Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Temmuz Ayı İstatistikleri  (Okunma sayısı 1892 defa)

Barbar139

• E-Posta
Temmuz Ayı İstatistikleri
« : Temmuz 30, 2014, 10:46:59 ÖÖ »
26 Temmuz Cumartesi
Mid War 1800 pts - No Retreat
Attacker: Guards Motostrelkovy (Soviet Motorised Infantry - Batuhan)
Defender: Herr Panzergrenadier (German Motorised Infantry - Batuhan)
Deutchland uber Alles!

Nadiren, başka ordular gibi, her yola gelen, küçük ama etkili gruplardan oluşan listelerle oynuyorum. Bu oyun da onlardan biriydi. Guards motorize piyademiz ile koştuk almanların üstüne. İşler güzel başladı aslında, SU-122 ve SU-85'lerle ilk tur karşımızdaki 8.8likleri indirdik. Ambush'dan çıkan Pak40 ekibi SU-122'lerden bir tane hayatta bırakınca sıkıntıya girdik ama asıl dert, ertesi tur deli gibi firepower kaçırıp o Pak'ları tamamen yok edememekti. Almanlar bir tur daha kazandı, delayed reserve olarak gelen Marder ekibi de 3. tur hemen yardıma koşunca bizim zırhlılar yalan oldu. Kalabalık olmayan piyademiz de siperlerindeki almanları sökecek güçte değildi...

27 Temmuz Pazar
Mid War 1800 pts - Surrounded
Attacker: Herr Panzer (German Tank - Levent)
Defender: Rota Razvedki (Soviet Scouts - Batuhan)
Urah Poeba! Za Stalina!

Daha önce Razvedki listesi oynamamıştım. Half-trackleri olan gerçek Sovyet mekanize piyadesi ile çevremiz sarılı olarak oyuna başladık. Ortadaki büyük ormanlığa T-34 ve SU-85'leri gizledim. Bir tarafta Panzer IV H ekibi SU-85 ile yüzleşmemek için fazla ilerlemedi. Diğer tarafta Panzer III vs T-34/T-70 düellosunu Ruslar kazanınca, Panzer IV'ler tek başlarına hem SU-85, hem de T-34'lerle başa çıkamayacaklarına karar verdiler. Piyademize dadanan Gepanzerte Aufklarungs ekibi de SMG atışlarının azizliğine uğrayınca Almanlar erken veda etti.

27 Temmuz - Total War
Mid War 4300 pts
Red Army Tankovy (Batuhan) - U.S. Parachute Rifle (Ruhi) vs
Herr Grenadier - Herr Panzer (Levent)
German Victory!

4 objective koyduk, 3ü için kıran kırana dövüştük, 1ini Almanlara bırakmak zorunda kaldık. Toz duman dağılıp 4 tur oynandığında Almanların puanları daha fazlaydı. Genelde Rus piyade, Amerikan tank yapıp güzel sonuç alırdık, bu sefer tersi olsun dedik, Ruhi piyade çıktı ben tank desteği verdim. Levent bizden daha güzel koordine olup daha kısa kenarda savunma yapınca birkaç puanla oyunu verdik.

Fotolar ve savaş raporları filan tatil bitince gelecek!
"If you're going through hell, keep going."

Barbar139

• E-Posta
Ynt: Temmuz Ayı İstatistikleri
« Yanıtla #1 : Ağustos 03, 2014, 03:06:47 ÖS »
2 Ağustos Cumartesi
Mid War 1800 pts - Surrounded
Attacker: Tunusia Panzer (German Tank - Batuhan)
Defender: U.S. Tank (American Tank - Ruhi)
Primo Victoria!

Hem Rettemeier denemek istedim, hem de olabildiğince full boyalı çıkayım dedim. Sonuç biraz elit bir ekip oldu. Amerikalılar yine firepower superiority ile üstümüze çullandı. Aslında iki taraf da optimum oynadı, Ruhi'nin ilk turdan bir Panzer IV grubunu güzel zarlarla silmesi işleri zora soktu. Bunun sonucunda biraz erken Assault'a kalkmak durumunda kaldım. Burada da smoke + pin, gepanzerte grubunun armoured rifle ekibinden defensive fire'da 5 atış yemesini engelleyemedi. Rettemeier ve tankları da bazooka kurbanı olunca oyun çok sürmedi...

2 Ağustos Cumartesi
Mid War 1800 pts - Fighting Withdrawal
Attacker: Red Army Strelkovy (Soviet Infantry - Batuhan)
Defender: Herr Mitlere Panzer (German Tank - Levent)
Za Rudina!

Shtraf (Penal) company alınca Rus piyadesi auto-attack oldu. 3 küçük alman recce ekibi de hiçbir şekilde infiltration yapamamamıza neden olunca uzun mesafeleri koşmayı göze aldık. Alınması çok zor olan soldaki iki obj'e koşma görevini penal grubuna verip diğer iki strelkovy ile sağ obj'e koştuk. Durmadan, yılmadan obj'i tutan az sayıdaki alman piyadesini yardık ve yardıma gelen Çek tanklarıyla Panzer III'leri püskürttük. Tabii bu olaylar sonrasında iki strelkovy ekibi de masadan silinmişti. Scout grubuyla obj'i aldık (bunu engelleyecek olan 2iC Panzer'in bina duvarında bog down olması büyük şanstı) ve Company Morale atmak zorunda kaldık. 3+ gelince oyun da bize geldi. İzmir macerasının en kanlı, en kafa göz yarmalı, kavga dövüşlü, sürekli gidip gelen oyunuydu diyebilirim.
« Son Düzenleme: Ağustos 03, 2014, 03:08:43 ÖS Gönderen: Barbar139 »
"If you're going through hell, keep going."