Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: MArt 2015  (Okunma sayısı 3148 defa)

Deeyo

• E-Posta
MArt 2015
« : Mart 04, 2015, 08:31:46 ÖÖ »
3.3.2015
Salı
2400 pts ETC
Lizardmen (Alkım) vs Brettonia (Çağdaş)
Battleline
14-6 Lizardmen wins

Orduyu Turnuvadakinden tamamen değiştirdim.
skink Cohort içinde tetto'eko'yu koyduk, Heaven lore'u tümden bilen bu lvl 2 abi, Büyü fazından birleri rerollatıyor, palanquine binip Cohortun içinde geziyor. En önemli özelliği oyunun başında d3' üniteye vangard vermesi. Bu abiye ek olarak 3 skink skirmisher, biri 40 kişilik diğerleri 10'arlı 3 cohort, bir grup teradon, bir salamander, bir lvl 2 beast büyücüsü, bir stegadon ve Solardon, Bir saurus grubunun içinde, Coldone Saurus Veteran, Coldone Saurus Old Blood (General),ayakta Saurus bsb vardı.
Çağdaş turnuva ordusundaki okçuların yerine, 2 grup 5'li knight koymuş, her lordların ekipmanını değiştirmişti.

Yerleşimi ise en sola Terradon ve biraz ilerisine, chameleonları, onların biraz yanına Tetto'yu taşına cohort grubunu koydum, tüm line'ı diğer skink ekipleriyle doldurdum. ORtadaki Tepenin ardında Trebuşelerden saklanan iki canavar vardı. Sağa doğru bir skink ekibinin içinde lvl 2 beast büyücüsünü yerleştirdim en sağıma ise sürpiz bir biçimde Saurus ekibinin içinde, Lord, cowboy, ve bsb vardı.
D3 vangardda 3 atarak fazladan vangard sahibi oldum.
Çağdaş Bana göre En sola Killing Blow'lu Lordunu 5'li bir knight grubunu koydu. ORtada Heavens büyücüsü, General lord taşıyan bir tren, yanında bsb ve lvl 2 beast büyücüsü taşıyan tren onların yanında bir trebuşe ve önünde 5'li knight. yanında da Uzaklara charge edebilen, başka bir tren vardı. Sağa doğru, pegasusları en köşeye diğer trebuşe ve başka bir paladini koymuştu.

Vanguardı alan Salamander ortadan tepenin arkasına saklanmak üzere, harekete geçti, saurus bloğu da, Sağ kanatta hızla ileri çıktı.
maça da başlayınca,  sağa kanadı deathstar ile (Vay!) kontrol altına aldım. ORtada Salamanderı hakim tepenin kıyısına hiçbir trenin görmediği noktada sakladım. Maçın bu tur ve diğer 2 turda en az bir lanci Curse of anrehir ile kitledim
Çağdaş bsb ile ileri çıkıp bir büyü ile 7 model öldürerek kötü bir başlangıç yaptı. Bana göre sol kanattan yaklaşan Killing blowlu lord, turlar içinde türlü atışları büyüleri vb atlatarak stegadon ve Bastiladonu aldı Sonra cohort ekibinden yandan charge yiyip saha dışına kaçtı.
Sağ kanattan yaklaşan Benim lord ünitenin içinden fırlayıp Başka bir lance'e yandan girdi, turlar boyu challenge, ve -1 to hit büyüleriyle kitlendi. Sonra Saurus bloğu da yetişince aldı. Diğer Veteran, diğer tarafa ayrılıp bsb ile beraber bir trebuşe ve pegasus ekibini aldı.
Terradon ve Chameleonlar bir 5'li knight grubuyla beraber diğer trebuşeyi aldılar. 
Son tur dispel etmeyi başaramadığım Commet 2 marker ile düşüp ortamdaki bir sürü ıvır zıvırı temziledi lorduma 2 wound verdi
Son heyecan Lorduma charge eden ünitenin lordun son woundunu alıp alamaması derdine yaşandı. Alamadılar. Lordum da efendi efendi kaçmadı.

Eywallah ÇAğdaş:
Mom: Lidership zarlarım Maşallah!
« Son Düzenleme: Mart 04, 2015, 11:18:14 ÖÖ Gönderen: Deeyo »
dey layt com and me wan go hom...

Deeyo

• E-Posta
Ynt: MArt 2015
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2015, 11:18:23 ÖÖ »
düt

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Mart 04, 2015, 04:30:25 ÖS »
ne maçtı ama! benim berbat yerleşimim ve D3 vanguard lı lizardmenler birleşince az bile yenildim. 20-0 olmamasının tek nedeni heaven lore seçmemdi açıkcası. bu lizard listesi çok iş yapar, çok temiz bir liste. hani ld zarlarını acayip attın orası öyle ama oyunda kritik tek bir hata yapmadın Alkım. Güzel maçtı, çok eğlendim.

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Mart 18, 2015, 10:34:56 ÖÖ »
17 Mart Salı 2015
ETC - Battleline
Chaos Dwarf (Burak) vs Brettonia (Çağdaş)
20-0 Bretonnia wins

Burak ile uuuuzzuuuun zaman sonra maç yapma ayrıcalığına sahip oldum  :) O da bir süredir sahalardan uzak kalmıştı, ikimizin içinde iyi oldu.

Masanın bana göre sağına dizildi Burak, benim solumda sadece 6'lı Bull Centaur ünitesi vardı. Ben de daha dağınık bir şekilde dizildim. Masanın ortası ağırlı olarak biraz daha soluma doğru. 1.1'de çok bir şey olmadı ama 1.2'nde M9'lu ve ilk şarja D6" veren paladinli KE ünitem 23"'e şarj edip 6'lı bull centaur'ları 5 ile kırıp yakalayınca aslında oyunun rengi belli oldu. Sağ kanadında ve karşısında bir anda 3 lance bulan Burak 2.1'de daha agresif oynamaya karar verdi. Kadai Destroyer HKB'li Lorduma çarpıp öldü, Magma Canon missfire yapıp patladı, Hellcanon iki treb atışı ile patladı derken maç 6.tura kadar Bretonların masadakileri temizlemesi ile geçti. Maç sonunda masada kalan tek CD ünitesi Chaos Dwarf ünitesinde 5 kişi idi.

MoM: 8 hit yapan Trebler ve 23" şarj eden kahraman KE'ler
MaloM: Büyücüyü hafife alan Pegler
ZaroM: Trebler?

ETC
Lizardmen (Alkım) vs Brettonia (Çağdaş)
Battleline
20-0 Bretonnia wins

Alkım Bretonların kalkıcağını düşünen bana küçük bir teselli vermek için gelmiş herhalde diye düşünüyorum dünkü maç hakkında  :) Çok söyleyecek bir şey yok bu maç hakkında. 1.1'nde Slann yanında 15 Temple Guard ile warp'a kaçınca, Skingler durur mu? üzerine chain ligthining yiyip kaçmaya karar 2 sking ünitesi, yine chain lightning le yok olan diğer 2 sking ünitesi... derken maç döndü gitti. Cold one üzerinde lord da HKB Lord ile yüzleşmek istemeyince Alkım pek puan alamadı. GG Alkım, saol (hediye) maç için :)

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Mart 18, 2015, 02:16:29 ÖS »
polemiğe girmeden dayamı yedim.

eyw abicim.
War, war never changes...

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Mart 18, 2015, 04:58:38 ÖS »
LAdy Bretonların yanındaymış (Her ne kadar Bretonlarla dalga geçen elf olsa da...)