Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Ekim 2014  (Okunma sayısı 2761 defa)

stalth

• E-Posta
Ekim 2014
« : Ekim 03, 2014, 08:32:07 ÖS »
3 Ekim Cuma
ETC WHFB
Bretonia (Çağdaş) - Wood Elf (Baran)
Wood Elf Victory (20-0)

Yeni kitabı denemek için nihayet bir fırsatım oldu. Bol bol cavalary, scout bir liste ile çıkmıştım (4 scout + 2 ambush/cavalary + 2 cavalary daha) yakalanmadan ufak tefek puan alır minor victory alırız planı wild riderların güzel zarları ile ne var ne yok alırmışız meğere döndü. büyü fazları sönük shoot fazları "OHA" geçti genel anlamda, bir ara tek büyücü ile oynayacağım zira spellsinger aldığı dispel scrollu bile kullanmadı, lvl 4 büyücü de kendi oyuncağına (forbidden rod) ihtiyaç duymadı hiç..

MoM: Wild rider ünitesi, abiler gerçekten kamyon gibi çarpıyor hani lance chargedan beter (18 s5 reroll'u + 12 s4 attack chargeda)
MaloM: Yeomanler sanırım hani ne redirect edebildiler doğru dürüst ne okları bir şey vurdu.
ZaroM: pek bir şey yoktu herhalde ya?

Teşekkürler Çağdaş.

Deeyo

• E-Posta
Ynt: Ekim 2014
« Yanıtla #1 : Ekim 11, 2014, 07:50:42 ÖS »
9 Ekim Perşembe
ETC
Brettonia (çağdaş) vs Lizardmen (Alkım)
19-1 Lizard Victory

Terrainleri tek tek dizdiğimizden masayı istediğim bir hale getirdim iki ana yollu defansif ancak tam skirmisherların seveceği...
Çağdaş lancelerini tek bir kanada toplayıp refuse flank yaptı.
 lancelerin hepsinin sığamayacağı bir yere Slaan ve Templeguardları bırakıp geri kalan ekipleri sağa sola dağıttım.
SAğ taraftaki Cowboy BSB ve lvl4 büyücüyü taşıyan lancein dikkatini çekince o ekibi 3 tur oyaladı. Knight errant ekibi de aynı taraftaki salamandere girince. Lordun lancei ortada yalnız kaldı. Bastialadon, 2 cowboy ve Saurus ekibinden charge yiyen bu ekip kaçarak yok oldu. iki 5 li lance'i trebuşeleri, diğer iki lancein yarısını da alıp maçı kazandık.

ManoM: CoWboylar,
MaloM:  büyü fazımız, 13'e 4 zarla büyü yapamayıp fazı kapatmalar mı ararsınız, Miscast atıp BSB'nin son woundu alacak büyüyü yapıp to wounda 1 atmalar mı ararsınız. Yine de ezilmedik Hani.

Sağol Çağdaş
dey layt com and me wan go hom...

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ekim 15, 2014, 10:22:56 ÖÖ »
12 Ekim Cumartesi
ETC
Woodelf (Semih) vs Beastmen (Özgün)
10 - 10 Friendship Victroy

Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

althar amadeous

• Grimgar Nadir Keski
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ekim 22, 2014, 01:45:09 ÖS »
21 Ekim Cumartesi
ETC
Breton (Çağdaş) vs Beastmen (Özgün)
20 - 0 Beastmen Victroy

Bize kendi kutsal yerimizde saldıracaklar he bu sefer o parlak zırhları bi işlerine yaramayacak. Onlara güzel bir numaram var.Kuzey kabilesinden gelen bayrağı gor ünitesinin bayraktarına verin. (Althar the Beastlord)

Eskilerden kalan bu bayrak için çok ganimet verdiniz lordum bu kadar değerli olmasının nedeni ne. bestigorları'da gönderdiniz? Bu savaş yüce beast bannerla kazanamaz mıydık.(Büyük bayraktar Wargor biraz alınmış bir tavırla).

Tabi Kutsal  bayrağın savaşın akşını çok değiştirecek ama bu bayrak görevi birazdaha farklı fark ettiğin gibi bestigorları gönderdim çünkü bu bayrağın etkisi zırhları çürütmesi zırhlı birliklere ihtiyacımız yok. ayrıca senin güç veren içimizi savaş ateşi ile dolduran kutsal bayrağın kazanmamızı sağlıcak. yoksa bana karşımı geliyon. (Althar the Beastlord)

hım yok efendim. (Büyük bayraktar Wargor)

İyi; o savaş meraklısı Minatour lordu nerede. Bu gün metaller içindeki kendini beğenmiş insanlara kan ve ölümü tatdıracaz. (Althar the Beastlord)

------------------------------------------------------------------------ 0 -------------------------------------------------------------------

Çağdaşla daha önceki oyunlarımız gibi hordemu küçük birlikleri ile merkeze yaklaştırıp combo charge mesafesine çekti. bu numaradan bir türlü kurtulamıyom. beni kurtaran biraz ambushun çok iyi yerde çıkması oldu. ambush yok etmek için bsbli lance uzakta kaldı. tabi bize üç lance çarpmasına engel olmadı. bide üstüne horde -1 hit büyüsü yedi. çok kanlı bir savaş oldu 16 knight ölürken 17 gor savaş alanına serildi. bi el daha savaştık geri kalan knightların bi kısmı daha öldü ve kaçtılar. bsbnin ünitesi ondan sonra yardıma geldi. ama tek başına chargeda göğsümüzde yumuşatıp kovalamaya başladık.

Cehennem öküzü ekibide bir lance yedikten sonra. ormanın içinde kaldılar doombull ağaçları yararak bretonlordna ve damsele charge etti tabi arkadaş hızını alamadığından damseli atıyla beraber ezdi. lordla karşı karşı kalıcağını düşünmüyodum neyse o HKB bu gün etkisini göstermedi kurtuldu. ama bray-shamanın kafası uçtu.

Güzel maçtı Çağdaş Çok Teşekkürler. Bu geçen turnuvada kullandığım ordu listesiydi. Dürüst olmak gerekirse sadece breton için bir ordu olmuş.

Item of the Match: Totem of Rust
Unit of the Match: 2 turnten trebush alıp bsb ünitesini kendine çeken sonrada savaş alanından koşarak kaçan kendini bilmez gor ekibi.
Dice of the Match: Horde hit zarları ne 5+ attım.
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2014, 01:46:56 ÖS Gönderen: althar amadeous »
Beastmen - 5000 pts
Space Orcs - 3100 pts
Gothic Chaos - 1000pts
BB-Orc team - Dwarf team
Stompa - Looted Shadow Sword

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : Ekim 23, 2014, 11:55:35 ÖS »
50 kişilik horde'a iki 12'lik lance ve bir 5'lik lance ile girmeme rağmen daha çok öldüm :D horde s4 ama -3AS vuruyordu. şansımı deneyeyim dedim ama s4 -3AS Bretonnia killer bir kombo. yapacak bir şey yoktu. Treb 4 hit etmese maçtan puan alamayacaktım.

Maç çok keyifliydi. turnuvalarda karşılaşmamak dileğiyle diyeyim :D