Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ocak 2015  (Okunma sayısı 2677 defa)

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Ocak 2015
« : Ocak 24, 2015, 09:29:02 ÖS »
24 Ocak 2015 Cumartesi
ETC, Battle Line
Bretonia (Çağdaş) - Lizardmen (Alkım)
12-8 Bretonnia Galibiyeti

Alkım'la bayağadır maç yapamıyorduk, bu çok iyi oldu, hele benim ETC'ye hazırlanmam gereken bu zamanlarda. 3.kez %50 Lord/Hero kuralı ile oynadık, bu maçı da aldım ama diğerlerinden çok farklı bir şekilde bu maç bana "döndü".

Kısaca Listem şöyleydi:
2 X dövüşçü Lord
1 X Level 4 Beast
3 X Paladin (Biri BSB, biri Pegasus üzerinde, diğeri de ilk şarja D6" veren hero)
1 X Level 1 Beast
10 KotR
10 KE
11 KE
3 Pegasus
14 Bowmen
2 Treb

Alkım'ın listesi ise kabaca şöyleydi:
Slann
2 X Cowboy
1 X Tredon üzerinde Skink Hero
1 X Sking Priest
25 Saurus
26 Temple Guard
3 X 10 Skink skirmisher
2 X 10 Sking ünitesi
1 Bastiladon
3 Ripperdactyl riders
6 camelon skinks

İlk defa yeni ETC haritalarından biriyle oynadık. Masada 2 tepe ve 2 impossible yer olunca trebuchet'ler neredeyse kimseyi göremedi. Olmamış bu harita, hani merak eden olunca yeni haritalardan 8.sini oynadık.

Sağa doğru dizilip sol kanadı tamamen pegasus üzerindeki hero'ya bıraktım, Alkım da ana birliklerini benim soluma doğru koyup sağa bolca skinks ve Cowboy'ları koydu. Ripperdactyl ünitesi vanguard + uçunca benim sağımdaki treb'in önüne kondular. Solumda, Tredonlu Skink hero ve camelon skinkler pegasus hero'ma şarj için pozisyon aldı. Maç 3.1'ne kadar böyle köşe kapmaca geçti. Benim bir trep öldü, Alkım Ripperdactyl ünitesini ve bir Cowboy'u kaybetti. 3.1'da Alkım soldan agresif bir şekilde geldi. Tredonlu herosu benim peasuslu heroma şarj etti, öldürmesi gerekirken öldüremedi ve yakalayamadı da. Daha sonra bu Hero tek başına hem Tredonlu Skink amcayı hem de Bastiladon'u (amper spear yediğinden 1 wound'u kalmıştı) aldı  :o chaff ünitelerini ve uçan ünitelerini kaybedince Alkım, sahada hareket üstünlüğü bana geçti. Maç boyunca iki ana ünitesine yaklaşmadım, o da bu riski almadı.

Maç sonunda Alkım Ripperdactyl ünitesi, Batiladon, 2 skink ünitesi, 1 Cowboy, 2 skink karakterini kaybetti. Bende: 2 Treb, 10 KE'nin yarısı, Pegasus ünitemin yarısı ve kaçan Bowmen'lerin puanını verdim, 430 puan farkla maçı aldım.

MoM: Virtue of Ideal'lı Pegasus hero. Tek başına 350 puan felan aldı ve sol kanadı tuttu.
MaloM: 2D6 S5 vurup(egg of bir şey), üzerine 3 S5 atak ile öldürmediği Pegasus Hero'yu yakalayamayan, üzerine bir de onun tarafından öldürülen Teradona binen skink hero.
ZaroM: Alkım'ın maç boyunca inatla tutturdupu LD5 testleri ve winds of magic'te attığı kötü zarlar.

Çok saol Alkım, 6 tur boyunca çekişmeli ve çok keyifli bir maçtı.

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Ocak 2015
« Yanıtla #1 : Ocak 25, 2015, 02:32:10 ÖS »
O uçan paladini alabileydik chaff temizleme savaşında öne geçip seni rikis almaya zorlayacaktık,
Hani %80'e %20 kazanma oranıyla doğru hamleler yaptık ama bazen %20 kazanıyor naapcan

Eğlenceli oyundu bir dahaki sefere...
dey layt com and me wan go hom...