Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: 40K End Times ve 30K Söylentileri - Geyik yapasım var  (Okunma sayısı 4113 defa)

Ruhi

• E-Posta
40K End Times ve 30K Söylentileri - Geyik yapasım var
« : Mart 08, 2015, 10:14:37 ÖS »
Selamlar,

Etrafta okumaya başlamışsınızdır, yok okumadıysanız, Bu link'te ciddi iyi özet var: http://forum.spikeybits.com/showthread.php?21172-40k-End-Times-Summer-Release-Rumors

30K'nın fluff olarak daha gerçekci bir masaüstü tecrübesi sunması mı yoksa romanların etkisi mi bilmiyorum, cidden internet 30K muhabbetleriyle dolu. GW bundan yararlanmak adına bir starter çıkartacak gibi görünüyor. Plastik olarak toplu iş yapacak sanırım. Ben 30K hayranı değilim ve bana para tuzağı gibi geliyor ne yalan söyliyeyim. 40K daha renkli.

Diğer taraftan 40K'da end times olayını çözemedim. Hani fantasy'i bizde popüler değil, ama GW kendi beklentileri içerisinde Fantasy'den son paralarını kazanıyor gibi hissediyorum. Hani yeni oyun, yeni kurallar ve yeni factionlar falan başlangıç hayal ediyor olabilir, olmaya da bilir ama işte gerçekten End times yani.  Zaman yolculuğu falan olmazsa bu kadar.

40K'da yapar mı, cesaret eder mi bilmiyorum. Hani tek farkı şu aslında; 40K hikaye ve romanları fantasy'nin 10-15 katı belki? Hani abartıyor olabilirim ama ama cidden o kadar olabilir. Lexicanum'da 30 dakika geçirince o hisse kapılıyor insan. End Times deyip bu kadar büyük bir hazır ürün gamını çöpe atarlar mı bilemedim. Fantasy için de riskti ama belki 8'den sonra yeterince kazandık da demiş olabilirler ki 9th çıkartmadılar.

Normalde takmayı bırakmıştım GW'yi ama sonra zamanlarda Salih ile oynadığımız oyunlar ve birkaç roman gene beni warhammera biraz geri çekti gibi. Sorun şimdi de TL değer kaybediyor. Heh.

Warhammer gerçekten competitive oyuncunun arenası değil. Hani zaten üreten firma, GW de öyle diyor zaten. İyice casual'a gitmiş durumdalar. Umarım Warhammer Fantasy'de olduğu gibi casual play'i de (Factionları kapatmak, eski hikayeleri hiçe sayıp heroları diriltmek, bazılarını canlandırmak, vs.) zorlayacak bir adım atıp end times yapmazlar. Zor görünüyor ama neden olmasın diye de iç geçiriyorum.  Ne dersiniz?
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain