puanların yarısını verip durdular.
Saurusu lord son turlarda spearelf grubuna saldırdı, yandan giren executionerlardan killing blow yemedi temple guard desteğiyle ikisini de kaçırdı, hatta spearelfleri yakaladı.
Neredeyse hiç yan ünitem kalmamıştı oyunda ama. Elflerden de baya miktar götürdük. King of the hill de olarak 15-5 kazandık. Mesutun oyun başında 3 lvl kaybetmesi büyüde rahat bir oyun geçirmemi sağladı.

Vs WoC (Koray) Battle Line
Nasıl yenildim anlatamam :). Koray kırk yılın başında gelip anam bu neymiş diyemeden bizi dövüp gidiyor, perfect çekti turnuvada da.
Neyse oyunda kritik 3 hata yaptım. birincisi Ws10 In10 büyüsünü seçebileceğim halde seçmedim. ikincisi Dispel scrolu random movement olayını scatter dice ile olacak sanıp erken çektim. sonuncusu da Carnozorlu lordu Temple guarddan uzaklaştırarak temple gaurdın chimera ve demon prince'e mama olmasına neden oldum. Olsun çıkan dersler iyidir. 20-0 Koray.

Vs Beastmen (Devin)
Devin Slugththonglu bir liste çıkarmıştı. bu adam oyun başlamadan 36" teki her üniteye 4+yada d3 6'ya da d6 tane no as wound veriyor. Doalyısıyla az sayıda modelli ünitelerin canını çok yakıyor. Bundan dolayı deployment fazını çok etkiliyor. O yüzden ordu ikiye bölündü, carnazor ve skinkler, Temple guard ve skinkler olarak.
Carnozor ve skinkler sol kanadı 4-5 turda aldılar, 2 chariot, 1 domuz bir büyücü bir kaç ungor vb.
Sağ kanatta da ufak grupları skink şef temizledi. istediğim bir chargı yakalyıp bestigor ünitesine bsbden uzak iken girdim. ancak felaket cc zarlarım nedeniyle kıramadım. 6.1'de 7'ye rerolsuz kırdım ancak kaçmadılar. bir sonraki tur da templeguardlar ve Salan toza dönüştü.
hani +800'den -1000'e dönen bir oyun oldu. 14-6 kaybettik.

2. oyun haricinde çok ciddi hata yapmadık ki ondan da 20-0'dan belli oluyordur.
Bir ara CC eğitimine girsem fena olmaz. Büyü yapıyoruz 3+'ya vuracaz 11 ataktan 4 hit. 30 4+ ya takta 10 hit hiç biri 6 gelmiyor vb.
Her şey Eğlenceliydi herkese teşekkürler.

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Nisan 23, 2015, 06:24:09 ÖS »
22 Nisan Çarşamba
ETC - Battleline
Warriors of Chaos (Koray) vs Chaos Dwarfs (Burak)
20-0 Chaos Dwarfs Win

Koray turnuva listesiyle gelmiş. Ben de çok ufak modifikasyonlarla listeye bi tane hobgob khan rider sıkıştırdım.

Koray oyunun başında kritik bir hata yaptı ve skullcrusherlerini kendi tarafındaki tepenin arkasına yerleştirdi. Hellcannonlardan çekindi tabi ama bu sayede benim hobgob riderler tepenin öbür tarafına rahatça koşturup skullcrusherlere bir round harcattılar (kurtlar vadisi: pusu - öğrenci deniz). Daha sonra oyun boyunca defalarca yaşanacak sahnelerin ilki yaşandı ve göbekleyen hellcannon atışları koray'ın acımasız ward savelerinde eridi. 2. roundda CCler başlamadan önce sadece Flames of Azgorh ile bir chariot avlayabildim.

Koray kendi tutunda Deamon Prince ile oldukça cesur bir manevra yaparak Bull centaurların şarj mesafesine girdi. 2.1.de şarjı ettik, dayağı yemeye başladık. bu sırada infantryleri de flankte pozisyonladık. 2.2.de CD birliği iki chariot ve Slaanesh BSB'den şarj yedi. 13 model kaybettik, yıkılmadık. Sonraki round benim için güzeldi. piyade HGler chariotun flankinden girdi, özel silahı d3 multiple wound gelen büyücü-lord bi chariot kırdı, felan derken 1-1'e bıraktık. HGler chariotu kovaladı ama yetişemedi gerçi bu chariot öbür round da toparlanamadı felan. BSB zaten direk öldü kırılınca. ben de iki herolu, 9-10 kişi kalmış birliği deamon prince'nin flankine baktırdım.

Bu esnada skullcrusherler HG riderler tarafından sürekli chafflandılar. Bi grubu feda ettim, overrun le kitlendiler felan. Oyun boyunca da hiçbir şey yapamadılar. Chimera binlerce regen tutturdu ölmedi ama turlardır devam eden BC vs deamon prince kavgasında korayın ward saveleri bitti ve BCler 3 yoldaş kaybıyla DP'yi kestiler. Koray da orda bıraktı.

MoM: Bull Centaurs. CCde DP kesmek...
MaloM: DP. yeterince öldüremedi, büyü yapamadı, save de atamadı...
ZaroM: Başlama zarını kazanmam sayesinde skullcrusherleri ölümüne chafflayabildim.

Eyw Koray...
War, war never changes...

tulmir

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Nisan 23, 2015, 09:47:13 ÖS »
arada birinin bu adama dayak atması gerek  :)

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #11 : Nisan 25, 2015, 09:56:03 ÖS »
Icimin yaglari eridi...