Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Şubat 2015  (Okunma sayısı 2547 defa)

Deeyo

• E-Posta
Şubat 2015
« : Şubat 22, 2015, 11:24:43 ÖS »
21.02.2015 Cumartesi,
ETC 2015 2.5 Turnuvası

turnuvadaki  listem High lore Zar üretgeci Slaan; Priest iki cowboy, bir çok skink, Ripperdactyller, iki ayrı salamander, bir grup saurus, bir grup temple guard, bastiladon  ve uçan şeften oluşmaktaydı

Vs Empire (Emre)
Battle Line
Emre'nin listesi arch lectorlu WAr altar, Buf Chariot (üzerinde bişiler var), iki light büyücüsü taşıyan spearmen, Karl franz ve Knight Treni, iki outrider, 1 top ve steamtanktan oluşuyordu. Hani ordu, Light consül (3 light büyüsü kapabilitesi) ve karl franz ile sert bir listeydi.
Oyunun başında Emre benim riperdactylleri çok şık bir numarayla avladı, ripperdactylerle Vanguard yapıp ilerledim ilk tur bende olmazsa şarj etmeyeyim diye arkasını döndüm, karşıdaki outriderların da vanguard yapacağını böylece ilk tur kapışma olmayacağını düşünüyordum. Outriderlar Vanguard yapmamayı seçti böylece ilk tur Ripperlere saldırıp harcadılar. Ben de öcümü arcane unforging ile ghal marazı yokederek aldım, 'Warhammer no more! ortadan yaklaşan steamtankı da dört  tur skink chargelarıyla oyladım, Coldonelar çeşitli zamanlarda war altara çarpıp öldüler, biraz şansızlık biraz antremansızlık, önce chariota değil de archlectora saldırsak iyi olurdu heh daha fazla antreman gerek :). Işık konsülünü, önce Salamanderle üfleyerek kaçırdık, sonra Skinklerin tüftüfleriyle patlayan toptan korkup masa dışına çıktılar.
KArl franz SAurus bloğunu iki turun sonunda yakaladı ve kırdı, Sonra Temple Guardlardan charge yedi iki tur kırdık ama LD 7'ye 3d6 rerollu zarı tutturdular rahatça sonra Steam tank yetişti dövdü bizi :D.
20-0
Eğlenceli maçtı vesselam, şık hareketler vardı. iki tarafın da birbirini süperebileceği bir maçta all in dedik kaybettik. Ghal MAraz patlattık demişmiydim :D.

VS Dark Elf (Mesut)
Battle Line:
MEsut Pegasus üzerinde biri bsb 2 master ve bir lord önderliğinde MSU çıkmıştı, Büyücü spear bunkerın içindeydi. 2 grup 10'luk executionera 4 rbt, 2 dark rider, bir de büyü yapan fast cavalry ekibi eşlik ediyordu. Bir de 10'luk witch elf bulunmaktaydı.
MAç yine basit bir hata ile başladı. Dread lorddan çekinmeyen ben Bastiladonu ve bir salamenderi D3 woundluk silaha charge S6'sı ile hediye ettim. Sonra büyü değiştirerek elde ettiğim magic misilelarla 10'luk ekipleri bir dark riderı ve fast cavalry büyücüyü temizledim. Diğer tarafta Chiefi kahpe bir oka kaybettik ve salamander da kaçtı dark rider maması oldu.
Velhasıl kelam görece yakın bir maçtı.
13-7
MoM: 1 rbt 30 magic misile yedi anca öldü. meh!

vs Dwarf (Gözde)
Meting Engagement
Gözdenin listesi yeni kitapla kuralları ile Eski kitap konseptiyle hazırlanmış bir listeydi, Gözdenin de sanırım bu cücelerle 3. maçı idi. ilk iki maçtaki yardımcıları bu maçın başında dizilimlerini yanlış yaptırmıştı, MAkine parkı iki turda yaklaşılabilecek açıda, iki ana birlik birbirinden uzaktaydı. makinelerdeki Runeler de tam optimize değildi bunun sonucunda sağdan soldan akarak görece rahat bir galibiyet aldım.
17-3

3 orduyla da yeni kitaplarıyla ilk defa oynadım. 2 oyuncuyla ilk defa oynadım, 3. süyle de belki bir defa oynamıştık. O yüzden gayet güzel bir gün geçirdim.
ETC'nin masa kurulumları da dahil gerekli bir düzenleme olduğunu düşünüyorum. Orduları daha oynanabilir kılıyor sanki, hoş Special karakterler hala kanımca bozuk ama....
Çağdaş gün sonunda hasta olsa da, organizasyonu yaptı; Ruhi arada paraları alıp kaçtı; Devin, Mesut, Emre taa uzaklardan geldi, Gözde tanımadığı bir orduyla oynadı hepsine teşekkür ederim; kendime de bir ehe derim.
dey layt com and me wan go hom...