Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Guardians of Shishak  (Okunma sayısı 24361 defa)

vace

• Üye
  • My will be done!
Guardians of Shishak
« : Temmuz 29, 2011, 10:24:34 ÖÖ »
Şimdiye kadar boyadığım modelleri IKEA dan aldığım kum ve mor taşlarla flocklamaya başladım. İmzamdaki 205 puanlık modellerin resimleri aşağıda ;)

Chariotlardan bir tanesinin tabanını komple kumladım onlara movement tray kullanılmayacağı için ama çok güzel durmadı sanki, sizin fikirleriniz nedir?

http://img200.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img200/8383/1311923226zal.smil
Tomb Kings
2189+

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
Ynt: Guardians of Shishak
« Yanıtla #1 : Temmuz 29, 2011, 12:04:53 ÖS »
Ellerine sağlık veysel... Ben kenarların kumlanmamasından yanayım... modelin çevresinde oluşan kontur benim hoşuma gidiyor... tabi ki bu tamamı ile kişisel bir zevk... tekrar ellerine sağlık...

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 29, 2011, 12:09:18 ÖS »
bence de komple kum o kadar iyi durmamış

eline sağlık abi, özellikle akrebin kıskaçları beni benden aldı
"If you're going through hell, keep going."

mereghost

• Katılımcı
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 29, 2011, 01:15:21 ÖS »
Kıyak olmuşlar ya, tebrikler. Bence modellere (ve kuma?) wash atarsan süper olur.

Bu arada bence komple kumlama kötü durmamış.

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Temmuz 29, 2011, 01:19:44 ÖS »
veysel, ilk defa senin modellerini gördüm desem abi... :)

modeller on numara, eline salık. kum konusunda semihin dediklerine katılıyorum, modelin baselerinin kenarlarının kumlanmaması lazım. ama siyah da bırakmamak lazım. koyu bir kahverengiyi tercih ediyorum ben. kadim zamanlarda goblin green'e boyanırmış yannız, onu da bir not düşeyim.

kumlamanın hoşuna gitmemesinin 2 nedeni var bence. birincisi kumun rengi, ikincisi de tekdüzeliği. renk olayını düzeltmek için sepia ya da devlan wash kullanabilirsin. tekdüzeliği gidermek için ise, farklı flock kullanımı öneririm. taş zaten düşünmüşsün, bunun haricinde kurumuş çalı efekti verecek flocklar kullanmakta fayda olabilir. ben minilerin baseleri için en az 2 çeşit flock kullanırım mesela. bunun haricinde, chariotların baseleri büyük olduğundan, daha çok dekorasyona ihtiyaç olacaktır. kaktüs, kumlar arasında kemikler, harabe kalıntıları vs ilk aklıma gelenler. Daha da zenginleştirebilirsin tabi.

tekrar eline salık.

War, war never changes...

Antimodes

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : Temmuz 29, 2011, 01:30:23 ÖS »
Burock +1

Genele sepia, daha karanlık yerlere devlan atsan dahi çok fark ettirir, birkaç parça scenery ekledin mi kaymaklı kadayıf olur.

Yanlız kumlu base acayip wash emiyor, hani EMİYOR, UM'de yaptığım ilk grubun base'ini kumlayıp üstüne badab black attığımdan biliyorum.

DNA Maniac

• Rage Against!
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : Temmuz 29, 2011, 04:03:49 ÖS »
10 numero, ve tabikide modelin her tarafı boyalı flockluyken yan tarafların boş olması bana gayet absürd geliyor. Flocklu hali daha iyi.
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #7 : Temmuz 29, 2011, 07:10:16 ÖS »
Herkese teşekkürler yorumlar için.

4 e 2 yanların flocklanmaması yönünde, hmmm. Bi de yeşil sahalarda bakacam... Ama yakışmıyor gibim. Neyse, Burak ve Umut kum tek düze olabilir ama çöl çöl tek düze zaten :P Modeller utanmasalar tabanlarına sığmayacaklar boş kalmış bir kısım ben göremedim ama evet taş harici yerde bulunan iskelet parçaları koymayı düşünüyorum ama nasıl desem(bu gavurlar iyi kullanıyolar dili) "at the very end".

Flock gerekmeyen 2 modelim vardı onları fark ettim onları da ekliyorum ;) (Alkım'a selamlar)

Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #8 : Temmuz 30, 2011, 09:35:51 ÖÖ »
ooo
bu arada diğerlerinin aksine ben tek renk floku sevdim, çöl burası, kilometrelerce tek düze kum, ki gerçeği de öyle dolayısıyla iyi duruyor. Modeller güzel olmuş.
Abi bir şey diycem swarmlara leviathan purple girişebilirsin wash.
dey layt com and me wan go hom...

baran

• Misafir
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : Ağustos 13, 2011, 03:18:01 ÖS »
Böcekler şahane olmuş, amma kumların rengi bir garip krema gibi uzakdan bakınca. sarıya falan boyamayı düşünüyormusun?

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #10 : Ağustos 13, 2011, 04:13:56 ÖS »
arabistan çöl kumu gerçekten bu renk.... daha turuncu ararsan biraz daha "gobi" gibi oluyor sanırım.

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #11 : Ağustos 13, 2011, 05:59:40 ÖS »
Yok boyamayacağım. Alkım da belirtmiş çöl renkleri arasında bu renk te var(sonuçta kum zaten ;D). Kumsal kumsal gezdim sonunda IKEA'da buldum o da ayrı :P Arka fon beyaz olduğundan biraz daha öyle güzüküyor olabilir.

Yarın yeni fotoları ekleyeceğimi belirtir, iyi haftasonları dilerim.
Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #12 : Ağustos 14, 2011, 01:16:23 ÖS »
Herolar ve Lordlarımız; Yeni adıyla Herald(kendim convert ettim)(Battle Standard), Liche High Priest(ilk priesti Semih bişiden convert etmişti ama ben onu zenci yapıp tekrar boyadım) ve Kral Shishak

Tomb Kings
2189+

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #13 : Ağustos 14, 2011, 10:21:52 ÖS »
Atlı okçularım, okçularım, combat grubum ve katapultum...

Tomb Kings
2189+

Deeyo

• E-Posta
« Yanıtla #14 : Ağustos 14, 2011, 11:37:40 ÖS »
gayet temiz ve şık kim ne derse desin kumlarda güzel zaten kleopatranın kumları da böyle değil miydi :)