Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: ETC - Bretonnia vs. Beastmen (11 Ağustos 2014)  (Okunma sayısı 3304 defa)

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
ETC - Bretonnia vs. Beastmen (11 Ağustos 2014)
« : Ağustos 13, 2014, 02:42:01 ÖÖ »
İlk kez bu programı kullanarak bir Battle Report hazırladım. İnç'leri tam tutturamadım, acemiliğime verin. Sizlerin fikirlerini almak isterim, nasıl buldunuz, sizce fotoğraf çekmek yerine bu yöntemle de batrep yapsak aynı tadı verir mi? Ayrıca daha yüksek çözünürlükte foruma foto yükleyebileceğim bir site/program biliyor musunuz? Bu imageshack'ın çözünürlüğü pek iyi değil.

Haydi bakalım:

Yerleşim
Özgün, soldan sağa; 6Ungor raiders, chariot, Lord'lu Bestigor ünitesi, koca Gorlar, içerisinde 3 karakter var, 6'lık Minoşlar karakterleri de yanında ve son olarak da chariot (10 Ungor ambush'tan geldi 1.1'nde)

Ben, soldan sağa; Peg Knights, Treb, 2 tane 5'lik KotR, BSB ve Level 4'lü KoTR, 12 KE, Treb, Lord'lı 1o KoTR, 11 KotR+Paladin

------ 1.Tur ------

Özgün turu sakin geçti. 17-18 incime kadar geldi birlikleri.

1.2'nde 12'lik KE 8 re-roll lu LD testine kaçırıp 50'lik horde girdi. Üzerine 2 zarla miscast atıp 8 Knight öldürdüm. Burak'ın maçından sonra yine felaket bir başlangıç oldu maça :) Sağımda 20" mesafedeki chariota süpriz bir charge yaptım ve masanın bana göre sağını aldım. Soldan da pegasuslar dibime giren diğer chariotı aldı.

KE'ler takıldı ama her iki kanat da bana geçti.

------ 2.Tur ------

Gor'lara girip sıkışan KE'lara yandan Minoşlar girdi, orada bir yanık tost kokusu geldi burunlara. Onun dışında Bestigorlar bana göre soldan masanın ortasına doğru olaylara dahil olmak önlerinde onları tıkayan üniteye girdiler.

Oyunun kırılma anlarıdan biri. Minoşlar Frenzy olduklarından dolayı overrun edince, hem Gor ünitesini kapadılar hem de rear charge gösterdiler.

2.2'sinde HKB lordu ünitem minoşlara arkadan saldırıp, kırıp yakalayınca Gor'ların hemen yanında durdum ama sağa baktıları için beni göremediler.

------ 3.Tur ------

Oyun kopacak derken Özgün Gor'larını reform edip sola doğru kaydırınca masanın ortasında Lord'lu ünitem armut gibi kaldı. Sağdaki Lance'im de 20" uzağa kaydı. Çok iyi hamleydi. Sadece 2 ana bloğu kalan Özgün, sürekli benim re-direct'lerime takıldığı için masanın ortasında sıkıştı bayağı.

3.2'sinde ben de reform olup masanın ortasında sağa doğru kaçtım. Bir anda masa Battle for the Pass senaryosuna döndü. Ben sağdan pozisyon aldım, Özgün soldan geliyordu. Bu tur pozisyon alarak geçti. Bu arada Treb'ler hala ölmedi ama hiçbir şey vuramadılar. Pegasus'lar kahramanca her iki bloğu da kapatarak Generallerini kurtardılar.

------ 4.Tur ------

Bu kez de Pegasus re-direcktine takılan Bestigorlar, yine aksiyona giremedi. Gor horde'u pozisyon aldı, ambush'tan çıkan okçular CC'ye girip Treb aldı.

Bense inatla masanın sağında istediğim charge'ı alabilmek için bir kez daha pozisyon aldım.

------ 5.Tur ------

Bir şey yapabilecek 2 Lance'imin (biri yok oldu, diğerinde 2 knight kaldı) charge pozisyonu almasından dolayı, Özgün'ün önünde iki seçenek kaldı. Ya Bestigor'ları ileri sürüp Gor'ları koruyacak, ya da tam tersi. Mesafemiz 15" idi aramızda. Gor'ların chargeları kaldıramaycağını düşündüğü için Bestigorları ileri zoomladı. +1 S ve +1T de verdi, ohh.

5.2'sinde 2 Lance önden, BSB ve 2 Kinght yandan, 5 Knight da arkadan S7 AP, T5 olan Bestigorlara AMANNNNN diyip girdim. İyi yapmışım, Daha bana vuramadan 15 tane aldım, geriye 2-3 wound yedim, kırdım, içinde General'i olan üniteyi masadan aldım. Ama çok kısa overrun edip Gor'lara çarpamadan durduk.

------ 6.Tur ------

Takip eden ünitelerimden birine girdi Özgün, son kalan Gorları ile. Kırdı, yakaldı. Kısa overrun edince ben de charge etmedim ve maç burada bitmiş oldu. Maç sonunda ben 1878 aldım, Özfün 1256 puan.
« Son Düzenleme: Ağustos 13, 2014, 03:14:29 ÖÖ Gönderen: tulmir »

burock

• War, war never changes...
    • Hobi Blogum - Garganthar
    • E-Posta
Ynt: ETC - Bretonnia vs. Beastmen (11 Ağustos 2014)
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2014, 08:54:46 ÖÖ »
rapor güzel abicim eline sağlık. programı ben de kullanıyordum evvelden, çok faideli.

sana tavsiyem her roundu çizmeye çalışmak yerine esas bombelerin olduğu anların (maç başına 2-3 gibi) diyagramlarına abanman. han,i mesela şurda miscast oldu şu ünite azaldı ya da şu nite panik tutturamadı da maçı verdik gibi böyle key anlar. bu sayede hem zamandan tasarruf edersin, hem sıkılmamış olursun çok, hem de anlatımdan çok bişiy eksilmez.

eline salık
War, war never changes...

Azactoth

• Kerberos Kompany
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2014, 10:50:05 ÖÖ »
Ellerine sağlık Çağdaş...Gayet başarılı bir batrep olmuş... fotolar sadece senin raporu hazırlamak için harcadığın zamanı azaltıyor yoksa bende bu program ile yazıyordum raporlarımı ama çok uzun sürüyor yazmak... birde şu ortada charge yiyen horde nasıl olduda sen kırıldıktan sonra senin modellerine değilde sana göre sağ kanada bakmaya başladı onu anlıyamadım rapordan :D

tulmir

• for the Lady and for the King!
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Ağustos 13, 2014, 02:33:00 ÖS »
Saolun, önümüzdeki reportlar daha iyi olacak umarım. Soruna gelince Semih, ben şöyle biliyorum, yanlışsam lütfen düzelt:

Ünite destroy olunca free reform hakkı doğuyor (bildiğin gibi). Gor ünitesi horde olarak öne bakıyordu CC'den önce. CC'den sonra sağa dönüp önlerini 5 rank yaptılar. Free reform yaparken rank ve yön değişimlerinde ünite olduğu yerde bu hareketi yapmış varsayıldığından, olduğu yerde bu reformu yapabildi

vace

• Üye
  • My will be done!
« Yanıtla #4 : Ağustos 13, 2014, 07:18:28 ÖS »
Güzel olmuş ellerine sağlık. Böyle apor yapmak uzun. Ama bir aralar hep böyle yapıyorduk sanki. ;D
Tomb Kings
2189+