Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Alt Kültür ve Kurumsallaşma  (Okunma sayısı 2772 defa)

Ruhi

• E-Posta
Alt Kültür ve Kurumsallaşma
« : Şubat 27, 2015, 11:22:38 ÖÖ »
Bir süredir kafamda sohbet etmek, tartışmak ve insanların fikirlerini duymak istediğim birkaç konu var. Belki bir tepki yaratır diyerek, paylaşayım istedim. Birden fazla yere paylaştıktan sonra ortak bir yerde dursun diye de kıytırık, bir sürü bug dolu geçen gün ilk yazıyı attığım blogu kullandım.

Teşekkürler.

http://tepekulede.blogspot.com.tr/2015/02/alt-kultur-ve-kurumsallasma.html
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

lachanadan

• Misafir
    • E-Posta
Ynt: Alt Kültür ve Kurumsallaşma
« Yanıtla #1 : Şubat 27, 2015, 10:51:30 ÖS »
Abi yazını okudum.

Çalıştığım yer gereği hergün yüksek egoları olan insanların arasındayım. Özellikle anadolu kültürü ve saygınlık konusunda söylediğin o sadece görüntü amaçlı karizma yapma amaçlı ya da en çok bana soracaksınız ben izzet altınmeşeyim tadlı durumların geçtiği 2 paragrafı çok doğru buluyorum.

Bunlardan kurtulmak için ben elimden geldiğince elalem ne der diye düşünmeyip aldığım zevke yoğunlaşıyorum ve her ortamda da kitap okurum müzik dinlerim gibi beylik hobiler saymak yerine alternatif kültürle ilgilendiğimi söylüyorum insanlara.

Olay için birşeyler yapmak bir tarafından tutmak kısmına gelirsek sanırım bunun için insanın ya ev hayatını ya da iş hayatını bununla bir şekilde birleştirmesi lazım. Yani ya kendimiz gibi bir kişi ile evlenip bu kültürü ev halkı ile ortak geçirdiğimiz zamanlarda paylaşacağız, ya da hayatımızı bir şekilde bu olayla bağlantılı yollardan kazanacağız gibi geliyor bana. Yoksa hem kültürden uzak bir ev hayatı hem kültürden uzak bir iş hayatı araya girince kültüre katkı sağlayacak vakit kalmıyor pek insanlara.

Sanırım benim paragraf ta biraz bug lu oldu ama sabah 8 akşam 10 çalışınca biraz böyle oluyor affet. İyi geceler.