Savaş Çekici > Infinity

ITS Kuralları

(1/1)

burock:
abi dökümanlar üzerinden gideyim.

İlk döküman Organized Play 2014 dökümanı. Burada bir ITS turnuvası hakkında genel bilgiler veriliyor. İste minyatürler nasıl olmalıdır boyama kuralları, centilmenlik felan. Çok kaba bir guideline. Bu dökümandaki haylaytlar:


--- Alıntı ---- Kullanılacak troopun halihazırda minisi varsa kullanılmalı. Model yoksa, troopu faithfully reresent edecek bir model kullanılabilir; ama gene Corvus olmalı.
- Boya şart değil.
- Conversion allowed, ama malzemenin çoğu Corvus Belli'den olmalı.
- MERCS yok
--- Alıntı sonu ---

Bir sonraki, Formats 2014 dökümanı. Aynı TÜSOT'ta olduğu gibi, ITS'te de farklı turnuva formatları var ve bunlar bu dökümanın içinde bulunuyor. Bunlar içinden bize uygun olan ITS Standard (4+ oyuncu) ya da ITS Mini (2-4 oyuncu). Format dökümanı içinde aynı zamanda ordu kurulumu, eşleştirme, kullanılacak senaryolarla felan ilgili bilgiler var. Burdan kısaca bilgiler:


--- Alıntı ---- Puanlama direk Objective Points üzerinden. Yenme/yenilmenin extra bi etkisi yok.
- Eşleşmeler klasik swiss, ilk round random, sonrası en yüksek OPye sahip olanlar eşleşecek şekilde.
- Her oyuncu iki ordu listesi hazırlıyor. Listeler aynı ordu ve factiondan olmak zorunda. Tur başında senaryoya göre ikisinden birini seçiyorsun.
- Puan 200/300/400 olabiliyor. Turnuva org. kararı.
- Organizatör hangi turda hangi senaryoların oynanacağını turnuvayı duyururken açıklıyor. Bu sayede oyuncular ordu listelerini ona göre hazırlıyorlar.
--- Alıntı sonu ---

Son olarak da Scenarios 2014 dökümanı var. Burda da, ismiyle müsemma, turnuvanın turlarında oynanacak ITS senaryolarının bilgileri var. Kabaca,


--- Alıntı ---- Tüm senaryolar 3. turun sonunda bitiyor
- Toplam 9 senaryo var. Her senaryodaki OP'lerin nasıl kazanılacağı, oyun alanının nasıl olması gerektiği felan senaryonun tanımında yazılı
- Evrensel olarak Classified Objectives var her senaryoda. Bu sizin gizli hedefiniz, zarla belirleniyor ve gizli. Genelde 2 Class Obj. var ve bunların tanımları da bu dökümanda mavcut.
--- Alıntı sonu ---

Şimdi bu kadar konuştun, özet geç derseniz, İlk iki döküman sadece turnuva durumunda kullanılacak. Diyorsan ki ben ITS oynayacam, foruma yazıyosun hadi bugün 300pts Lifeblood oynuyalım die, rakibin listesini ona göre yapıp geliyor. Bu kadar :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git