Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Gudrun Gezegeni Genel Bilgiler  (Okunma sayısı 3532 defa)

Ruhi

• Moderator
    • E-Posta
Gudrun Gezegeni Genel Bilgiler
« : Şubat 04, 2015, 05:00:52 ÖS »

Nüfus : Yaklaşık 2 milyar
Gezegen Sınıfı: Gamma - Imperial Gelişen Dünya (Civilized)
Yönetim Şekli: High Lords of Terra onayında Administratum tarafından atanan vali gözetiminde, Feodal.
Başkent: Gudrine
Atmosfer: Standart Atmosfer (Muhtemelen Terraformed)
Gün: Standart 22 Saat
Uydu: 2 Ay, bir tanesi maden kolonisi, diğeri yaşam formu içermiyor.
Yönetici-Vali: Lord Magister Odmar
Second Magisters:  Pariti Ailesi'nden Lady Verene, Froigre Ailesi'nden Lord Azelband
Askeri Lider: Lord Marshall Klosel
Dini Lider: Kutsal Ecclesiarchy'den İlk Işık Tarikatı'ndan Lady Debroah
Askeri Gücü: Eğitimli(1.Sınıf) PDA, Standart Uzay Güvenlik Matriksi (Hellfury Roketleri, Steel Blade Space Cannons)

Tarihi

Gurdun, Segmentum Obscurus'da bulunan Scarus Sektör'ündenki Helican Alt Sektörü'nün eski başgezegenidir. Bilinen tarihi yaklaşık 3500 standart yıllıktır. Gudrun baştan beri üç soylu aile tarafından feodal bir yapı içerisinde yönetilmektedir. Bunlar Pariti, Froigre, Glawe aileleri ve onların aşiretlerdir. Zaman içerisinde Gurdun'un etkisi büyümüş ve çevresindeki diğer sistemlere taşmıştır. Ayrıca Imperial Guard Gudrunite Rifles adındaki birliklerin de silah altına alındığı gezegendir. Yeni bir birliğin kurulması, her zaman gezegen çapında kutlamalarla kutlanmaktadır.

Bu başarılı ve şanlı tarih, 241.M41'de karanlığa bürünmüştür. Önemli ailelerden Glaw ailesi ve ona tabi aşiretlerin bir Chaos tarikatı ile olan ilişkisi ortaya çıkmıştır. Aile tamamıyla yok edilse de gezegene prestij olarak büyük hasar vermiş ve Helican Alt Sektörü başgezegeni ünvanını Thracian Primaris'e kaptırmasına neden olmuştur. Genellikle düz, geniş yeşil alanlar ve bu alanlara yayılmış onbinlerce köy ve kasabadan oluşan gezegen genellikle sakin ve önemsiz bir bölge olarak kabul edilir.

« Son Düzenleme: Şubat 07, 2015, 09:12:25 ÖS Gönderen: anchorite »
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain