Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Kasım 2014  (Okunma sayısı 2730 defa)

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
Kasım 2014
« : Kasım 13, 2014, 11:54:54 ÖÖ »
11 Kasım Salı
2500 puan, Battle for the Pass
Bretonia (Çağdaş) - Lizardmen (Alkım)
Major Victory for Bretonnia!

İlk kez %50 Lord/Heroes kuralının geçerli olduğu bir maç yaptık her ikimizde. Tabii bu listelerimize direk olarak yansıdı. ben 4 Lord ve 2 Heores ile çıkarken Alkım 2 Lord ve 3 Heroes ile maça çıktı. Alkım'ın lordlarından ve heroeslarından biri Carnosaur üzerindeydi ki her biri deli puanlar.

İkimizde bayağı agresif dizelerek hızla şarj pozisyonlarına girdik. 2.2'sinde 3 şarj birden yaparak benim sol kanadı tümüyle alabilecek konuma geçtim. Alkım'ın iki ünitesi ve bir Carnosaur'u sağımdan geldi. 4.2'sine kadar ben solu aldım, Alkım sağı aldı. 5 turda yardıma gelen Sauruslar Lordlu ünitemi kırdı ama yakalaymadı, biz de arkadan şarj edip üniteyi alınca bir anda kapanacak gibi gözüken fark iyice açıldı.

Oyunu direkt olarak etkileyen en önemli şey benim general olan Lord'uma iki kez +3 atak +3 str veren büyü yapmam ve bunu bir kez de 12"deki tüm karakterlerime (2Lord, 3 Heroes) yapmam oldu. 2.turda kesin alırım dediğim maç, 3.turda kesin kaybederime kaydı ama 4. ve 5.turdaki büyü fazlarıyla maçı aldım.

MoM: GW'lı Lord. Bir Lord karakteri ne yapabilirse hepsini yaptı. her tur 5 wound'dan az wound vermedi.
MaloM: Slann 2 tur dispelde çok kötü attı ve ben diğer zarlarımla oynaya oynaya büyü yaptım. 2 Carnosaurlu karakterler de bir şey yapamadan ya büyüye ya da treb atışına öldü.
ZaroM: Maç boyunca Carnosaur'ların S7 atışını ya 6+AS ile ya da 5+WS ile kurtarıp Carnosaurların wound vermesini engelleyen kahraman Diyarın Şövalyeleri (aka Knights of the Realm)!!!

Maç için soal Alkım, 7 maç sonra kazanabildim
« Son Düzenleme: Kasım 13, 2014, 11:56:35 ÖÖ Gönderen: tulmir »

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Kasım 2014
« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2014, 01:38:46 ÖS »
Hani Maç boyunca kombatta olmalarına rağmen doğru düzgün bir şey öldüremeyen Carnazorların hayatta kalması ve geri kalan herşeyin ölmesi rezillik :D.

dey layt com and me wan go hom...