Merhaba Ziyaretçi

Gönderen Konu: Operation Sea Lion  (Okunma sayısı 2879 defa)

Barbar139

• E-Posta
Operation Sea Lion
« : Nisan 16, 2014, 04:35:27 ÖS »
İzmirCon'da ne yapalım konusu ne olsun dedik durduk, sonunda Axis ve Ally oyuncularının tarihsel bir sıkıntı olmadan oynayabilecekleri bir Total War olayına girişelim dedik.

Serkan abi afişi hazırlayacak, Levent kuralları yazacak. Ben de yatıcam. Baya bildiğin yatıcam. Yok lan kim katılıyor kaç puanla gelicek filan onları ayarlarım.

http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Sea_Lion
"If you're going through hell, keep going."

Ruhi

• E-Posta
Ynt: Operation Sea Lion
« Yanıtla #1 : Nisan 17, 2014, 10:17:14 ÖS »
Boyalı olmayan model olayını ne yapacağız Batuhan? Levent neredeyse hiç katkı yapamıyor duruma gelir ya..
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #2 : Nisan 17, 2014, 10:18:05 ÖS »
Ben 1780 Paraşütçü, 1780 Tank ile oyuna katılabilirim. Daha da gerekiyor denirse, biraz zorlayabilirim kendimi.
A man who carries a cat by the tail learns something he can learn in no other way.

- Mark Twain

DNA Maniac

• Moderator
  • *
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : Nisan 17, 2014, 10:30:57 ÖS »
Boyayla ilgi bi kısıtımız yok, mümkün olduğunca boyalı olsun yeter, proxy pek olmasın dedik sadece, neyin ne olduğu belli olsun diye. Pazartesiye kadar bi beklersek ben bol bol dökümana boğucam sizi merak etmeyin ama haftasonu vizelerim var, pazartesiye kadar bi müsade :)
“Almanlıktan aldığım tadı hiç bişeyden almadım.. Belki bilardo.. Ama yok lan Almanlık daha güzel” Adolf Hitler

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2014, 12:15:55 ÖS »
Evet boya kısıtlaması olmayacak. Abi şimdi kim kaç puan gelir onu tam bilmiyorum, Levent bir kuralları göndersin, ondan sonra kim katılacak ve hani kasmadan rahat rahat kaç puan aralığında gelebilir onu isteyeceğiz. Sen mesela FoW oynuyorsan o gün muhteşem! :) (40K Apocalypse de var o gün, sen ve Mustafa 40K mı oynayacaksınız FoW mu mesela, hani kesin kararlar bir verilsin ona göre ilerleriz) Betül (veya son anda başka biri) mesela gelecek mi, haliyle Japon olmayacak ortamda, gelirse Ally mi olacak Axis mi, gibi gibi sorular yanıtlanınca olaya gireriz.

Rahat çıkılan max puan ve taraflarda kimler oynuyor belirlendikten sonra, muhtemelen taraflar kendi arasında rahatça puan bölüşür. (250'nin katları şeklinde belki) İşte toplam 5000 denirse mesela A oyuncusu 2000, B 1750, C 1250 gibi dağılabilirler. Levent, hallet bunları :)

Ruhi

• E-Posta
« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2014, 01:59:13 ÖÖ »
Tanıtım ve insan çekme oyunlarında tamamlanmamış (Boya + base) kullanılmasına acayip karşıyım öncelikle. Millete oyun böyle bir şey diye aslında gösteri yapıyoruz diye düşünüyorum. Gösteride de haliyle böyle basit kozmetik ayrıntılar yer almalı. Ama hani yok, pas geçelim denmişse organizasyonu siz yapıyorsunuz, haliyle direk eyvallah.

Diğer taraftan, İzmirCon 2015 için direk taş koymak için bir sürü çaba sarf ederim haber de ola hani. :)

Kaç masa düşünüyorsunuz Batu? Atıyorum 5000 vs. 5000 olursa 3 masa gibi falan bir şey var mı aklınızda?

NOT: Cidden masa problemi çıkıyor malum. Özellikle Apocalypse ile aynı gün olduğundan dikkatli hazırlık gerekiyor.

NOT: Ben katılmak istiyorum ama olmazsa başka bir görevim olursa (Oyun oynatmayacak cinsten, gene de orduları oraya bırakıyor olacağım)

- Mark Twain

Barbar139

• E-Posta
« Yanıtla #6 : Nisan 20, 2014, 11:52:43 ÖS »
Şimdir her paragrafa quote yapamıcan, alttaki postla eşleştirin :)

Abi haliyle, olduğu kadar olacak. Hani mümkün mertebe boyalı modellerle çıkılır zaten. Yani şimdi kalkıp 5 platoon boyasız piyade çıkılırsa tabii ki olmaz, ama 5 boyalı tankın yanında 3-4 takım boyasız piyade çok göze batmaz mesela. Bir de piyade biraz dertli, base filan yapmadan ne kadar boyarsan boya çok bir adam gibi görünmüyor. Base'i de gerçi flock filan atana kadar çok dandirik tabana camo şeklinde geçiştirenler var, ne kadar yerini tutar ve boyalı gösterir emin değilim.

Şimdi bir de söz konusu Levent'se İzmirCon 2015 değil 2025 bile olsa çok birşey beklememek lazım :) Seneye Alman için çok dert olmaz diye umuyorum, Levent bir miktar daha boyasa, Emre orduyu ufaktan hazırlasa, benim Alman'lar zaten o zamana daha da bir şekillenir, kısaca seneye Axis açısından derdimiz olmaz. Ally'da zaten boyalı model derdimiz yok. Bence seneye için şimdiden çok hüküm vermeyelim, FoW için bu recruit hızıyla gidersek bakarsın 10 oyunculu turnuva düzenleriz, hangi birine boyalı model zorunluluğu koyacaksın filan :) (genelde böyle küçük çaplı turnuvalarda boyalı model zorunluluğu koymuyor adamlar "prepare to be mocked as commanding an army of statues" diye geçiştiriyorlar)

Abi masa olayı katılımcı sayısıyla alakalı, min 2 max 3 olur herhalde. 2v2, 2v3 olursa 2 masa, 3v3 ve fazlası sanırım 3 masa olur. Masa sıkıntısı olursa 2 normal masa + bize Tepekule'nin verdiği o garip masalardan birkaçı gayet olur sanırım.

Ok abi. Ama sen gel sen oyna mümkünse, FoW oynayan ve kuralları iyi bilen herkesin iyi kötü ordusu var, hani 40K'daki "abi ordu var gel oyna" olayı FoW'da pek yok biliyorsun. (bkz. FoWcu adam ordu kurar)